TRANDAFIRI

Started by diana, February 21, 2007, 08:51:10 PM

Previous topic - Next topic

Opal

Ii raspunzi lui Flordel sau mie?
Obeliscurile mele au cam 2,5m
Sau asa ar trebui sa aiba,deocamdata sunt la facut
Fairy nu-i un soi tarator?

flordel

Cred ca mie...
Problema cu The Fairy e ca nu-mi place, e spalacit si la mine la soare se decoloreaza de se face aproape alb. Sunt plantati pe spatiu intre Piata Romana si Piata Victoriei, acolo i-am vazut pe viu.
Opal, cred ca Es se referea la un "sport" al lui the Fairy care are tendinte de urcator.

Opal

Scuze Flordel
M-am bagat in discutia voastra, dar ma interesa si pe mine.
The Fairy nu-s aia mici de la intrarea in Herastrau? Eu asa ii identificasem.
Niste tufe mici care au inflorit toata vara?
Exista si varianta sport?
Cand ma uit la pozele voatre brusc ma apuca ca vreau tot ce vad,desi realizez ca n-am nici o sansa sa-mi incapa atatia trandafiri nici in 10 gradini.

einsteinitza

Ce conteaza daca e tarator? Adica tarator inseamna ramuri lungi si moi, cu multe flori  . Merge foarte bine si ridicat.
Pot vorbi cu toata lumea ;D
Flor, nu ziceam chiar de The Fairy, cel roz, dar de ceva asemanator. Ramuri lungi, moi, cu multe floricele, care sa arate ca un trandafir standard in chestia aia, nu sa faca flori in interior. Pana la urma, cred ca taratorii sunt cei mai buni, au buchetele alea grele in varful ramurilor care le dau de fapt functia de taratori, deci ar fi minunati in umbrela aia. Acum, ca ma gandesc, a trebui sa vezi ce trandafiri formeaza cei mai frumosi trandafiri standard, cea nu degeaba sunt alesi pentru altoit in varful unui par, ci ca sa faca o cascada.

Uite, cam asa ceva, dar cu altul de genul asta
http://s2.photobucket.com/albums/y47/Ronda_in_Carolina/Roses%20of%20Avalon/?action=view&current=TheFairyStandard4.jpg
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


Opal

Stai, ca eu sunt o profitoare maxima  si vreau si urcatori si taratori
Pot sa pun taratori la baza urcatorilor si daca se poate sa inveles si baza obeliscurilor?
Din ce am mentionat eu merge unul pe obelisc?
Mi-ar fi usor ca deja ii am in gradina

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Foarte frumos, imi place tare mult si culoarea, dar care-i suficient de mare ca urce la 2 m si sa se rasfranga peste marginea aia?
Standard nu vreau ca trebuie sa-i protejez la inghet si nu ma vad invelindu-i in fiecare iarna.
Sincer, eu ma sucesc si ma gandesc de cel putin 1 an la chestia asta!  +ham

einsteinitza

Cate randuri are palaria suportului tau?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Ultimul este senzatie  +hypno

flordel

Paul Barden? +hypno ;D
De unde aia .... sii sa-l iau si pe asta? +ham
Chiar asa, cine mai vrea trandafiri din USA? Daca vreti mai multi, vreo' 5-6, impartim costurile, eu chiar vreau cam 3 trandafiri pe care nu-i gasesc in Europa....
Vorbesc oarecum serios, poate cineva chiar isi doreste ceva musai, uite eu de exemplu am ramas la Brass Band si Disneyland Rose si de la Paul Barden vreo 2, unul galben foarte frumos, uit acum cum ii zice, dar va zic dupa ce caut (varsta...)

flordel

Parca Golden Buddha. ???

einsteinitza

Tutu?mie ala imi place!


Dar Rambling Rosie?
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.214844

E 7 lire la PB
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Care-ti place, ca nu m-am prins care e... ::)
Sti c-am tot zis si de Rambling Rosie, asta e bun, e bun si Red Cascade, ii avea Petrovic pe amandoi, erau in oferta lui la Standard, dar banuiesc ca putea sa-i dea si ne-standard.
RR este 7 Euro la PB, dar mai costa transportul inca vreo 30...

einsteinitza

Leah TUtu, parca un Sombreuil galben!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel


cristinaf

Rambling Rosie e si in oferta la Bierkreek. Chiar m-am uitat de curiozitate sa vad la ce pret, si nu e mult, 11euro.

flordel

Ca sa vezi, nu l-am vazut! ???
Merci mult!  +hug
Es, se poate adauga?

einsteinitza

Normal. Il pun la mine si ne vedem sa ti-l dau cand vine, e bine asa?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Super! Adauga-l...
Ai vazut ce ti-am zis, ca PB il are pe Leah Tutu?

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Bineee...Eu vroiam sa ma asigur.... ;;)

trandafira

Iata The Fairy-i mei :
Intr-adevar, se decoloreaza rozul ala ca un pufulet dar dupa mult timp de stat infloriti, ii iubesc tare mult. Sunt insa singurii dintre toti trandafirii mei care fac fainare.

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro