Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Aricica

Toti cei care doresc sa se intalneasca cu iubitorii de plante de pe acest forum, pot posta propunerile lor aici.
Prin intermediul acestor intalniri/adunari vom putea face schimb de plante, lastari, bulbi, seminte etc si cu siguranta, ne vom cunoaste mai bine.

Aricica

Si pentru ca nu degeaba am deschis acest topic, propun o prima intalnire a forumistilor pe 10 Martie, in Bucuresti. :)  Ce ziceti? Sunteti de acord? Va puteti face timp?  Daca 10 Martie nu e potrivita, va rog alegeti o alta zi.
Vom putea face schimb de lastari - si aici ma adresez, in mod special, celor care si-au dorit diversi lastari de la mine...
Cu ocazia aceasta, mi-ar place sa poata veni la intalnire toata echipa "muncitoare" care pune umarul la acest forum zi de zi, incepand cu Felix, Cara, Diana, Gabriela, Penelopa, Simona, Turturica si toti cei care, din necesitate, placere sau orice alt motiv, ne viziteaza forumul si contribuie la imbogatirea si infrumusetarea lui.
Astept opiniile si completarile voastre.

diana

Geniala propunere! Multumim frumos de invitatie :D  Daca ar fi dupa mine, as veni cu cel mai mare drag insa deocamdata imi este imposibil. Nu as avea cu cine sa o las pe Alexia si nici sa o iau cu mine dat fiind si vremea destul de schimbatoare :cry: M-ar bucura nespus sa stiu ca a avut loc o intalnire (prima :oops: !) cu toate ca va fi destul de greu mai ales ca suntem extrem de putini deocamdata. Ce ziceti, mai asteptam?  :oops: ..asta ca si eu vreau sa vin :oops:  :oops:

gabriela jalba

ARICICA,esti mare!!! chit ca nu putem veni,dar ne-ai stirnit,si tot o s-o facem!!! Noi,moldoveni sintem mai greu de urnit,dar cind coacem ideea ,o facem. eu cred ca pt ce-i mai multi e si problema banilor : un dus -intors Bucuresti cu rapidul ,e in jur de 2 mil. Inca unul in buzunar(ca oameni sintem!!! sa ai la tine ), iaca-s 3 mil. In zona noastra se ruleaza bani putini!!!!!  salar de 10 mil pe luna inseamna banet,nu gluma!!!!
    Totusi,eu sint convinsa ca o sa ne intilnim,ca saminta ai pus-o!!! incet!! cu rabdare o sa incolteasca ,si sa vezi ce faina va fi floarea!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

hooray!    
ieri a avut loc prima intalnire intre doi membri ai forumului nostru! adica penelopa a venit la brasov! ne-am vazut (in poiana), ne-am placut, ne-am cofeinizat, am schimbat plante.
in consecinta gheata s-a spart, asteptam alte intalniri cu povestiri...

cara

penelopa
Gradinar amator
Data inscrierii: 09/Aug/2006
Mesaje: 42
Locatie: Bucuresti    Trimis: Vin Mar 09, 2007 10:35 am    Titlul subiectului:        


Diana, asa cum am promis, voi povesti cum a fost la Poiana. A fost tare frumos dar n-am vazut mai nimic fiind preocupata sa ma intalnesc cu Cara.
Foarte amuzant a fost inceputul intalnirii noastre!
Amandoua ajunsesem la punctul de intalnire de ceva vreme dar ne asteptam in continuare: una intr-un colt, cealalta in alt colt al parcarii. Ne-am recunoscut vorbind la telefon pana am ajuns fata"n fata.

Nici nu stiti cat de benefice sunt aceste intalniri!
Vorbind pe forum fara sa ne cunoastem fizic, se creeaza uneori o imagine falsa, o oarecare reticenta in dialog. Dupa ce ne vedem, totul devinei simplu fiindca ne raportam la ceva real.
Vazand-o pe Cara am avut senzatia ca o cunosc de-o viata si mi-a fost foarte usor sa comunic cu ea.
Astept cu nerabdare sa cunosc si alti membri ai forumului (nici nu sunt prea multi).

