Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Nicol Caloian

Ana-Maria, cam pe la ce ora estimezi ca pleci sambata? Poate mergem "in coloana"!

ozimandias

Nicol, tocmai ce l-am intrebat asta pe sotul meu si raspunsul a fost "cand ne-om scula".  ;D
Dar eu cred ca in jur de 9. Insa as dori sa ne oprim si la Ghighiu 5 minute (e in drum, ne abatem doar 2 km.

Voi cand credeti ca plecati?

Nicol Caloian

N-am apucat s-o intreb pe Stefana dar colegul a propus ora 8. E nerabdator sa-i intalneasca pe "neforumisti". :D

ozimandias

Pai Nicol, daca voi stabiliti clar ora 8, fac si eu in asa fel sa putem pleca si noi atunci. Desi nu stiu ce sa zic, dar daca va trebui sa tund lastarii pentru voi sambata dimineata... cred ca va dura un pic...
Vorbim. Tu doar sa-mi spui clar la ce ora plecati sigur. Sa fac in asa fel sa fim si noi gata atunci.

Nicol Caloian

Te sun dupa ce vorbesc cu Stef.

einsteinitza

ATENTIE
Nu plecati prea tarziu,ora 8 e buna,9 e deja putin tarziu,e vreme buna si lumea merge spre munte,sa nu prindeti aglomeratie.Veniti prin Ploiesti nu pe varianta de Barcanesti,pe care se lucreaza.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Am doi bulbi de Canna indica, ii aduc cu mine pentru cine este amator. I-am primit de la o prietena, dar nu am spatiu si lumina pentru ei (stiu ca iubesc mult soarele direct).

georgette

Quote from: vernil on October 03, 2008, 12:00:41 PM
Am doi bulbi de Canna indica, ii aduc cu mine pentru cine este amator. I-am primit de la o prietena, dar nu am spatiu si lumina pentru ei (stiu ca iubesc mult soarele direct).
ce culoare sint?
eu vreau altele in afara de galben din care pot aduce si eu!

vernil

Ti le ofer cu placere, Georgette. Am inteles ca sunt rosu-corai, nu galben.

georgette

Quote from: vernil on October 03, 2008, 01:33:46 PM
Ti le ofer cu placere, Georgette. Am inteles ca sunt rosu-corai, nu galben.
:-*...multumesc! daca sant doua mai dam cuiva daca mai vrea!

stefana

Es, ai luat si bere fara alcool? Ca eu am Bergenbiru' si vreau sa stiu daca il iau cu noi maine :D

ozimandias

Cu parere de rau va spun ca nu am putut taia muscatele acum. Maine dimimeata o voi face. Dar cred ca mai devreme de 9 nu voi fi gata  :(
(Doamne... tineti-mi pumnii... fiica-mea tuseste IAR  >:()

vernil

Acelasi lucru este valabil si in cazul meu, plecam cand ne trezim, vom ajunge pana in pranz. Dar ce facem , au anuntat ploi masive ... si in zona Slanicului ...

costieanuconstantin

BARFA --  pardon -- conferinte :)

vernil

Quote from: costieanuconstantin on October 03, 2008, 10:17:40 PM
BARFA --  pardon -- conferinte :)

Costi, banuiesc ca ai vrut sa zici BAFTA!, dar pe la mijlocul cuvantului te-ai incurcat in litere ... Si nu avem cum tine conferinte ca nu suntem profesori, ca nici salariile nu le-au marit cu 50 %, la mine doar cu 2% ...

ioana_ralu

vreau eu canna cate una din fiecare.

