Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

....eu acuma crap de ciuda!!!!!! Sa va mai bucurati de asemenea intilniri si sa fiu si eu cu voi!!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Trofin Petrina

Doamna Gabi, ce-i al nostru-i pus deoparte :) Vine si randul nostru cu siguranta  :-*
http://ninutz.sunphoto.ro/

https://www.facebook.com/petrina.trofin


"Nu uita ca descinzi din Dumnezeu, dar ca depinzi numai de tine."
                  Vladimir Ghika

gabriela jalba

Ninutza,nu mai imi spune "dna Gabi"...Numai Larisa imi spune asa. Pe voi imi pica rau sa va aud zicindu-mi asa, si pe ea mi-ar pica naspa sa-mi zica Gabriela !!!! pricipit???
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Gabi, mi-a parut tare rau ca n-am reusit sa ajung si la tine. Initial ar fi trebuit sa ramanem in Iasi pana a doua zi dar socoteala de acasa..... A trebuit sa ne intoarcem in Bucuresti imediat si cum eu eram pe post de sofer, ma intelegi, n-am avut ce sa fac. Nici cu Ninutz n-am putut sa stau prea mult dar va pot spune ca este o frumusete de fata (si tanaraaaa) si mai are si o fetita incantatoare! Am incercat sa postez si pozele facute dar n-am reusi. Cica nu mai este loc. Pate ne rezolva Felix problema si atunci veti vedea si pozele.

gabriela jalba

Nicol pune pozele in album si ada-le de acolo.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Ba da,trei gradini ;)
Va asteptam in vizita,ca poze ati vazut destule
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Nicol Caloian

Ai grija, Corina. S-ar putea sa te trezesti cu tot musuroiul pe cap ca vorba aia, lac, iarba verde, flori, aer curat, pentru cine n-ar suna tentant?  :D  :D  :D

gabriela jalba

De ce crezi ca s-ar supara Corina???!!!! Ce, banii nostrii nu sint buni? Daca are pensiune,are tot ce trebuie,deci oricind ,oricine e bine primit. Zic bine ,Corina?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Sigur ca da,abia astept sa mai am un musuroi in curte ;)
Va astept cu drag,la lac,salina,gradini(micile foarfeci sunt permise) un gratar in aer liber,ca doar sunt trei asemenea utilaje, iar pensiunile,in caz de interes,va asteapta cu portile deschise.
Impacati asa doua lucruri:imi vizitati gradinile si veniti si la odihna cu familia.Va astept,poate chiar o punem de o intalnire!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Sa fie intr-un ceas bun! si sa tiriim piciorul!!!! sa ai pensiunile pline in permanenta!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Multumesc de urari.Dar eu vorbesc serios cu intalnirea.Hai,facem un week-end impreuna ce ziceti?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Nicol Caloian

Cand? Am si sarit cu intrebarea dar sincer, m-as bucura saputem sa ne adunam cat mai multi.

penelopa

Cara, fii buna si mu-ta  mesajele despre iaz din "Gradina lui Es " la... topicul facut de noi  ... Havuz - iaz (ceva de genul asta   ???).
Informatiile sunt interesante si e bine sa avem  topic separat.

Schnuppe, te rog, da mai multe informatii (daca se poate, pe etape) cum ai construit iazul tau. Imi doresc si eu unul la fel de micut si nu prea stiu cum sa incep.
Iazul meu va fi un pretext pentru un podet chinezesc si pentru plantute de apa pe.... mal. Nu vreau pesti.
As vrea sa fie pavat fundul iazului cu pietre  pari si nu stiu daca mai trebuie sau nu folie.

Codruta

Corina, prin ce parte a tarii esti? Daca aranjati o intalnire pe la sfarsit de iunie - inceput iulie incerc sa fac sa vin si eu. Inca nu sunt sigura cand si pentru cat timp voi veni in tara dar cred ca va fi in aceea perioada.

stefana

Quote from: Nicol Caloian on March 23, 2008, 10:10:24 PM
Cand? Am si sarit cu intrebarea dar sincer, m-as bucura saputem sa ne adunam cat mai multi.
E suficient sa-ti doresti sa mergi  ;D.
Iar daca se aduna fie si numai 3 mushuroisti (cu, sau fara familie) tot e o placere. Va spun din experienta unui week-end grozav petrecut la Slanic, in conditiile in care eu n-am masina si am ajuns cu microbuzu' (insotita de praslea al meu). As reveni mereu cu bucurie.
Pot fi si ghid  ;D, desi e greu sa te ratacesti intr-un orasel precum Slanicul.

einsteinitza

Multumesc Stefana,ma bucur ca te-ai simtit bine.Hai propuneti o data.Ce-ar fi la doua saptamani dupa Pastele ortodox.Primul week-end va reveniti dupa sarbatori,al doilea va plimbati.Sau pe 15 aprilei,in week-endul acela dar mi-e teama ce deja sunteti prinsi cu curateniile >:( Fixati odata.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

ES99 esti cam departe (pentru mine din TM ) si in week-end nu cred ca voi putea ,dar dupa ce termina fiul meu cls. a- Vlll-a si intra la liceu ,poate facem o vacanta pe la Slanic. :D

Nicol Caloian

Eu cred ca dupa Pasti ar fi mai bine. Perioada de dinainte e plin de tot felul de activitati dar daca se doreste, poate fi si inainte.

einsteinitza

Sicamin,si eu am aceeasi problema vara asta:liceul pentru cel mic.
Buun,deci cam dupa Pasti.Hai in weekendul al doilea dupa pasti,e bine?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

myosotis

Adicaaa.... exact cand infloresc trandafirii..... ;D

einsteinitza

Sper ca sii tu faci o plimbare pana la mine,mai iesi din raiul ala al tau. :)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Si eu sunt amatoare de intalnire Es. Chiar imi doresc tare mult sa-ti admir gradina la fata locului. Si cred ca ar fi bine dupa Pasti.

Dar... mai, fetelor, nu putem organiza  intalnirile la ..... Intalniri  forumisti ?
Lasati iazul  asta  curat   ca vreau si eu sa invat  cum sa-l fac pe al meu.

myosotis

Quote from: einsteinitza on March 25, 2008, 06:55:57 AM
Sper ca sii tu faci o plimbare pana la mine,mai iesi din raiul ala al tau. :)

M-a cam cocosat raiul asta al meu  ;D

penelopa

Myo, ne prezinti in vara asta si ... raiul tau ?

myosotis

Cu cea mai mare placere. Veniti cand si cum doriti. Grupati sau nu. Cel mai usor ajungeti cu masina personala. Ca statia de microbuz e la un sfert de ora de mers prin praf, de casa mea.