Concurs:Recunoasteti cine canta?

Started by lovetulip, October 22, 2008, 08:37:33 PM

Previous topic - Next topic

doina

Maaama ce de raspunsuri. Eu ma chinuiam sa nu adorm asteptand ora 22 si cand colo sunt codasa  >:(. Din pacate eu iar nu put asculta melodia ca nu vrea calcu...  meu sa instaleze nu's ce program. Trebuie sa apelez la cineva care se pricepe  :P dar pana saptamana viitoare ascult si eu melodia si-mi dau cu parerea , fara sa copiez  :D

doina

Si eu spun Celine Dion - Power of love   Nu pot spune care interpreta o cata mai frumos ea ,  Jeniffer Rush sau Eva Chis fiecare avand un alt timbru vocal. Oricum foarte frumoasa melodia .  :D :D ;)

penelopa

Ei, na, că se duse pe apa Sâmbetei şi concursul nostru  >:(
Şi ne punctase Vio....... şi ne-a pus alt cântec pe care n-am apucat să-l ascult şi ......... să ştii, Vio, că eu rămân la părerea mea: nu-i nici Celine  şi nici Jenifer. Sau, sunt amândouă: prima parte Celine iar la refren Jenifer.


penelopa

M-a certat DJ- Vio că's cam nehotărâtă   :D
Deci, d-le DJ, între Celine şi Jenifer o aleg pe Jenifer... deşi cred că-i altcineva  :D

ioana_ralu



lovetulip

Offf iar tre' sa scriu.

Am downloadat cantecul de pe trackul original a interpretei ce l-a cantat pentru prima data.Nu am stiut ca-l canta si altcineva aproape identic. Se acorda cate trei puncte si celor care au raspuns Celine si celor care au raspuns Jenifer.Raspunsul corect este Jenifer.Sper sa nu se supere cei care au raspuns corect.

Clasament dupa 2 etape.Daca am gresit cu ceva,va rog sa corectati.

cara-3p+3p
diana-3p+3p
doina-3p+3p
miha-3p
daveco-3p
mada-3p
ioana ralu-3p+3p
ozimandias-3p+3p
gabi jalba-3p
georgette-3p+3p
nicol caloian-3p+3p
floare mica-3p+3p
penelopa-3p+3p
lala-3p+3p
johana-3p+3p
lyana-3p+3p
sicamin-3p
gabi_gabriella-3p

Acesta este cantecul pentru etapa 3.
http://www.trilulilu.ro/viovaslui/895b1466056d09

succes,ne vedem miercurea viitoare.


doina

Dupa cum am  scris si ieri dar a disparut  >:(  mi se pare ca e Delerium dar vocea  pare alta  :P

Ella

Vio scade puncte pt. raspunsuri incorecte ;D (sau neserioase) sa vezi atunci seriozitate :)

lizi2

Nu am fost pe faza de cand a inceput concursul  daca am voie acum as zice ca-i melodia Sandrei

doina

Eu n-am fost neserioasa , n-am raspuns la misto. Chiar ascult Delerium  si imi place  ;D, am vre-o doua albume.

cata_ina

ma bag si eu in ciorba chiar daca nu sunt in concurs.
cu riscul de a primi in cap niste rosii si alte alimente: melodia din saptamana 2 este a lui Jenifer, dar clar o canta Celine, e inconfundabil accentul ei de canadianaca.
uitati diferenta:
jenifer - http://www.trilulilu.ro/sor_23/03393e535c5add
celine - http://www.trilulilu.ro/iculici/54918871692c5c

cara

deci da, e celine dion, sigur!

iar melodia de spatamana asta n-am auzit-o in viata mea...habar n-am cine e.


astept saptamana rock  ;D

doina

Si dupa mine a fost Celine nu Jenifer , ce-a din urma are vocea mai guturala.

lyana

Seamana cu Sandra dar e melodia:  Sarah Brightman "The fly" ;) :D

cara

pfoai! ce senila is! puteam sa-mi dau seama, ca dor stim ca lui Vio ii place Sarah Brightman ca pune vovea ai la coloana sonora a filmelor cu lalele!


dap, e Sara Brightman, in "zbor", am verificat cu youtube-ul!  :D

georgette

Si eu zic ca e ea..tot cu you tube!

lala

Cara,ai dreptate si Doamne ce m-am chinuit ca nu eram sigura ::) ::) ::)

doina

Modific si eu raspunsul , am mai analizat si retractez , si asa am spus ca vocea nu este de la Delerium. Este Sarah Brightman. Sa hotarasca initiatorul concursului daca ma pot razgandi. Ca asa e fomeile bre  ;) , ce daca am zis ceva, odata , tre sa ramana batut in cuie ?  :-[

miha

Zic si eu...Sarah Brightman...desi recunosc ca la inceput am ascultat melodia...si chiar nu-mi pica nicio fisa... ;)

mamaruta


penelopa

Quote from: Mada on November 16, 2008, 08:45:40 AM
Sarah Brightman.

Idem, Mada.
Asta, fiindca eu nu pot asculta acasa ce a pus Vio dar am mare incredere in Mada. ;)