Japonia

Started by Ami, February 11, 2009, 12:52:40 PM

Previous topic - Next topic

Ami

Cu cea mai mare placere! In curand infloresc trandafirii...abia astept!  ;D

gabriela jalba

Sint rhodo si azalee de gradina,cred.
Iti vine sa nu mai pleci dintre ei!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Ami

DAAAAA!!!! Am zis ca numai pentru florile de aici si pentru ocean (ce sa mai zic de civilizatie :-[) n-as pleca...

gabriela jalba

sa stii ca ma gindeam ,ce departe esti!!!! Ne e cam dor de tine,dar Japonia,nu-i nici Iasul,nici Radutiul.....Te pupam!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

mamaruta

Scrii foarte frumos, Ami, iar pozele tale sunt fascinante. Ma bucur mult ca esti printre noi...o sa citesc blogul tau in intregime.... :-*

popgeo

Ma bucur ca postezi poze de acolo. Aia da  o cultura  bazata pe  bun simtz si respect pt natura.   Eu traiesc in Canada, dar ce am auzit si vazut despre Japonia  este o cultura si o traditie  de nota 10, bate  america de nord cu succes.  SUPERBE pozele !!!

Apropos... am o prietena pe acolo... in Nagoia.

penelopa

Superb, Ami!
Iar tu eşti o adevărată  "artistă" ! :)
Cât mai stai pe acolo, ai grijă să nu laşi să ne scape ceva . ;D

Ami

Bine v-am ragasit, dupa o perioada cam lunga... si extrem de ocupata! Am inceput sa am iar timp liber asa ca am reinceput sa ma plimb. Am ratat anul asta trandafirii de la gradina botanica din oras... Asta e, vedem anul viitor.
Ultima plimbarica s-a soldat cu o vizita la o gradina botanica si zoologica. Cateva poze gasiti aici http://ariesami.blogspot.com/2009/07/kakumelonul-din-futagawa.html
Numai bine si pe curand!  8)

sicamin

Ami felicitari. Chiar arata foarte bine pepenele acela!
Multumesc mult pentru "delectare" . Mi-au placut enorm de mult pozele.

martipan

Superb,multumim mult de tot,eu chiar iti simteam lipsa si ma gandeam ca s-a intamplat ceva de nu mai apare nimic nou de la tine ...
Bine ai revenit ;) !

floare mica

Felicitari, Ami, pentru dorinta de participare la concurs si mai ales pentru ca l-ai cistigat, iti sta bine in Yukata  8)

Ami

Multumesc mult!  :D

ozimandias

Eu nu pot sa deschid linkul.
Imi spune ca nu gaseste pagina... :(

Ami

Acum trebuie sa mearga. Nu stiu ce se intamplase. Daca nu, in cel mai rau caz intrati aici ariesami.blogspot.com si prima postare acum e cea cautata. Daca nu, in Arhiva  la luna iulie "Kakumelo-ul din Futagawa". ;)

ozimandias

Merge!
Acum ma uit  :)

Ami

Ok! Daca mai apare vreo problema sunt aici! ;)

ozimandias

Foarte frumoase toate pozele.
Dar cel mai mult (mai mult decat pozele cu orhideele  :o) mi-a placut poza cu ursul (brun) care statea plictisit, in coate  :D Foarte interesant.

Ami

O da, si mie mi-a placut ursul ala! Expresiva figura!

martipan

Ursul acela cu luna pe piept nu e urs asiatic ? Tare frumusel este ;) !
Oooo,si mie mi-a placut chiar foarte tare kimonoul tau :D !

Ami

Multumesc. Era frumusel cu trandafirii aia pe el...  ;)

gabriela jalba

....,si sa vii tu acasa,si sa nu ne vedem???!!!!!....   In 2010?,atunci mai vii? :-* :-*
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Ami

 :( :'(imi pare sincer rau pentru ca si eu as fi vrut sa ne vedem dar chiar nu a fost cand. Nici ai mei n-au fost fericiti ca am stat numai trei zile acasa... Am fost restrictionata ca timp de conferinta de pe 16 iunie si de revenitul in Japonia la inceputul lui iulie ca sa nu pierd bursa pe luna asta... si-asa nu zic cat m-a costat toata incursiunea acasa. Plus examenele... s-a dus timpul. Ma bucur ca am apucat sa ma vad cu Andreea cateva ore ca mi-era tare dor de ea! De venit poate la anul in septembrie, s-ar putea sa am o conferinta in Iasi. Pana atunci ma indoiesc. In septembrie acu ma duc in Polonia la o conferinta dar nu merg acasa ca iar n-am cum: inainte si dupa cu o saptamana am alte doua conferinte aici. Oricum data viitoare cand vin sunteti in capul listei de vizite! Anunt din timp ca vreau sa gust si din muraturile alea super pe care le faceti!  :-* :-* :-* :-* :-*

Ami

Salutari tuturor! Revin cu cateva poze, putine deocamdata, de pe unde am mai umblat. Le gasiti aici http://ariesami.blogspot.com/2009/09/toyama.html. Mai am o multime cu una din cele mai vestite gradini din Japonia, doar ca nu am timp azi sa le incarc. O sa ma straduiesc sa le aranjez maine si va trimit linkul. Numai bine!

sicamin

Ami iti multumim ca nu ne-ai uitat ! :-*  Dupa ce am vazut locurile prin care te-ai plimbat m-am bucurat mult ca ai ne-ai aratat si noua. Sincer m-am simtit minunat privind pozele postate de tine. Sa fii sanatoasa si asteptam cu nerabdare noutati din Japonia.

Ami

 :) Abia ce am terminat un poster pt o conferinta. Duminica plec in Polonia la alta conferinta dar promit ca maine vine si gradina de care am promis! O zi buna!