Ce plante v-au inflorit?

Started by turturica, March 02, 2007, 08:44:08 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

Statea la ascunsa!!!!
- primele flori de echinopsis mov. Tot azi l-am vazut ,cind m-am intors de pe drumuri(Brasov).
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

bai, ma oftici! :D
stapelia tot nu a inflorit :'(, nu mi-ai zis cat tine "balonul" ala umflat?


gabriela jalba

Muuult. Si floarea la fel de mult.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky


vickylucia

Aveti cu ce va lauda ,bravo sunteti de felicitat  .maine imi pozez si eu florile.......


lyana

Foarte frumoase florile tale Vikylucia , multe felicitari insa si pt colectia de cactusi , sa te bucuri de frumusetea lor mereu :-* :-*

gabriela iuliana

Superbe plantute Vicky,sa te bucuri mereu de ele,si ce colectie de cactusi,presupun ca esti pasionata de ei :).,ff frumosi si impatiensii ;),fuchsiile...iar cel cu (30) spune-mi te rog ce este...spathi la fel avea si al meu varful frunzelor uscate dar le-am piscat varfurile si le-am stropit frunzele si arata mai bine. :) :-*

vickylucia

multumesc! in imag.30 este gloxinia batuta mov.Am si alte flori dar astept sa infloreasca ca sa le pozez.cactusii si florile exotice sunt pasiunea mea si as dori sa ne ajutam reciproc in realizarea viselor noastre

AngelEyes

Vicky ai foarte multe plante superbe,sa iti traiasca cat mai mult timp ! M-au dat gata cercelusul cu fustita alba si sporul casei cu flori duble...Absolut impresionante !!!

gabriela iuliana

Nu cred ca este gloxinie ???,din cit ma pricep si eu,cred ca seamana cu crin ,are doar florile albe nu mov? :)

vickylucia

da cel alb e intradevar crin

vciupa

Un streptocarpus pe care il astept demult sa infloreasca:


Si toti trei infloriti:

ozimandias

Felicitari vciupa! Arata foarte bine!!!

Nicol Caloian

Sunt foarte frumosi. Sa-ti traiasca si la mai multi.

lizi2

Ce frumosi sunt, sa-ti tot infloreasca vciupa

vciupa


lyana

superb streptocarpusul Nina , la cat mai multe flori sa aiba , una mai frumoasa decat alta :-* :-* ;)

sicamin

Sant foarte frumosi Vciupa streptosii tai. Le sta asa bine impreuna si infloriti.Felicitari!

vickylucia

vciupa felicitari!lamine a inflorit cel alb si a imbobocit cel mov.Cand infloreste il pun pe album,daca iti place[e diferit de al tau as dori sa facem schimb

vciupa


gabriela iuliana

 :)Foarte frumosi Vciupa,floarea primului se aseamana cu o orhidee :) :-*

vciupa

Este de dimendiuni mult mai mici, dar e o splendoare!
Am pus 4 la prins.
Daca metoda e buna va dau si voua.

ELA

vciupa,am si eu unul ca al tau-cu striatii magenta(asa am aflat ca li se spune ;)- mi-e tare drag! doar ca e abia un pui la primul bobocel,dar creste el mare ;D