Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

vernil

Quote from: einsteinitza on June 10, 2010, 11:25:21 AM
Vrei sa tai cozile la mormoloci? Ca e intrunire de numarat mormolocii :D :D :D :D

Nu, ca mi-e frica de apa  :D Merg sa curat trandafirii  :D

Es,  am retinut ce ai scris despre operatia de taiere a trandafirilor pentru butasire  :D Vreau si eu o bucatica din cataratorul alb  :-*

DanaT

Daca aflu cu ce ajung la tine si ma intorc in bune conditiuni sambata seara din Piatra Mare vin si eu sa numar broastele...

einsteinitza

Bine Vernil, vezi ca te-am intrebat ceva pe undeva, nu mai stiu unde....
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

myosotis

Quote from: DanaT on June 10, 2010, 06:38:11 PM
Daca aflu cu ce ajung la tine si ma intorc in bune conditiuni sambata seara din Piatra Mare vin si eu sa numar broastele...
Dai telefon. In principiu cu Maxitaxi de B4elciugatele pe care il iei din fata de la Cora Pantelimon. Pleaca din ora in ora.

stefana

Eu vin fara fii-miu, ca s-a facut prea mare ca sa mai "pescuiasca" mormoloci :D

penelopa

Da' poate îi trebuie la şcoală să le facă o disecţie ..........  ;D

einsteinitza

Acum studiaza altceva, e varsta::) :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

doina

Imi pare rau ca ratez intalnirea  , nu pot veni  :'( .

myosotis

Nu-i nimic. Mai facem una cand ai si tu liber.

einsteinitza

Aveti grija cu caldura, s-au anuntat temperaturi ametitoare.Primele zile de canicula adevarata.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Myo, imi cer scuze, mi-ar fi facut mare placere sa te revad, dar maine voi pleca dis de dimineata din oras, nu stiu cand ma intorc. Va doresc de acum distractie placuta!

myosotis

Vernil, imi pare rau. Daca cumva se amana plecarea, da un telefon.

vernil

Regret sincer ca nu am putut ajunge la tine, Myo. Sper ca va distrati pe cinste, acolo, la mosie, printre tarndafiri!

stefana

A fost grozav intr-adevar, chiar nu-mi pot gasi vorbele  :D. Myosotis, multumiri din inima tie si sotului tau pentru o zi speciala  :-*.
Pun doar cateva imagini, alese cu zgarcenie din multitudinea celor facute in gradina:


Am descarcat, cum ziceam, doar cateva imagini, daca aveti rabdare uitati-va prin tot albumul  ;) .
O sa vina si Pene cu pozele si ceva mai multe vorbe, sa mai completeze atmosfera, de neegalat  ::).

einsteinitza

Superb, v-ati delectat cu atatea frumuseti, Myo, nu ne mai duce cu presul, e superb la tine.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Iacă-tă, venii şi eu  :) mai greu, că a  trebuit să mă ocup şi de moşia mea. ;)
Am ajuns pentru prima oară la moşia lui Myo. Mi s-a părut departe (dealtfel, în total am făcut 120 km ) dar a meritat drumul. În primul rând, mi-a plăcut zona aceea de sat virgin românesc, cu multă vegetaţie, case şi curţi tipic ţărăneşti, de câmpie,  cu oameni stând la taifas pe preşuri puse direct pe iarbă la poartă, capre priponite pe marginea şanţului, păscând iarba verde, ireal de verde într-o zi de caniculă, drumuri de ţară mărginite de vegetaţia de câmpie, cu mulţi maci roşii, cu nişte plante sălbatice deosebite care pe mine m-au facsinat: un fel de lumânărele înalte, galbene (ca formă, seamănă cu yucca de grădină). Chiar am vrut s-o întreb pe Myo cum se numeşte planta (că ea le ştie pe toate) dar, am uitat. Dacă aş fi avut o căzmăluţă la mine. aş fi adus măcar una acasă. ;)
La Myo am cunoscut acel sentiment de libertate: de a te mişca în voie,  fără teami de a călca pământul.
Myo şi soţul ei au făcut imposibilul să nu ne dăm seama de caniculă .............. ne-a asigurat, inclusiv, o ploaie artificială  ;) (i-am furat licenţa  ;D).
Drept pentru care, m-am autoinvitat şi pentru altă dată! ;)
O poză de juma' de grup şi mai multe poze la grădina ei unde a vorbit-o numai de rău. :D
http://penelopa.sunphoto.ro/La_Myo/16177933

ani

Ce frumos a fost acolo si ce rau imi pare ca nu am ajuns si noi! Lucian a spus ca este prea cald sa facem atatia kilometri intr-o zi. Ma bucur pentru voi. Myo, adeniumul este bestial! :o
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

stefana

Am adaugat in album cateva imagini ceva mai putin clare (facute cu alt telefon).
Aici se vede sistemul ploii artificiale de care zice Penelopa:


Apa tasnea in jeturi subtiri, racorind umbrela care ne ferea de razele soarelui :).

vernil

Ce bine s-au dezvoltat coniferele, erau micute cand am fost ultima oara in vizita la Myo! E un colt de rai acolo, sper sa se mai faca o data strigarea anul asta! Sigur nu o ratez!

stefana

De brazii astia din mijlocul imaginii zici, Mariana?


Asa aratau (cam din acelasi unghi este imaginea) in 2008 :

Cel pitic a crescut mai mult in volum, iar lunganul domina, azi, zona  ::)

einsteinitza

Iar lavanda aia grozava arata superb acolo, mare arta! :o
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

myosotis

Mama natura sa traiasca  :D . N-a planificat-o nimeni acolo si mai ales nu speram vreodata sa creasca atat de mare.
Multumesc de laude  :-*
Vernil, sigur mai deschidem portile o data, poate vine si Doina si Ani, GetaV care e "disparuta" momentan, si cine o mai pofti.

GetaV

Abia mi-am luat lap top si mi-am facut ab. de net ,ca la curte nu aveam ,dar puteati sa ma sunati si sigur veneam ,Ramane pe transa a 2a  :D

einsteinitza

Geta, sa-l stapanesti cu placere, si laptopul si netul la curte.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

GetaV

 :-* :-* :-* :-* :-*
Acum nu am cu ce sa descarc pozele ,dar mult a fost ,putin a mai ramas