Violete

Started by simona2, February 25, 2007, 05:19:45 PM

Previous topic - Next topic

vciupa

Turturica, nu vad violetele tale.

Nicol Caloian

Turturico, nu se pot vedea pozele. Cica sunt poze private!

diana

Vai, ce mult am lipsit!!! Acum am mai reusit sa scot capul deasupra problemelor si sa revin cu acelasi drag printre voi! In tot acest timp am urmarit din umbra tot ce s-a intamplat ;D Tot nu scapati de mine! ;) :D
Asa, vreau sa asigur fetele cu premiile de la concurs ca nu am uitat si ca in curand vor ajunge la voi! O vreme a fost vremea apoi efectiv timpul nu mi-a permis! Sper sa ma intelegeti putin si sa nu fiti suparate pe mine!
Fetele care ati mai trimis puiuti, credeti ca la marimea asta pot supravietui unui drum de cateva zile?
A...sa stiti ca mai am cateva surprize "violete"..pentru cei mai seriosi :D :D ;D


[attachment deleted by admin]

vernil

Bine ai revenit, Diana! Puiutii rezista bine, arata splendid.
Hai sa va arat si eu alte violete inflorite. Am pus cate 2 frunze la prins acum o saptamana. Aceasta este perioada in care frunzele isi dezvolta fantastic de repede radacinile. Aproape 3 saptamani. Garantat.
http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/AutumnLace.jpg - Autumn Lace
http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/noname.jpg - Optimara Alabama

lyana

absolut superbe Vernil ...sa ai parte de frumusetea lor ff mult timp :-* :-*!!! si bine ai revenit Diana :-* :-*

liana

Sunt tare frumoase, Vernil!

Nicol Caloian

Mariana, felicitari. Sunt minunate, iar optimara cesa spun, iti vine sa faci o reverenta in fata ei  ;) .

vciupa

Foarte frumoase Vernil!

ELA

vernil,cum prinzi frunzele;in apa sau in turba si sub pet?

Nicol Caloian

Eu am prins si in apa si in substrat. La foarte putine am folosit metoda cu acoperirea vasului (tip sera) si n-am avut probleme.

cara

turturica, vezi ca ai o optiune in prima pagina din sunphoto (dupe ce te-ai logat, nu ca guest) care se cheama "configurare cont" . acolo trebuie sa selectezi la "vizibilitate" optiunea "public", ca sa putem vedea pozele pe care le postezi in forum.  ;D

gabriela iuliana

Superbe Vernil,ce mai,nu am cuvinte,ca si Nicol imi vine sa fac o plecaciune in fata lor ;D :)

turturica

le pun acum !
http://turturica.sunphoto.ro/violete

ele au inceput sa infloreasca
               

               

gabriela iuliana

Foarte frumoase Turturica..la cit mai multe flori ... :) :-*

Nicol Caloian

Turturico, sa-ti traiasca violetele si la cat mai multe inflorite. Sunt tare frumoase.

turturica

multumesc, fetelor, si voi sa aveti parte de cat mai multe flori!

cristianabv

Multumesc foarte mult, Nicol, pt frunzulite! Mi-au ajuns cu bine!

Erwin

Colectia mea de violete s-a imbogatit cu 4 mini-violete:


Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

vciupa

Foarte frumoase!
De unde le-ai luat inflorite gata?

gabriela iuliana

 :oSuperbe toate ,mai ales primele doua. :)

gabriela iuliana

Ai putea sa-mi spui te rog de unde le-ai achizitionat si cu cit,daca se  poate ;D.Mersi mult. :)

lizi2

Doamne ,ce frumuseti :)

Erwin

Quote from: gabriela iuliana on May 16, 2008, 02:02:50 PM
Ai putea sa-mi spui te rog de unde le-ai achizitionat si cu cit,daca se  poate ;D.Mersi mult. :)

De la o florarie, 8 lei bucata!
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

lyana

Le-ai gasit la un pret foarte bun Erwin , sa ai parte de multe flori de la ele si nu numai , ca sunt toate deosebite ;) ;D :D