Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Nicol Caloian

Esti binevenita si la mine, Mada!

mamaruta

La tine o sa vin cu flori....si o sticla de vinars (tuica) pentru sotul tau! Imi lipsesc bancurile lui! Deja a refacut Mateo stocul de slanina (iar noi nu mancam... :D ;) )

Nicol Caloian

Si Virgil tanjeste dupa minunea aia de slanina!  :D  :D
Acum serios, cand vii in Bucuresti sper sa ne anunti. Va fi o mare bucurie sa ne revedem.

ozimandias

Quote from: Mada on June 09, 2008, 02:55:53 PMa refacut Mateo stocul de slanina

Quote from: Nicol Caloian on June 09, 2008, 10:14:35 PM
Si Virgil tanjeste dupa minunea aia de slanina!  :D  :D
:D :D :D Eu citeam salina.... si ma gandeam deja la scaricica aceea la gratar...
Da' apropos, slanina eu n-am gustat-o, ca a plecat Mada cu toata ceapa....  :D :D :D

Nicol Caloian

Pierderea ta, era grozav de buna.

Nicol Caloian

Cara, iarta-ne, suntem off topic dar ne-a furat subiectul si amintirea slaninutei adusa de Mada la Slanic. Daca vrei, muta tu ce trebuie la "discutii diverse".

Myrela

Hop si eu pana nu ne muta Cara.......
bine ca stiu sa nu uit slanina cand ajung prin Bucuresti ::) 
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

myky


cara


gabriela jalba

Myrela,poate cind vine Codruta,o punem de-o intilnire scurta ,undeva in zona ta. Ce zici? Nu am vorbit cu Codruta,dar intii sa ajunga in tara,sa discute si cu fratele ei cu masina, si sa ne intilnim la jumatatea drumului intre Cluj si Pascani. Am lansat o idee....mai analizam si vorbim...
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Myrela

M-as bucura foarte tare sa ne intalnim la mine!!!
Trebuie totusi sa stiu din buna vreme, sa fiu acasa, in ultimul timp sant tot pe drumuri, dar peste vreo 3 saptamani ma linistesc ;)
Codruta cand vine? macar cu aproximatie?
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

Myrela

Myky , nici acum nu stiu cand , cu slanina ma descurc eu cumva, o pun in desaga, dar florile care trebuie sa le duc in capitala sant maaaari deja, si mi mila sa le ciupesc de varfuri.....
Va anunt, sper sa nu fiti plecate prin concedii, sa ne intersectam pe drum......sau ...mai stiu eu ce alte situatii pot aparea ???
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

myky


einsteinitza

Mada,abia astept sa te vad.Poate sunt in Bucuresti cand vii.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Nicol Caloian

Quote from: Myrela on June 09, 2008, 11:04:22 PM
Hop si eu pana nu ne muta Cara.......
bine ca stiu sa nu uit slanina cand ajung prin Bucuresti ::) 
Te astept ca pe un cires copt!

gabriela jalba

Myrela,nu stiu exact...pe 17 iunie...,iulie...Codrutaaaaaaa!!!!!! cind vii in tara?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

stefana

Quote from: Myrela on June 10, 2008, 11:40:11 AM
...Va anunt, sper sa nu fiti plecate prin concedii, ...
Hehehe, de cand tot zici ca vii  ;D

Codruta

Scuzeeeeeeeee dar asa cum am scris inainte in alt topic am ramas in urma cu cititul mesajelor...mai am cateva si sunt la zi ;) Pe urma cred ca va fi "pauza" timp de 2 saptamani. Poate voi reusi totusi din cand in cand sa mai arunc un ochi pe forum ;D...sigur imi va fi dor de voi.
Ajung in tara in 17 iunie si ma intorc in 1 iulie. Gabi si Monica am numerele voastre de telefon asa ca pe voi va pot suna. In rest putem discuta aici. Da de reusim sa punem de o intalnire.

In alta ordine de idei, am reusit sa obtin doar 3 lastari de hibiscus mov dublu cu radacina asa ca in ordinea cereririlor Gabi si Myrela au cate unul. Unul l-am promis la cineva care nu e pe forum (din cate stiu eu) dar inca nu sunt sigura daca il doreste; dorea de camera si al meu e de gradina. In cazul ca nu-l doreste va mai fi unul disponibil.
Gabi, cu parere de rau trebuie sa-ti spun ca lastarii de muscata mov s-au dus. Nu am reusit inca sa inmultesc nici o muscata curgatoare :'( dar promit ca la intoarcere voi mai incerca si poate voi avea mai mult noroc. La fel si semintele de anemona alba; au fost o multime de zile din acelea mizerabile cu ploi si vant cum stiu sa fie in Olanda si nu am reusit sa vad cand fructul s-a transformat in seminte si cand au disparut. Promit sa cumpar la toamna bulbi si sa-ti trimit.  Asa ca pe langa hibi trimit doar bulbii de lalele promise.

martipan

Mai Codrauta,bine imi pare ca ai mai aparut,erai mai fantomatica decat magicii spiridusi ai padurii fermecate  :D :D!
Iti doresc un drum bun,fara peripetii,si o sedere relaxanta in Romanica  ;)!

ELA

Codruta, mai vrea mama ta muscata care miroase a lamaie(indrusaim)? am 2 lastari prinsi si pot sa-i trimit unul!

Codruta

Nu am chiar disparut si daca strigai precis raspundeam ;D Eu sunt codru(ta) asa ca spiridusii bantuie prin mine  :D :D Multumesc de urari.

Ela, esti o dulce daca trimiti mai ales ca eu nu am reusit sa cumpar. Cand am fost la magazin nu aveau inca si apoi nu am mai ajuns pe acolo.

martipan

Quote from: Codruta on June 12, 2008, 05:43:57 PM
Nu am chiar disparut si daca strigai precis raspundeam ;D Eu sunt codru(ta) asa ca spiridusii bantuie prin mine  :D :D Multumesc de urari.
Eiii,atucni o sa te strig mai des :P !
Ia spune,ce mai fac bulbisorii de pleione,au aparut frunzele si noi psbulbi?
Ai mai primit mega-giga-bulbul de hippeastrum producator de oaispe mii de tije florale  ;D :D :D :D ?

gabriela jalba

Aoleo!!! Codruta,tare mai stai putin!!! Ar trebui ca duminica pe 22 sa ne intilnim. Miine o sa ma uit pe harta sa vedem unde ne putem vedea. Ameteste-l dinainte pe fratele tau!!!Luni am sa pun pachetel la mama ta ,cu floricelele,ca daca nu ne intilnim....
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Codruta

Martipan, bulbisorii de pleione fac bine in sensul ca fiecare are cate 2 frunze intre 10-15cm. La unul singur vad ceva care pare sa fie psbulb iar la unul cred ca vrea sa iasa inca o frunza dar nu stiu inca ce va fi ca are doar 1cm.
Nu am nici un fel de mega-giga-bulb pentru ca oferta a disparut ca pita calda ;D :D :D

Gabi, nu te grabi sa trimiti pachet. Imi dau toata silinta sa ne intalnim asa ca imi vei putea da personal floricelele. Nu le mai stresa cu posta romana.

martipan

Ma bucur ca le merge bine pleionelor,la mai multi bulbisori,la anul sa ai mai multe floricici!
Pacat ade mega-giga bulb,eram chiar curios...asta este ;) !
Numai bine!