doina

Ce liniste e pe aici .......... :P. Abia astept sa apara lumile de la intalniri  ;)

miha

Da...azi probabil gratarul e la mare cinste...si discutiile sunt incinse... Dar asteptam cuminti...de maine poate aflam si noi vesti...si vedem poze...cu sufletul...suntem si noi acolo...cu tot mushuroiul... :-*

doina

Cred ca tooocmai maine seara vom avea informatii si poze  ;) :D :D, dar , daca n-am putut ajunge , asteptam  :P :'(

mamaruta

M-am intors! mare greseala.....nu va puteti inchipui ce intalnire grozava a fost...adica este in plina desfasurare.....poze am, dar sunt in Bucuresti si nu le pot descarca pana ajung acasa
Nu ne-am asteptat sa vina chiar toata lumea: Nicol cu dom Virgil, nasa Gabi cu nasu, nasu vio cu colega, cara cu daveco, penelopa cu Florin, myky cu Gabi, ozimandias cu Stefan si Anamaria, ioana_ralu cu sotul si fetita, vernil cu sotul, stefana cu Cornel, lala cu sotul, georgette cu baiatul, einsteinitza - gazda, Fleurf cu sotul si baiatul,....nu mai stiu....sa va mai spun cat de fericiti am fost ca eram impreuna?
Nu va mai povestesc cate sacose de plante, lastari, s-au schimbat! am fost sa vdem si trandafirii lui Es - superbi!
Da...gratare au facut barbatii....s-au creat 2 tabere - forumistii si neforumistii....nu va spun ca nici nu ne-au lasat sa ne apropiem de gratar, faceam ture, infometate tare, sa mai luam si noi din bunatati....berea a curs din belsug, la fel si scaricica lui ozi, a curs si ceva palinca (cred ca de la dom'Virgil). Iar ireasa..de pe tort...a fost chiar tortul adus de cara, ...dar las pozele sa vorbeasca (cand o sa apara si poze...stefana, descarca tu cat mai curand din poze....). Ne-a si filmat stefana cand am ajuns ...
Deci....chiar nu va inchipuiti cat de bine a fost! Es este chiar gazda perfecta, iar pensiunile ei sunt de vis!

stefana

Aici aveti cateva fotografii cu momente de baza: repartizarea lastarilor si conferinta in aer liber, tortul Carei si portiile masurate cu grija sa ajunga la toti  ;D, neforumistii pazind gratarul  >:(...
http://s69.photobucket.com/albums/i53/stefanaboji/Slanic%20toamna%202008/
Mai sunt si filme, dar inca nu le pot descarca... iar filmuletul nu e prea grozav, ca e realizat cu telefonul mobil  :-[
Pentru ca toata lumea a facut poze, de maine o sa vedeti mai multe  :-*

lyana

Ma bucur din suflet pentru intalnirea voastra , a cat mai multi forumisti ,imi imaginez ce frumos a fost si cat de bun a fost tortul... :-* :-* ;D

doina

Ma bucur ca v-ati simtit bine dar imi pare rau ca n-am fost si eu , poate data viitoare  :D , stau cu ochii pe forum sa vad ce mai apare despre intalnire. Imi vine sa mor de ciuda  ;), ca sunt prezenta in camera , nu pe teren ;D

martipan

Multumim de poze  Stef !!!
Acuma impresii  ;D :
- ati petrecut nemaipomenit,ati ras cu gura pana la urechi si ati fost de zile mari
- sunt curios cine si-a adus camasuta dantelata,am vazut-o pe un scaun  ;D (sa fie Ozi  :D ? )
- ati adus un camion de plantute,incat ar trebui sa dati cazare si pt ele :D :D :D
- tortul acela a fo bestial,pun pariu ca a fost si delicios  ;)
- daca mai zice Cara ca nu mai mananca ciocolata pt ca i se pare ca (,) creste exponential cu fiecare bucatica,ramaneti fara un moderator,fiindca o bag la cuptor si o dau cu crema pe deasupra  ;D ,spre deliciul tuturor ,fiindca minte !


Sa va fie de bine,asteptam si impresii,si mai multe poze compromitatoare  :D :D :D !

doina

Si eu m-am intrebat ale cui sunt dantelutele, dar am uitat sa intreb. Mi-a fost prea ciuda ca nu am fost si eu acolo  >:( ;D >:(  ;) ;)