Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Deci lume,

daca suntem sanatosi si cu ajutorul lui Dumnezeu venim si noi (eu si stotul din dotare). Copilul il las de izbeliste numa' ca sa va vad pe voi si minunatiile lui Vio.

Sambata la tara am descoperit ca am fobie la albine. Pana am pozat caisii imi aparusera pete (de stress) asa ca Vio combinezon ai?  :D

gabriela jalba

E super ca vii(    :-* :-* :-* :-* ),si sint sigura ca nu lasi tu fata decit pe miini foarte bune!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Ozi, ce ma bucur. N-am emoticon care topaie!

ani

Deabia astept sa va cunosc (pe cei pe care nu ii stiu deja). Iulia merge la Pitesti. Ne facem singuri rezervarea la pensiune?
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

ozimandias

Nu cred Ani ca rezervam singuri.
Vio a sus ca marti vorbeste la pensiune pentru camere.

mihail

ozi...sint foarte "bucuroasa" ca reusesti sa vii.
Vio,daca ai putinta,pina joi,mai "baga" azi sau miine inca o data "lista neagra".Multumesc.

mamaruta

Ozi, vii? YES!YES!YES!!!!!!
Incepe saptamana bine!!!!
Sa imi reamintiti si mie cand trebuie sa plec de acasa....cand trebuie sa ajung in Vaslui, la pensiune? vineri sau sambata?

mihail

Va rog sa ginditi o varianta de rezerva pt. cazul in care vremea face figuri.  ;D
Multumesc.

mamaruta

Cum..."varianta de rezerva"? Pai mergem cu pelerine de ploaie, cu umbrele, facem poze repede si ne bagam la un gratar...iar in prima seara, comandam la greu tochitura moldoveneasca, daca nu putem incinge gratar in curte.
Cred ca va fi vreme buna....va tine cu noi...
Am tot uitat sa va spun:
1. Slanina asteapta sa o bag in bagaj
2. A adus Mateo o tuica...buna rau de tot.
3. Ce sa mai aduc?
Vio, intreaba la pensiune daca au gratar in curte, sa vedem daca putem incinge gratarul seara, dupa ce ajung toti la pensiune. Sa ne facem planuri care ce aduce...

ozimandias

Quote from: Mada on April 06, 2009, 08:55:25 AM
cand trebuie sa ajung in Vaslui, la pensiune? vineri sau sambata?
Sambata!
:-*
Mihail... si eu abia astept sa te cunosc!  :D

penelopa

Quote from: ozimandias on April 06, 2009, 09:30:00 AM
Quote from: Mada on April 06, 2009, 08:55:25 AM
cand trebuie sa ajung in Vaslui, la pensiune? vineri sau sambata?
Sambata!
:-*
Mihail... si eu abia astept sa te cunosc!  :D

Băăăi, ia nu vă mai faceţi declaraţii ......... aşa, pe faţă  :P
Ce, Ozi,  crezi că eşti prima ?  :D

lovetulip

Am vb astazi cu proprietara.I-am spus de 6 camere duble.Daca mai vine cineva, camere mai sunt.Va las pe MP numarul meu de telefon.Inainte cu o ora de a ajunge la Vaslui sunati-ma sa va intampin si sa va insotesc spre pensiune.Sper ca pana pe la ora 18 sa ne adunam cu totii.

update 6 aprilie.

-1 camera dubla
Stefana
Nicol
Ozi
Ani
Gabi Jalba
Mada

-dorm in oras
Penelopa
Gabi Gabriela

-vin duminica
Mihail
Larisa


Nicol Caloian

Vio, ai uitat-o pe Ani, aseara a anuntat ca vine si ea.

ozimandias

Vio... ora 18?
Eu cred ca voi ajnge mult mai devreme.
Are gratar doamna? Putem sa facem noi un gratar sau mancam numai tochitura  :D :D :D

Eu am un vin.... rosu.... puterea ursului... e pentru doamne  ;), (ca e dulce)....  :D :D :D
Abia astept sa va vad!

gabriela jalba

Eu cred ca am sa ajung simbata in jur de ora 12. Vio,vorbim la telefon. Spune-ne,daca se poate face gratar afara, ca sa stiu de e de luat ceva,ca daca nu,mincam la pensiune,ne-o face acolo ceva sa ne saturam....
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lovetulip

Da,se poate.Cum ajungeti dati telefon.

mamaruta

Gata, am studiat pe net, am cerut informatii, am innebunit cautand starea drumurilor....si am hotarat ca mergem prin Brasov- Sf. Gheorghe - Bacau - Vaslui. Acu....aflu eu cum sa o tai prin Brasov, dar cu Bacaul asta...am cum sa il ocolesc, cand vin dinspre Sf. Gheorghe? si pe acolo pe unde il ocolesc....gasesc vreun Metro, ceva...orice, sa cumpar gratare? Deja sunt isterica cu drumurile astea....
Gabi_ gabriela, vezi si tu ce traseu alegi....uite ce am gasit pe un forum, scris in 25 martie 2009:
"evitati pe cat posibil drumul reghin-toplita, targu neamt-bicaz-gheorgheni si sovata-reghin, sunt niste drumuri dezastru, parca ar fi dupa razboi. cum zicea si un coleg in posturile trecute, sunt drumuri care te fac sa te pui in genunchi in fata masinii si sa iti ceri iertare cu ochi in lacrimi. dezastru, dezastru, de trei ori dezastru.
PS colac peste pupaza, pe singura portiune buna de la gheorgheni la sovata prin pasul bucin, era o zapada de numa. o traversare ce probabil lua aprox 20 min. am facut-o in 1.5 ore cu zapada mare".

ozimandias

Quote from: gabriela jalba on April 06, 2009, 09:04:48 PM
Spune-ne,daca se poate face gratar afara, ca sa stiu de e de luat ceva,
Quote from: vio on April 06, 2009, 09:24:37 PM
Da,se poate.
:D
Atunci hai sa ne organizam.

Cum facem?


cara

ai calculat gresit, tre sa mergi brasov- tg secuiesc - bacau   ;D



gabi_gabriella

Mada, noua ne e cam peste mana sa venim pe altundeva . Daca-i chiar asa de rau drumul, o sa venim incet ..asta e ..
Oricum, multumesc de informatie , ca sa stim la ce sa ne asteptam . Acum de zapada de pe Bucin, cred ca am scapat :)

costieanuconstantin

poate vor oamenii in mod special la sf. gheorghe

mamaruta

Nu radeti, bre, de mine! ca de 2 zile stau tot cu harta in mana si tot le incurc! Plus ca nu mi-am plimbat nasul inca, pana la varsta asta, pe meleagurile alea (eu doar in Bucovina am fost).
Bine, Gabi...de la voi aflu cum e drumul pe acolo si daca e practicabil, ne incumetam sa mergem pe acolo, inapoi, acasa.


cara

deci, lume, cine vrea ceva de la mine mai are timp sa spuna.
ma intalnesc cu Mada si va trimit prin ea ce va poftesete inimioara la cei ce mergeti la Vaslui.  ;D

ozimandias

Pe tine. Impacheteaza-te bine ca inteleg ca-i rau drumul.
;)