Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 28   Go Down
  Print  
Author Topic: Gradina mea - gabi_gabriella  (Read 73505 times)
gabi_gabriella
Roza

Mures

« on: October 03, 2008, 10:56:59 AM »

Toamna prin gradina

vernil
Guest
« Reply #1 on: October 03, 2008, 11:05:39 AM »

Au inflorit copacii frunctiferi , acum Huh? La mine au aparut frunzele zambilelor si cativa crini, din cei albi, obisnuiti.

Frumoasa gradina ai, Gabriela! Astept sa ne arati crinii, la anul  Kiss
gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #2 on: October 03, 2008, 11:08:20 AM »

Mersi Vernil
Deabea astept sa ii vad infloriti, de asemenea si lalelele

Nicol Caloian
Roza

« Reply #3 on: October 03, 2008, 12:02:22 PM »

Ce mere "pofticioase"! Si florile imi plac!
gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #4 on: October 03, 2008, 12:49:28 PM »

Anul asta s-au facut foarte multe mere , dar le-au cam atacat graurii

costieanuconstantin
Roza

CODLEA

« Reply #5 on: October 03, 2008, 09:07:49 PM »

se gaseste in comert  un zmeu gomflabil  cu heliu  sub forma de uliu sau vultur pe care-l inalti cu un  fir de la pescari vreo 50m inaltime si nu mai ai treaba cu pasarile
gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #6 on: October 03, 2008, 09:21:18 PM »

Ai incercat tu asa ceva ?
Noi pe struguri am pus plasa , dar pe meri si peri nu

costieanuconstantin
Roza

CODLEA

« Reply #7 on: October 03, 2008, 09:24:13 PM »

la stupina
gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #8 on: October 03, 2008, 09:27:35 PM »

O sa incerc la anu ce vine

penelopa
Guest
« Reply #9 on: October 05, 2008, 04:24:40 AM »

Frumoasa si ingrijita gradina ai, Gabi-Gabriela!
Ti-am admirat-o si in albumul tau (era sa lesin de ... invidie  ;D0)
Eu astept sa si " spovedesti" cate ceva  de prin gradina ta: cum ai inceput, cat de mare e, in cat timp ai adus-o la stadiul actual, ce plante vietuiesc in ea   etc. si, binenteles, poze  Shocked
gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #10 on: October 05, 2008, 01:03:00 PM »

Multumesc Pene  de aprecieri . Cu pozele nu-i nici un bai .. din alea sunt , dar cu "spoveditul" stau mai prost .
Gradina nu e prea mare , 10 arii cu tot cu casa . Ce ma deranjeaza e ca e mai mult lunga decat lata si le tot inghesui toata indpre casa , ca sa-mi fie mereu sub ochi .
In prima faza (cat casa a fost in constuctie, si inca o vreme dupa ce ne-am mutat ) , a fost o adunatura de plante Smiley ..puse care pe unde se putea , pentru a nu le pierde .
Acum incep sa se contureze diversele zone  cu flori , care au trecut prin mai multe faze de emenajar . Acum sunt in faza trandafirilor. Mi-am comandat cativa si toamna asta , si deabea astept sa ii pun la locul lor si la vara sa ii vad infloriti
Avem de toate , pomi (meri, peri, vizini, caisi, nuc, gutui, pruni cires ), coacaze, zmera , agrise ,albine, si o mica zona pt legume, dar care scade de la an la an Smiley
Mereu ma plang ca e prea putin spatiul pt toate florile  ce as vrea sa le pun . De arbusti ornamentali, nu prea poate fi vorba, spatiul e cam mic . si cu toate astea , si-au gasit loc o tufa de kerria japonica, o iasomie, o forsytia si un gutui japonez ,liliac, cativa hibiscusi de gradina
Avem si un brad care deja a depasit casa in inaltime
In rest, multa munca , dar si satisfactii .

lyana
Roza

CRAIOVA

« Reply #11 on: October 05, 2008, 01:06:48 PM »

Esti o fericita Gabriella cu asa frumusete de flori si mai ales de gradina , sa ai parte de multe bunatati din ea!!! Kiss Kiss Kiss

gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #12 on: October 05, 2008, 01:09:07 PM »

Esti o fericita Gabriella cu asa frumusete de flori si mai ales de gradina , sa ai parte de multe bunatati din ea!!! Kiss Kiss Kiss