Penelopa.

diana

Ma bucur mult sa aud ca a avut loc o intalnire!!!  :D  :D La mai multe! Poze ati facut fetelor? :) Zilele astea nu am avut nici eu timp sa intru prea des pe forum dar fiind in trecere ma intrebam unde sunteti :D  :D Acum am aflat :wink:

turturica

Si eu ma bucur pentru Penelopa si Cara !

A mai ramas ceva pentru 10 martie?

penelopa

Turturico,  o intalnire se pregateste cu ceva timp inainte. Eu abia azi am aflat de programarea zilei de 10 martie. Asadar,  propun s-o reprogramam.
Cu Aricica  ma pot intalni oricand avand in vedere ca locuim in aceeasi zona geografica. Totul este sa hotaram impreuna.
Si pentru tine am o " imagine virtuala" .... cu sonor  (ne-am auzit si la telefon). Sunt curioasa daca va corespunde cu imaginea reala.

Penelopa

Aricica

am citit pe nerasuflate relatarea intalnirii dintre Cara si Penelopa. Dragelor sunteti superbe. Imi inchipuiam ca sunt cu voi in Poiana. Ati spart gheata :) , acum sa ne tot intalnim.
Penelopa, hai sa stabilim o intalnire aici. Spune cand ai tu ceva timp liber.

penelopa

Aricica, iti raspund cu intarziere fiindca am PC numai la serviciu.
N-am inteles exact unde vrei sa ne intalnim cand spui "aici". La Poiana Brasov?
Pentru deplasari mai lungi eu am timp (imi fac timp)  numai in weekend.
Daca e sa ne intalnim cu toti cei care pot veni,  ar fi bine sa stabilim o locatie pe la mijloc de drum. Sau undeva unde pot veni cati mai multi.
Noi doua ne putem vedea si la mine la serviciu ( si cu Elena) in cursul saptamanii daca poti veni pana la Aeroportul Otopeni.

Mai vorbim.  Plec la o sedinta acum.

Penelopa

Aricica

Penelopa, cand am spus "aici", m-am referit la capitala... adica aici nu la Poaiana... ca eu, oricat de mult mi-as dori, nu am cum sa ajung acolo in aceasta perioada a anului.
Tot in week-end am si eu ceva timp, ai am putea sa stabilim o intalnire pentru noi 3: eu, tu si Elena, ca tot o cunosti foarte bine :) si sa-i pot da si ei lastarii doriti.

penelopa

In acest caz,  cred ca cel mai bine ar fi sa ne intalnim (cele 3 gratii:  :D  :lol:  :P ) intr-o zi de duminica.
Voiam sa te intreb daca nu vrei cumva si butasi de muscata englezeasca (are frunze putin crete  si flori bicolore mov+ violet).

Penelopa.

Aricica

Pene, asa ar fi cel mai bine.  :)  
Multumesc pentru oferta de muscate, dar nu mai am loc pentru nimic. Stau super prost cu spatiul disponibil.  Am transformat apartamentul in jungla... Numai baia a scapat de invazia plantelor, si asta din cauza ca nu am lumina naturala acolo. :)
Ganditi-va la o locatie convenabila pentru toata lumea... eu propun sa ne vedem mai dupa pranz: cam pe la 16:00 - 17:00... ceva de genul... ce spuneti?

penelopa

Stii bine Turturela ca eu imi pot trimite "buzduganul"  din cand in cand si pe la Pitesti. Se apropie termenul: peste vreo 2-3 saptamani vine iarasi colega mea la parinti. Am sa-ti trimit ceva prin ea. Un "soculet"  poate!

Aricica,  te rog sa nu fii suparata pe mine!  Asta e!  Puterea mea de convingere nu functioneaza cand e vorba de sotul meu.
Dar nu ma dau batuta si tot  ne vom intalni. Nici cu Elena n-am vorbit fiindca,  abia ajunsa la serviciu, a fost sunata sa  revina de urgenta acasa.

