Orhideea

Started by cara, March 12, 2007, 03:23:37 PM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Uitati, astea sunt ale mele (ca am luat cateva si ca se apropie Nos Nicolae)

Iar aceasta este preferata:

lovetulip

 :o :oFara cuvinte.

Ella

Toate sunt frumoase, dar asta-i mortala.
http://good-times.webshots.com/photo/2645333830100389506GCEuNK
Sa-ti traiasca!
P.s. Nu mai fa glume proaste, abia m-am trezit si citeam asa...semiadormita, m-am trezit instant cand am citit de divort ;D

ozimandias

Da Ella, e superba. Dar era singura....
Quote from: Ella on November 27, 2008, 05:07:49 PM
P.s. Nu mai fa glume proaste, abia m-am trezit si citeam asa...semiadormita, m-am trezit instant cand am citit de divort ;D
Ce-ati sarit asa... va simtiti cumva cu musca pe caciula?  ;D Eu asa cred... ca suntem toate intr-o barca  :D.
PS: nu ma mai tineti de vorba. Acum pregatesc peste la cuptor si legume.. si o prajitura..  ::)(il astept pe sot  ;D. Am luat si medicamente pentru resuscitare  :D)


lovetulip

Cu ce ajung la OBI din Gara de Nord?  Pe miercuri mai gasesc promotia de orhidee?

ozimandias

Nu stiu Vio daca mai e promotie...

De la Gara vii cu metroul pana la Brancoveanu si de acolo te iau eu.


lovetulip

Ai starnit-o pe Doina si acum ma fugareste de acasa.Da-mi si mie reteta pt resuscitare. :D

martipan

Moaaaaama,cata mai recolta,grozav de frumoase,felicitari de achizitii si traiasca OBI  ;D ;) cu promotiile lor !

Ella

Quote from: ozimandias on November 27, 2008, 05:18:08 PM
Da Ella, e superba. Dar era singura....
Quote from: Ella on November 27, 2008, 05:07:49 PM
P.s. Nu mai fa glume proaste, abia m-am trezit si citeam asa...semiadormita, m-am trezit instant cand am citit de divort ;D
Ce-ati sarit asa... va simtiti cumva cu musca pe caciula?  ;D Eu asa cred... ca suntem toate intr-o barca  :D.
PS: nu ma mai tineti de vorba. Acum pregatesc peste la cuptor si legume.. si o prajitura..  ::)(il astept pe sot  ;D. Am luat si medicamente pentru resuscitare  :D)



Ahaa...ti-ai facut temele :D, cred are sa tina ;), esti pe drumul bun din toate punctele de vedere :D

myky

daca nu mai apar  pe forum sa stiti ca am facut stop cardiorespirator :'(
e primul magazin la care regret ca nu am fost la deschidere, de fapt nu am fost la niciunul pana acum, dar la asta, daca eram acasa azi, la ora 7.30 eram acolo :'(

ozimandias

Myky, nici eu nu am fost niciodata la o deschidere.
Astazi am avut o scuza: pana la ora 9.45 trebuia sa fiu la scoala cu 4 flori, pentru o actiune a copiilor. Asa ca.... m-am dus direct  ;D



Nicol Caloian

Oziiiiii! Ce mos darnic! Vreau si eu! Cred ca ma apuc sa fac o prajitura ca sa pot mege maine la Obi!  ;D

Johana

Cine mai merge la OBI? As vrea si eu niste orhidee daca mai sunt la oferta! Va roggggggggg frumos!

GetaV

Ozi cum se ajunge la Obi?

Nicol Caloian

Geta, din cate stiu e in aceeasi zona cu Hornbach. Te tenteaza o vizita maine dimineata?

GetaV

La cel din Berceni? sau in Militari? Ma tenteaza vizita ,dar pana la ora 14 sunt la servici incerc dupa amiaza.

Nicol Caloian


GetaV

Cred ca Ozi este deja la masa festiva sau s-a imbatat! (de mirosul orhideelor)

ozimandias

OBI este langa Metro din Berceni. In aceeasi curte cu Metro si Real. De la Hornbach putin mai sus.
(sotul meu parca a presimtit ceva. A sunat ca intarzie... Ar fi culmea sa fie in OBI, sa-mi ia orhidee  :D)

GetaV

Ha ha ha ,ce bine ar fi! Amatori vor fi destui.

Ella

Quote from: ozimandias on November 27, 2008, 08:40:40 PM
OBI este langa Metro din Berceni. In aceeasi curte cu Metro si Real. De la Hornbach putin mai sus.
(sotul meu parca a presimtit ceva. A sunat ca intarzie... Ar fi culmea sa fie in OBI, sa-mi ia orhidee  :D)

Asa sa fie! iti tin pumnii ;) :D

einsteinitza

Sa scrii mai incolo sa stim ca esti intreaga :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ozimandias

Gata... am trecut hopul!
Saracu' a imbatranit cu 10 ani!  :D

martipan

 :D :D :D :D :D Imi imaginez,Ana Maria ;D ...dar mancarea i-a placut,nu ?  ;D

ELA

Ozi,in prima poza ce orhidee este,seamana la floare cu dendrobium nobile!
Azi am gasit,intamplator,cocopeat; bineinteles ca nu prin florariile noastre(ar fi fost culmea!) ci intr-un magazin cu marfuri la pret unic=5 lei de unde voiam sa iau cateva ghivece haioase...;cand colo vad niste caramizi maro,pe ambalaje ceva scris in chinezeste dar undeva era si o scurta traducere in romaneste plus cateva desene ..
Costa 5 lei caramida,nu stiu daca este ieftin sau scump dar am luat,ca nu stiu cand mai gasesc; mai aveau si sub forma de cilindru sectionat in 6 parti-daca nu ai nevoie de prea mult substrat poti folosi doar o 'bucata';am luat si unul de asta,ca sa stiu o socoteala ;D
Acum,intrebare: la ce il folosesc? pot muta orhideele numai in cocopeat,fara scoarta?