lala-gradina

Started by lala, July 08, 2008, 09:51:16 PM

Previous topic - Next topic

penelopa

Cactuşii i-ai plantat direct în grădină, Lala ?

lala

Nu,sunt in ghivece dar sa stii ca am vazut la cineva in gradina.Numai ca e munca sa ii tot schimbi,dar daca ai timp liber muuuuuuuult...... ;D ;D

lovetulip

Lala,parca tu-mi ziceai de lalele.Nu mai am mesajele vechi.Aduc la Slanic.Poate gasim o modalitate sa primesti bulbii.

lala

Da si ti-am trimis si o lista pentru cele de vanzare,dar acu nu mai stiu ce voiam ??? ???

lovetulip

Quote from: lala on September 23, 2008, 04:05:11 PM
Da si ti-am trimis si o lista pentru cele de vanzare,dar acu nu mai stiu ce voiam ??? ???

Nu am de vanzare.Aduc din cele care am multe si nu-si mai gasesc locul.

lala

Gradina mea miroase a miere de la minunile astea albe si restul a inceput sa-si schimbe culoarea....brrrr vine frigul cel rau acusica!!!

[attachment deleted by admin]

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

turturica

Lala, cum ai facut cu arabis- banuiesc ca astea sunt tufele acelea albe, cum le-ai inmultit/ adus in gradina ta?

lala

Bine ca ai aparut,toata lumea era ingrijorata!
Tufele alea albe sunt de lobularia,dar am si arabis din seminte puse toamna.Arabis infloreste primavara devreme,vezi in album la gradina noua.

turturica

Si arabis si lobularia le-ai pus toamna? mai da-mi amanunte, te rog ! :)

gabi_gabriella

Eu am semanat lobularia primavara si apoi ea se autoinsamanteaza de nu mai scapi de ea :)


gabi_gabriella

:) iese peste tot unde vrei si unde nu vrei , mai ales in nisipul dintre pavele  ;D
Altfel e frumoasa si e inflorita pana pica zapada si face tufa mare


lala

Lobularia se seamana primavara,dar cum spune gabi_gabriela iese si singura in anul urmator.Eu o folosesc pe straturile cu lalele ca sa nu ramana goale.E foarte parfumata si umple toate golurile!

lala

Am uitat de arabis,se pune si primavara dar infloreste abia primavara urmatoare.Este o planta perena.


lala

Nu,dar semintele rezista iarna si primavara mai iese pe ici colo.

lala

gradina mea e tot mai infloritoare si gazonul arata bine,dar cat am suferit pentru el!
cara ia aminte ;)

[attachment deleted by admin]

turturica

Imi place, ce ai acolo: ochiul boului de toamna, iar arbustul acela, ce este?


lala

Stiu,e aster pitic.Are cineva aster de alta culoare?

lala

Vreau si eeeeeeeeeeeeeeeu!Da la primavara probabil :'( :
turturica,arbustul ala e   cineraria.

ati

Lala
Fain tia iesit gradina
Eu cu perenele nu prea ma inteleg nu stiu din ce cauza ,poate ca si din cauza ca inca nici acum nu am reusit sa reabilitez pamantul din gradina .
De mati fi vazut voi ce mam chinuit si anul aceasta cu schimbarea pamantului  >:(
na da asta e .
Poate cand va voi ajunge si eu ca sa am o gradina normala  ::)
A si era sa uit de capsuni cand faci o invitatie  ;)
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

Nicol Caloian

Lala ce frumoase sunt tartacutele. Imi plac tare mult si sunt foarte decorative.