Gradina mea - gabi_gabriella

Started by gabi_gabriella, October 03, 2008, 11:56:59 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

lasa ca ieri am pus o oxacilina pisata peste buba si s-a mai dezumflat
azi fusei la programre si ii zisei ca eu nu stau in spital ca picioru se vede ca e mai bine si sa ma lase in pace ca e mai bine plus cama ma luat si  furosemid sa se duca apa din picioroange ca de aia erau mai mult umflate bine butura era de la zgirmaiala
as aca deocamnadata scapai ..sper sa se inchida pina luni
gaby ce sa fac cu maru lupului cu frunza ca fucte acm nu are
ca mai imi zice cinva sa fac un cei de pelin si sa pun acolo
am avut o frunza de aloe si am stors acolo poate si de aia o fi inceput sa faca coaja la loc ?
da eu zic ca si de la oxacilina aia pusa pe buba ca cum pun cum ma ticure
na e bine ca s-a dezumflat piciorongu si nu mai e grena sper vinat acum macar este rosu spre grena ...
lasa ca drac mort nu exista ...

flordel

Bine femeie, dar doctorul nu ti-a spus cu ce sa-ti dai la picior?
Cred ca antibioticul si aloe fac bine oricum.
Nu sunt doctor si nu vreau sa dau sfaturi aiurea, dar eu ca o prima incercare mi-as fi dat cu Asocilin, asta-i un unguent cu antibiotic de uz veterinar.

geodezia

oxacilina si betadina
oricum am scapat  =)) =)) =))
am pus oxacilina direct pe rana si a inceput sa se inchida

einsteinitza

Ma bucur ca esti mai bine, alta data ai grija cu zgarmatul, ca uite la ce duce! Hai la baile sarate! ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

uf poate la anu anu asta MASTER licenta alte alea



geodezia

CUNOASTEM MIROSUL SA LE VEZI CIND TI-O INFLORI TOATE

flordel

Foarte frumoasa, imi place mult. La mine acum incepe sa infloreasca.

zamfira

Foarte frumoasa! Este sinensis sau floribunda?


Carina

E mortala glicina  +hypno
Eu la a mea cred ca trebuie sa-i arat toporul, cum zice Geo. O am de trei ani si n-am vazut nici o floare de la ea

geodezia

pai ce mai stai fugi ca mia ai timp

Rodica Stacescu

 Ai taiat-o? Eu in anii trecuti am lasat toate cresterile de peste vara si nu am avut decat cateva flori chinuite. Vara trecuta insa s-a ocupat sotul meu de ea, cum aparea un lastar nou cum il tundea. A subtiat-o asa de tare ca ma gandeam ca e total compromisa. In primavara asta va fi plina de flori, au aparut deja bobocii. Am sa pun poze cand va inflori, la noi e vremea mai rece decat prin alte zone, asa ca si ea e in intarziere.

einsteinitza

Gabi, e superba. Imi aduc aminte acum cativa ani cum te bucurai de primele doua trei flori. Iar acum e minunata. A mea mai are, ca si a Rodicai, e mai rece si aici.
Atentie totusi la taierile de vara, trebuie sa ramana cam doua lungimi de palma pe lastarul scurtat, cam asta e lungimea care se umple de boboci.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabi_gabriella

Multumesc Es :) ...ce ma mai plangeam ca imi mananca vrabiile mugurii de flori  =))

einsteinitza

Da, asa e! Imi amintesc! =)) vezi ca de fapt e nevoie doar de rabdare...stie ea ce sa faca!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabi_gabriella

Da, de rabdare si un pic de curatenie pa langa ea
La celalalt capat al balconului aveam un caprifoii mens plin de vrabii .
L-am desfintat si am pus in locul lui un trandafir

einsteinitza

Da, Gabi, sigur e sinensis, merge spre dreapta! :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


claude

Vai de capul meu, oare cand s-au mai vazut trandafiri infloriti in nordul Romaniei in aprilie? Ca azi e inca aprilie  :D

Foarte faine caldarusele, mie imi plac mult, am si eu o gramada de tufe
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

gabi_gabriella

Quote from: claude on April 30, 2014, 10:17:46 PM
Vai de capul meu, oare cand s-au mai vazut trandafiri infloriti in nordul Romaniei in aprilie? Ca azi e inca aprilie  :D

Asa ma gandeam si eu ..nu mi-a venit sa cred cand l-am vazut. Azi e plin de flori de zici ca-i iunie

geodezia

ioi tu  ce caldaruse frumoase ...


Carina

Ce tufe frumoase de trandafiri  +apl
Cum se numeste trandafirul ala alb care e plantat langa Coral Dawn? Imi place mult combinatia