Pupici!

penelopa

Dac nu v-ati prins pana acum,  sa stiti ca s-a produs a 2-a intalnire de... forumiste:  eu si Aricica.
Vineri,  dupa program,  la Aricica acasa. I-am admirat  si devastat "pepiniera".

Aricica

Quote from: penelopa on April 03, 2007, 04:31:15 PM
Dac nu v-ati prins pana acum,  sa stiti ca s-a produs a 2-a intalnire de... forumiste:  eu si Aricica.
Vineri,  dupa program,  la Aricica acasa. I-am admirat  si devastat "pepiniera".

Adevarat. Cam cu chiu cu vai, si cu multe amanari  >:( dar in fine, am reusit sa ne intalnim.  :D
Iti multumesc pentru efortul de a te lupta cu traficul din Bucuresti pentru a ajunge la mine. Sper ca a meritat efortul  :) ;D... macar ma amagesc si eu ca te-ai simtit bine printre floricelele mele, macar pe jumatate cat de bine m-am simtit eu in compania ta, depanand povesti si "barfind" vrute si nevrute la o ceasca de cafea.
De un singur lucru imi pare rau: ca nu am facut nici-o poza. Nu stiu unde mi-a fost capu'. :( . Promit ca data viitoare nu mai uit.
Stiu  ca lastarii si puiutii au ajuns cu bine la tine acasa si sper ca te vor bucura toti cu multe floricele vesele si frumoase!
Cu pepiniera, nu-ti face griji... nici nu stii ce repede se reface :D, loc sa fie ca de rest nu ducem lipsa  :D

cara

penelopa, pana acu' esti in top! ne-ai vazut pe doua dintre noi!  ;D
las' ca se face cald si veniti toate la brasov si facem poze!  ;D

cara

Quote from: simona2 on April 03, 2007, 06:00:27 PM
E tare bine ca va puteti intalni ! Ce bine o duc unii !!

da' tu ce cusur ai, surata, de nu te poti intalni? ha?  ;D
esti la o aruncatura de bat de mine, asa ca daca se face cald vii la mine si mergem in poiana! daaaa? ;D

simona2


penelopa

Si ca sa va fac in ciuda,  pe 12 aprilie  va avea loc intalnirea de gradul 3 (dupa 2 ani de prietenie virtuala) cu Gabriela Jalba.

Simona,  eu m-am mutat  de 3 ani in "metropola" Bucurestiului. Imi vine mai usor sa fac piata  in Ploiesti decat in infernala capitala.  La urmatoarea "piata"  poate ne intalnim.

cara

Quote from: penelopa on April 04, 2007, 09:50:06 AM
Si ca sa va fac in ciuda,  pe 12 aprilie  va avea loc intalnirea de gradul 3 (dupa 2 ani de prietenie virtuala) cu Gabriela Jalba.

Simona,  eu m-am mutat  de 3 ani in "metropola" Bucurestiului. Imi vine mai usor sa fac piata  in Ploiesti decat in infernala capitala.  La urmatoarea "piata"  poate ne intalnim.

faceti poze, sa va vedem si noi!  ;D
unde va avea loc intalnirea?

penelopa

"am sori",  dar intalnirea va avea loc in  aeroport unde n-avem voie sa ne pozam!

cara

Quote from: penelopa on April 04, 2007, 11:01:47 AM
"am sori",  dar intalnirea va avea loc in  aeroport unde n-avem voie sa ne pozam!

vreau locatia "ezacta" ca am niste prieteni la NASA si se rezolva cu pozatul din satelit!  :D
numa sa stai pe aerodrom, sa va zareasca!  ;D

simona2

Pene , te astept cu drag .Poate mergem si la cumparaturi de floricele . In doua cred ca avem mai mult spor .. ;) :-* :-*