Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Deci,al doilea weekend dupa past,va inscrieti:Penelopa,Myo (cocosat dr dornica de noi achizitii de prin gradini).........lista e deschisa.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

myosotis

In principiu, da. Dar finalizam lista in jur de 1 mai. Drumul la Slanic, la intalnire adica, ar fi cam pe 11-12 mai.
De achizitionat, mi-ar mai trebui macar o pereche de maini, in prima faza.  ;D

penelopa

Myo, iti pun la dispozitie perechea mea de maini   :D

gabriela jalba

Al dooilea weekend din mai ,inseamna:simbata 10 mai+duminica 11 mai.
    Sica,am socotit pe harta:de la tine la ES 99 e cu vreo 10-20km mai mult decit de la mine. Mi-ar place sa ne intilnim.Ce zici??? Te mai gindesti? Hai,ca se poate!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

mamaruta

Vorbiti de intilniri aici? la ES 99? am mai promis de 2 ori, solemn, ca ajung la ea...si nu m-am tinut de cuvant. Dar e cazul sa o ajute mai multi pe myo, nu? Sunt si eu pe lista!

Nicol Caloian

Sigur si eu. Doar eu am fost cea mai nerabdatoare si am si "provocat-o" pe Es.

ozimandias

Si eu sunt "datoare" eisteinitzei cu o vizita ... In ziua in care trebuia sa plec spre ea, mi s-a imbolnavit copilul...
Asa ca acum nu mai spun, decat, daca suntem sanatosi, ne mai primesti si pe noi?  :D

Iar Myo... cand se coc caisele acelea?  ;D

myosotis

Anul asta, nu cred sa vad caise. Desteptii mei de caisi s-au grabit sa faca flori inca de acum doua saptamani. O parte le-a ars gerul de acum o saptamana,iar restul s-au dus asta noapte de frig si vant.

ozimandias

Nu are nimic... Le aducem noi (importate....).   :D

gabriela jalba

Daca totul e ok si ma ajuta Dzeu,sper sa ma numar printre musafirii lui ES. Es o sa discutam detaliile in PM.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

mamaruta

Bine v-am regasit! Pana ajung si pozele, va spun ca am fost la penelopa, am imbratisat-o cu drag (pentru voi toti) si am fost tare, tare fericita ca am cunoscut-o. Are o gradina minunata, flori frumoase pe care le ingrijeste cu mult drag.
Promit sa revin si la vara, pene!
Sper sa nu ma bata cara, eram intr-o viteza....ca as fi batut si la poarta ei, doar sa o salut! Si sa o pup! :-*

cara

deci ai o bataie asigurata!   >:(



:D

penelopa

Lasa, n-o mai bate ca, aici, pe tine te saluta Mada:

[attachment deleted by admin]

penelopa

Iar aici  (eu in tinuta oficiala de lucru) va salutam pe toti din gradina mea:

[attachment deleted by admin]

costieanuconstantin

frumoasa gradina si mai frumoase florile ;)

mamaruta

Flori intre flori, asa e, costi?
Cara, in prima poza te salutam pe tine....chiar ii spuneam lui pene: un salut pentru cara!
Pacat ca nu am pozat si florile din gradina...are o magnolie de toata frumusetea; recunosc ca magnoliile sunt prima mea dragoste; in fiecare an ma duc sa le admir in parcul dendrologic din Simeria, asa cum, in tinerete, ma opream de fiecare data la Razoare, sa vad magnoliile din curtea bisericii. Acum am ratat o plimbare prin Cismigiu.... >:(

cara

muah, muah!
multumesc de salutare!  ;D
da' sa nu cumva sa mai treci pe la poarta mea far' sa bati, bineee? 

(una din pupaciuni e pentru Pene!  ;D )

mamaruta

Parol! Nu mai fac, promit, cara!

gabriela jalba

Hai sa stabilim data intilnirii de la Slanic: 10 mai sau 11 mai? Eu am un sofer la care nu-i place sa mearga noaptea si tre sa stiu cum imi planific venitul si plecatul.Sper sa veniti cit mai multi!!! Sinteti multi din zona aia!! Myky tu nu vii?Vernil??????? Nicol??? nu mai stiu care mai stati prin Buc,dar si in jur sint multi. Myo!!! Ionut,poate faci un efort!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Dragele mele,cu regret trebuie sa va spun ca mutam intalnirea de pe 10-11 in urmatorul week-end.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Pt.mine e ok!!! Deci pe 17 mai sintem acolo.Si facem ce program zici tu!!!Poate vom avea noroc si de o vreme buna!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Singura rugaminte este ca,daca cineva doreste sa sea peste noapte la pensiuni sa-mi spuna ca sa rezerv camera,e mare aglomeratie si nu vreau sa nu aveti unde.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

mamaruta

Einstein, daca mutam intilnirea pe 17-18, inseamna ca e musai sa vin eu cu bautura! S-a marcat! Si vreau sa imi rezervi si mie o camera!

einsteinitza

Cu doua paturi? Cate nopti?Iti rezerv,esti a doua ,langa Gabriela Jalba.Cum i-am spus si ei,e cald,avem centrala,baie la fiecare camera,televizor in camera,bucatarie la dispozitie si,mai ales,gradinile. :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

mamaruta

Da, cu 2 paturi. Pai...1 noapte, nu asa sta toata lumea? gabi, tu stai 2 nopti?