Concurs:Recunoasteti cine canta?

Started by lovetulip, October 22, 2008, 08:37:33 PM

Previous topic - Next topic

lovetulip

Timp de 10 saptamani va voi pune in fiecare miercuri un link ce face trimitere la un cantec al carui interpret(a) sau formatie,trebuie sa-l dezvaluiti prin postare pe forum.Voi contabiliza raspunsurile si dupa 10 saptamani vom afla castigatorul.In caz de egalitate vom stabili modalitatea de tragere la sorti.Postarea raspunsului pentru saptamana in curs se va incheia in fiecare marti la ora 12 pm.
  Premiul se va acorda in aprilie si consta intr-un buchet de 25 de lalele.Fiecare lalea va fi dintr-un soi diferit.
   Succes.

saptamana 1

http://www.trilulilu.ro/viovaslui/c74e992c655d70

cara

Chris Norman & Suzi Quatro - Stumblin' in   


faina melodia!  ;D

cara

vad ca nimeni nu indrazneste sa-si mai dea cu parerea...
oare n-or fi astia muzicantii'?  ::)


mai am voie sa fac o incercare?
e Gica Petrescu si Ornella Mutta

stefana

Mai Cara, pai daca sunt chiar ei, Suzi Q si Cris Norman  ;D. Cine , ce sa mai zica?
Eu nu am vazut topicul asta la timp ... dar tot nu reuseam sa fiu mai rapida decat tine.  Si cand ma gandesc ca e o melodie pe care o fredonam acum aproape 30 de ani   ::) Tot frumoasa a ramas!

daveco

ha!chris norman si o cocoaie.l-as fi recunoscut dintr-o mie ca mi-e antipatic de mor.mai ales melodia aia cu "next door to alice "sau asa ceva.
"nu te supara ,frate!!"mie imi place ...stars on 45   zi ca-ti vine rau cand ii auzi si suntem chit.

cara

cre' ca te-ai smintit, femeie!

Langa usa lu Alice o canta Smokie, tu!
nik nu stii!
treci la loc, lalelele is ale mele!  :D

daveco

a propos, Vio, buna miere ai.am incercat sa fac azi o sarailie da' mi-a iesit sara ilie.sotu' n-a  stiut cum tre' sa iasa ca el afara de mamaliga cu zahar de la mama lui nu-i sigur pe nici o reteta.tot timpul zice ca nu repet o reteta si sunt foarte inventiva. ::)

daveco

Quote from: cara on October 26, 2008, 09:45:39 PM
cre' ca te-ai smintit, femeie!

Langa usa lu Alice o canta Smokie, tu!
nik nu stii!
treci la loc, lalelele is ale mele!  :D
tu sa nu ma-nnebunesti.hai ca mi-ai zburlit pufuletzu'.chris norman a fost la smokie ,asa ca iti cedez locul ca-s fata gigea.stii ca tin la tine.

cara




daca esti asa de tare, ia zi cine canta Langa usa lu Ilie ?

stefana

Razi tu razi Harap Alb... da' si cand o vedea Vio ce ati facut din topicul lui ... v-ati lins pe botic de lalele  ;D

daveco

Quote from: cara on October 26, 2008, 09:54:43 PM



daca esti asa de tare, ia zi cine canta Langa usa lu Ilie ?
amalia nastase,na!

cara

cum ziceam, nu stii nik!
o canta Rambo 2000!

daveco

Quote from: stefana on October 26, 2008, 10:00:57 PM
Razi tu razi Harap Alb... da' si cand o vedea Vio ce ati facut din topicul lui ... v-ati lins pe botic de lalele  ;D
io-s din aia,stiu ca dupa prune nu se bea apa,da' mie tot mi-e sete.ce sa ma fac?ma fac cu un ban da' am pile ;D,iar vio nu se supara sigur.
da' daca totusi se supara?ia sa ma astampar.

daveco

Quote from: cara on October 26, 2008, 10:05:29 PM
cum ziceam, nu stii nik!
o canta Rambo 2000!
te-am "banuit"!fii cuminte!nu ma ispiti!

cara

Quote from: stefana on October 26, 2008, 10:00:57 PM
Razi tu razi Harap Alb... da' si cand o vedea Vio ce ati facut din topicul lui ... v-ati lins pe botic de lalele  ;D

Vio, poi cum sa te superi, ca tu ne pui cate o melodie din miercuri in miercuri!
noi tre sa ne mai facem dedicatii intre timp, ca sa ne antrenam.

Stefano darling, io zic sa nu stai ca chibitzul pe margine! ia fa  tu niste pronosticuri, da-ti cu parerea, ascute-ti urechea muzicala,  participa activ la concurs, daaaa?

si miercuri stai lipita de computador, ca io intr-o clipa am ghicit orice melodie, is toba de muzica! asta-i concurs de viteza, nu numai de muzica!

simonaelena

Zici tu de stat pe margine  :D :D :D

Da' stii ce fain ii sa citesti "discutiile" voastre?
Sunteti tari! Am ras de m-au durut falcile. Va pup!

cara

Quote from: simonaelena on October 27, 2008, 04:32:12 PM
Zici tu de stat pe margine  :D :D :D

Da' stii ce fain ii sa citesti "discutiile" voastre?
Sunteti tari! Am ras de m-au durut falcile. Va pup!


io stiu ca-i fain de stat pe margine si de intins falcile, asa ca ia canta-mi tu ceva, privighetoareo!
mi-am luat pop corn si apa plata cu lamaie, deci presteaza!  :D

doina

Ma straduiasc sa stau cu ochietii lipiti de monitor miercuri. Cara vei avea concurenta  ;D  . Nasu Vio , vezi ce melodie ne pui pentru concurs. 8)

camelia13

Chris Norman si Suzi Quatro - Stumblin' in 
chiar ca e frumoasa melodia!

cara

iaca, fetelor, o sa impart premiul cu camelia! voi ati vrut ori tot buchetul ori nik!  ;D

lovetulip

Incalzirea pt concurs s-a incheiat. De astazi incepem concursul.Am schimbat putin regulile.
    -Cel ce cunoaste interpretul primeste 3 puncte.
    -Cel ce nu recunoaste interpretul primeste 1 punct.
    -Premiul va consta intr-un buchet de lalele trimis prin posta Romana cu un numar de flori egal cu anii pe care castigatorul ii va inplini in 2009.Fiecare lalea nu va semana cu alta din buchetul respectiv.


  ps.Va rog sa participati la concurs.Eu vreau sa daruiesc flori si voi refuzati?Timp de 15 saptamani voi posta in fiecare marti cate un trak.Succes.
   

   saptamana 1   http://www.trilulilu.ro/viovaslui/203b4bcb09f0fa

pe locuri fiti gata....post

cara


diana

Pot sa incep eu? Imi amintesc de adolescenta, zilele astea am "rasfoit" albumele Scorpions!

Deci, eu zic Scorpions (Klaus Meine)- Send me an angel!

diana

scuze..mi-a luat=o Cara inainte ;D Mai ce vitezomana esti! :o

myky

buei, asta era melodia mea si a lui gabi, pe vremuri, mare roaker cand l-am cunoscut :)