Smiley sa stii ca sunt . Ma tot plang ca nu am spatiu cum as vrea, dar e mare lucru sa ai un petic de gradina si sa-l vezi cum se transforma sub ochii tai

costieanuconstantin
Roza

CODLEA

« Reply #13 on: October 06, 2008, 06:01:02 PM »

Multumesc Pene  de aprecieri . Cu pozele nu-i nici un bai .. din alea sunt , dar cu "spoveditul" stau mai prost .
Gradina nu e prea mare , 10 arii cu tot cu casa . Ce ma deranjeaza e ca e mai mult lunga decat lata si le tot inghesui toata indpre casa , ca sa-mi fie mereu sub ochi .
In prima faza (cat casa a fost in constuctie, si inca o vreme dupa ce ne-am mutat ) , a fost o adunatura de plante Smiley ..puse care pe unde se putea , pentru a nu le pierde .
Acum incep sa se contureze diversele zone  cu flori , care au trecut prin mai multe faze de emenajar . Acum sunt in faza trandafirilor. Mi-am comandat cativa si toamna asta , si deabea astept sa ii pun la locul lor si la vara sa ii vad infloriti
Avem de toate , pomi (meri, peri, vizini, caisi, nuc, gutui, pruni cires ), coacaze, zmera , agrise ,albine, si o mica zona pt legume, dar care scade de la an la an Smiley
Mereu ma plang ca e prea putin spatiul pt toate florile  ce as vrea sa le pun . De arbusti ornamentali, nu prea poate fi vorba, spatiul e cam mic . si cu toate astea , si-au gasit loc o tufa de kerria japonica, o iasomie, o forsytia si un gutui japonez ,liliac, cativa hibiscusi de gradina
Avem si un brad care deja a depasit casa in inaltime
In rest, multa munca , dar si satisfactii .

sa plantezi si un corn si o salcie  pt polen la albine si matisori in primavara
gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #14 on: October 06, 2008, 07:19:33 PM »

Un corn m-ar tenta si o salcie mi-ar place, mai meditez la idee.
Cat despre polen ,si matisori de salcie  nu ducem lipsa  , Muresul are destule si e doar la o aruncatura de bat .

gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #15 on: October 09, 2008, 09:10:54 PM »

Gabi, uite asa arata acum un fir de lobularia

gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #16 on: October 10, 2008, 06:29:56 PM »

Drept sa-ti spun , eu n-am mirosit-o niciodata Cheesy , dar poata ca ea mirosea ... a venit azi cineva la mine si ma tot intreba ce flori miros asa frumos ,
N-am putut sa-i raspund, ca nasul meu e total inactiv , blocat de o raceala ca lumea
Deabea astept sa o pot mirosi , sa vad daca miroase si cum

lovetulip
Guest
« Reply #17 on: October 10, 2008, 06:52:00 PM »

Drept sa-ti spun , eu n-am mirosit-o niciodata Cheesy , dar poata ca ea mirosea ... a venit azi cineva la mine si ma tot intreba ce flori miros asa frumos ,
N-am putut sa-i raspund, ca nasul meu e total inactiv , blocat de o raceala ca lumea
Sunt sanatos fino.
gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #18 on: October 10, 2008, 06:55:14 PM »

Sunt sanatos fino.

tongue Grin  Cheesy ma bucur ca esti sanatos !!!!

lovetulip
Guest
« Reply #19 on: October 10, 2008, 06:57:50 PM »

Sunt sanatos fino.

tongue Grin  Cheesy ma bucur ca esti sanatos !!!!
Pai de ce zici ca-s racit?
gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #20 on: March 01, 2009, 12:28:41 PM »

Gradina mea in prag de primavara

ozimandias
Guest
« Reply #21 on: March 01, 2009, 12:31:44 PM »

Poza asta e reala?
Doamne, cata vointa! Gabi, pupa-l din partea mea pe ghiocel. E cea mai frumoasa floare!
gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #22 on: March 01, 2009, 12:34:47 PM »

Sigur ca e reala Ozi. In dimineata asta am facut-o, tocmai pentru ca ma mir si eu ce putere si vointa au ghioceii astia

myky
Guest
« Reply #23 on: March 01, 2009, 01:12:25 PM »

cel mai frumos martisor!
gabi_gabriella
Roza

Mures

« Reply #24 on: March 01, 2009, 01:29:38 PM »

Da, asa este Miky

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 28   Go Up
  Print  

Jump to: