Ce plante v-au inflorit?

Started by turturica, March 02, 2007, 08:44:08 AM

Previous topic - Next topic

cara

Quote from: penelopa on May 02, 2007, 03:08:23 PM
Ei, ti-a inflorit! 
Ti l-a dat inflorit!
Te astept dupa ce-i cad florile ca vreau sa facem schimb de experienta. Eu am 2.
Unul mai hepatic decat altul!

mulţumesc frumos, da' mă mulţumesc cu păduchii, nu-mi trebe şi hepatită!

daveco

Quote from: cara on May 02, 2007, 02:46:18 PM
uite cum mi-a înflorit Stephanotisul de la devaco!
da' chiar ce ti-a infloriiit!da' ce i-ai facut?ce metoda ai stiintifica ai aplicat?

myky

imi dau si io cu parerea daveco, cred ca a inflorit de la 'poeziile' scrise noaptea pe nocturne

larisa

Quote from: cara on May 02, 2007, 02:46:18 PM
uite cum mi-a înflorit Stephanotisul de la devaco!
absolut minunat stephanotisul tau. imi da si mie cineva un lastar la schimb cu passiflora?

simona2

Se pregateste sa infloreasca o begonie galbena , creata . In 3-4 zile cred ca se desface bobocul .

cara

Quote from: daveco on May 03, 2007, 08:02:54 AM
   da' chiar ce ti-a infloriiit!da' ce i-ai facut?ce metoda ai stiintifica ai aplicat?

Quote from: myky on May 03, 2007, 08:37:05 AM
imi dau si io cu parerea daveco, cred ca a inflorit de la 'poeziile' scrise noaptea pe nocturne

buey, io experimentez de multă vreme nişte metode de înflorire la plantele de apartament.  recitatul din clasici le ajuta foaaaaaarte mult! ia luaţi voi nişte volume de poeme şi citiţi cu voce tare la radacina florilor, să vedeţi cum dau bobocii din coadă!  :D :D :D

myky

iar pe fundal binenteles muzica, clasica, fara asta nu se poate, giuseppe verdi-anotimpurile

cara

Quote from: myky on May 03, 2007, 11:12:31 AM
iar pe fundal binenteles muzica, clasica, fara asta nu se poate, giuseppe verdi-anotimpurile


sorry! io aplic alt tratament! ale mele ascultă placebo, staind, sick puppies...deci rock!  8)

penelopa

Acum inteleg eu de ce plantele tale arata asa ciudat si paduchii  rock-eristi dau navala`n ele !!!

cara

 :D :D :D
dacă trec pe blues oare se cară de la mine?  ::)


penelopa

Ei as!  Sa vezi imperechere atunci!


myky

si tipa de la emisiune spune tot de muzica clasica, asa ca draga cara schimba "placa"


cara

mi-a-nflorit hibi-ul roşu! ;D

[attachment deleted by admin]

penelopa

Sa stii ca doar prima floare e asa frumoasa! Urmatoarele nu vor la fel de spectaculoase.

cara

Quote from: penelopa on May 07, 2007, 02:22:51 PM
Sa stii ca doar prima floare e asa frumoasa! Urmatoarele nu vor la fel de spectaculoase.

    

hai, tu!
de ce râzi de mine! că io am hibi-ul ăsta de 3 ani şi toate florile au fost la feeeeellllll!

gabriela jalba

scuze pt poza!! am primit-o dimineata...cu camera de la calculator,poza luata de pe mess, nu sintem meseriasi...

[attachment deleted by admin]
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

simona2

Mi-a inflorit o begonie galbena . Trebuia sa fie batuta dar a iesit simpla .

[attachment deleted by admin]

gabriela jalba

ce m-am bucurat ca am putut pune poza....dac-as avea cu mine florile si animalutele...cu "dragostea vietii mele" relatia e perfecta,cu internetul intre noi;totul e perfect!!! ( ..la anii astia...)
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

Quote from: gabriela jalba on May 08, 2007, 09:46:03 AM
ce m-am bucurat ca am putut pune poza....dac-as avea cu mine florile si animalutele...cu "dragostea vietii mele" relatia e perfecta,cu internetul intre noi;totul e perfect!!! ( ..la anii astia...)

să dea Dumnezeu sa te ţină veşnic starea asta!  :-*

cara

peneeeeeeeeeee! iaca a doua floare de hibi! şi tot frumoasă!
ce zici?  :P

[attachment deleted by admin]

penelopa

E frumoasa dar nu la fel ca prima. Prima e mai infoiata cu mai multe petale; asta a 2-a e mai  saracuta si cam... sculata!

cara

Quote from: penelopa on May 09, 2007, 10:50:10 AM
E frumoasa dar nu la fel ca prima. Prima e mai infoiata cu mai multe petale; asta a 2-a e mai  saracuta si cam... sculata!

deci io scot sabia!
jmac! jmac!
o auzi cum taie aeru'?

penelopa

S-o scot si io? Da ` a mea e cu vibrator si-o tin acasa!