TRANDAFIRI

Started by diana, February 21, 2007, 08:51:10 PM

Previous topic - Next topic

larisa

la ultimul ,lasa-i denumirea asta,minunea mov -e interesant

AngelEyes

Am comparat si toate detaliile se potrivesc :)
Gabriela ai niste trandafiri superbi ...mai astept si eu 2 sa infloreasca  :)

penelopa

Trandafirii mi-au înflorit şi mie dar, cum nu mai loc de voi să mă laud,  stau la cotitură să vânez exemplare deosebite  :D

Prin urmare, draga Gabi, nu ştiu (deocamdată) cum şi în ce fel dar, musai, trebuie să am şi eu  un trandafir de-al tău: cel crem+roz, despre care spui ca are culoarea ca în poze, e parfumat şi înalt de 2 m . :-*

AngelEyes

Asa deci Pene...hmm...pune aici si niste poze cu trandafirii tai sa ne roada "invidia"  :D


AngelEyes

Superbi Sicamin,la cat mai multe flori !  :)

larisa

Minunati Sica ,ala lila si galbenul urcator m-a imbolnavit ,ii ai de mult timp?de unde i-ai procurat?

gabriela jalba

Sica, sint super!!! Pene,astept poze!!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lala

Fetelor,nota 10 la trandafiri!

penelopa

Nu vă pun poze că mie n-o să-mi dea Lala nota 10.  ;D

miha

Quote from: penelopa on June 13, 2008, 12:52:10 PM
Nu vă pun poze că mie n-o să-mi dea Lala nota 10.  ;D
Poate da...11... ;)

Codruta

Sica, sa-ti traiasca minunatii trandafiri si sa infloreasca mereu!

ionut

se pare ca nu exista gradina fara trandafiri...asta i bine,asa si trebuie(oare o sa imvat vreodata sa fac si eu un album?)

[attachment deleted by admin]

AngelEyes

Foarte frumosi trandafirii Ionut  :) Daca vrei iti explic eu ce vrei sa stii legat de album.

ELA

am plantat mai demult 2 trandafiri in fata blocului dar nu stiu cum se numesc; poate ii identifica cunoscatorii:




mentionez ca niciunul nu e parfumat iar cel roz nu creste mai inalt de 60-70cm

lala

Hai sa va arat si trandafirii mei,Pene tu ai 10 la simtul umorului! ;DVezi ca trebuie sa radem in fiecare z,i ca sa scapam de stres si nu stiu mai ce ........zic astia prin ziare!!!!
primul e Abraham Derby,Heritage,ImperatriceFarah,
Urmarea.......... luni ;D

[attachment deleted by admin]

lala

Ela,trebuie sa ai rabdare sa ii vada ES!

ELA

o-la-la, lala  :o
daca sunt si parfumati pe cat sunt de frumosi, am sa te rog,cand ii cureti, sa-mi dai si mie niste' bete '( pun si eu de-o gradina, dar pana e gata .....cred ca ies la pensie,asa ca au timp sa creasca )

Nicol Caloian

Lala, Heritage-ul tau imi aduce cu aminte de un serviciu de Rosental pe care-l avea mama si pe care noi copii l-am facut praf. Acum ma gandesc ca mai bene ne dadea vreo doua decat sa ingaduie sa ne jucam cu el. Era decorat cu trandafirasi si probabil de aceea ne placea atat de mult!

lala

Da,sunt trandafiri englezesti usor parfumati-m-am indragostit de ei si eu Nicol!Ela te trec pe carnetel,dar prin august septembrie poti sa - i pui.

gabriela jalba

ma scrii si pe mine pe carneeeteeeel...? :-[ :-[ :-[...daca m-ai pune sa aleg,unul din cei trei,nu stiu ce as face???!!!!! Chiar sint grozavi!!!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lala

Sigur Gabi si stai ca mai am,dar trebuie sa le fac poze.Cat despre serviciul Rosental,Nicol mai bine mancai bataie!!!! :'(

gabriela jalba

daca-s tot asa de super,esti de invidiat!!!!!! Eu una ti i-as fura!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

turturica

Quote from: viovaslui on October 29, 2007, 09:10:04 PM
o intrebare pentru doamna rozelor.
  Asta vara am fost la rozariul din gradina botanica de la Iasi.Fiind cu ochii in patru sa nu ma vada nimeni am taiat cam 40 de crengute de trandafir carora le-am pus in cap traditionala sticla de plastic. I-am udat frecvent din cauza secetei crunte care a batut Moldova in special.Rezultatul? O singura crenguta a prins mustati.
   Dezvaluiti-ne va rog secretele acestei metode.Mentionez ca am aproximativ 20 de cuiburi de trandafiri dar nu rezultati din aceasta metoda care la multi a dat roade.

ps.Rog cititorii sa nu considere actiunea mea de la Iasi...un furt.

Vio, asa am patit si eu de cateva ori, doar ca eu nici macar nu i-am udat, ca mergeam f. rar acolo; in timp,  cred ca mi-am dat seama de ce nu s-au prins : desi trandafirilor le place soarele ,butasilor NU  !