TRANDAFIRI

Started by diana, February 21, 2007, 08:51:10 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Ti-e ciuda, dar iau eu Giertriude, si cine butaseste ;) ;D ;D

Oricum nu conteaza, Ionela, ca poti lua Giertriude de la Lens si tot exact ea e.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Da Ionela , sa cumperi numai de la Lens Ionela , eventual prin intermediul fimei Eutopia , Ionela . Ce conteaza ca va costa o caruta de bani butasul , Ionela , conteaza ca vei avea un trandafir original . Ionela . 

einsteinitza

 :D :D :D :D
Voiam sa zic ca nu iei teapa prea des, cu firmele serioase.
Doar noi doi o patim, tu chiar si cu Coral ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe


einsteinitza

Iti dai seama, dai nu stiu cat sa ai un GJ si te trezesti cu altceva.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Quote from: Schnuppe on June 29, 2010, 09:00:26 PM
Da Ionela , sa cumperi numai de la Lens Ionela , eventual prin intermediul fimei Eutopia , Ionela . Ce conteaza ca va costa o caruta de bani butasul , Ionela , conteaza ca vei avea un trandafir original . Ionela . 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Bine, Von, ca nu m-ai sfatuit, Von, sa cumpar numai de la Rosafruct, Von :D :D  Nu e musai sa am un trandafir original, Von, e musai sa-mi placa de el ;) Von

Quote from: einsteinitza on June 29, 2010, 09:07:04 PM
Iti dai seama, dai nu stiu cat sa ai un GJ si te trezesti cu altceva.

Ha, as vrea sa-ti vad fatza, Von, la o faza din asta :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Pai fata lui a fost cel mai tare cu Sieberz. :D :D :D :D :D
Ce-am mai ras atunci.Oare nu stiti ce trandafir am ca trebuia sa fie Nostalgie????? :D :D :D :D :D :D :D


Ba stiiim, Dublu Delict :D :D :D :D :D Cred ca doar daca avea Pur Caprice era mai grav :D :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

 :D :D :D :D  Esti de coma :D :D :D  Si eu am lacune, uitasem episodul metafizic cu Von si DD :D :D :D Acusica imi face exorcizarea

Iata ca vazui pe vikcel voinic si ne lamureste imediat ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vikcelmic

Deci: eu sunt din Botosani, dar invinsei apele Siretului si trecui pana in Suceava cu ceva treaba. Am mers din nou in seara asta la Baumax si am vazut cred ca vreo 10 trandafiri David Austin la ghiveci, predominant Gertrude J. Pe ghiveci scria D.A., avea eticheta D.A. Pret 99.90

Schnuppe

Aiurea , Pur Caprice ma lasa rece , eu aveam o miiiiica problema cu D.D.  Banuiam ce e dar am zis sa va intreb pe voi , stateam inainte de culcare pe jos in genunchi langa patutul meu ,  cu manutele la rugaciune si ziceam : Doamne , fa o minune , numai D.D. sa nu fie !

Dar a trebuit sa platesc pentru pacatele mele si cand confirmarea a sosit am iesit afara si am zis :

......... !!! si apoi .........!!!    ............!!!...........!!!

Am fumat o tigara si am zbierat la el : ............ !!! si ...........!!! , luate-ar .......!!!  si ...........!!!
Apoi am plecat in gradina dar dupa 3 metri m-am intors si i-am zis , de la obraz : ..............!!!  bai ............ !!! , tu nu vezi ca ............... ?? !!!  

...........!!!  

einsteinitza

Vik, ai grija cum mergi zilele astea , sa nu ai probleme.Sper ca esti bine.

Dat problema arzatoare, mai stii ce alti Austin?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Pai si unde ii plantezi ca spuneai ca nu ai gradina ?  Englezestii sint trandafiri foarte mari .

einsteinitza

Ai postat odata cu mine,Von.
Ce m-am distrat atunci, am banuit ca esti cam in tema cu ce ai, dar... a fost magistrala chestia, ma amuzam grozav, dintre toti trandafirii, asta.... :D :D :D
Cum unde-i plantez?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

O intrebam pe vik , unde planteaza englezesti .

vikcelmic

Am lipsit din cauza de adormit mezinul familiei...Deci in afara de vreo 3-4 G.J mai erau Graham Thomas, Heritage, L.D. Braithwaite si Winchester Cathedral. I-am vazut ieri pe seara, iar azi nu lipsea niciunul  ;)

einsteinitza

Multumesc mult, somn usor mezinului ;)
Deci scap mai ieftin ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vikcelmic

Quote from: Schnuppe on June 29, 2010, 09:35:13 PM
O intrebam pe vik , unde planteaza englezesti .
Pai am curtea, dar astept mai pe la sfarsitul verii sa facem termoizolatia la casa, pentru a nu munci aiurea. Eu sunt cam lemn la soiuri si caracteristici, dupa cum marturiseam, dar invat...

Schnuppe

Quote from: vikcelmic on June 29, 2010, 09:51:02 PM
Am lipsit din cauza de adormit mezinul familiei...Deci in afara de vreo 3-4 G.J mai erau Graham Thomas, Heritage, L.D. Braithwaite si Winchester Cathedral. I-am vazut ieri pe seara, iar azi nu lipsea niciunul  ;)

Daca as fi in locul tau i-as lua pe toti , ca toti sant frumosi . Dar trebuie sa-ti faci tutusi un plan , englezestii ajung la dimensiuni mari si au niste mici metehne . Citeste si tu topicul cu atentie si  insita cu Rosafruct sa-ti trimita cartea cu trandafirii , ar fi mai bine sa citesti cate ceva despre ei si apoi sa te gandesti cum ii aranjezi si ce mai pui printe ei , sint totusi arbusti pricipali intr-o gradina si ar fi bine sa ii plantezi in locuri potrivite definitiv . 

vikcelmic

Quote from: Schnuppe on June 29, 2010, 10:00:08 PM
Daca as fi in locul tau i-as lua pe toti , ca toti sant frumosi .
Acum imi pare rau ca nu am luat...dar decat unul stingher, mai bine fac o lista documentata, mai pe toamna. Si asa stau cu  doua magnolii in ghiveci ca nu stiu cum sa la pun.
Uite asa arata ghiveciul:

einsteinitza

Austin autentic :o :o
Perfect.
Ce ai luat,GJ?
Ce nu stii cu magnoliile?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

vik procedeaza inteligent , probabil incearca sa-si faca un mic plan pentru gradina si de asta nu a plantat magnoliile . Nu ?

vikcelmic

Pai nu am luat tocmai ca ma gandeam ca si ghiveciul asta il tin asa aiurea. Dar acum fierbe sangele in mine de ciuda. Dar mi-l iau.  Pe G. J. >:( Pe restul, poate de la Rosafruct.
Magnoliile nu stiu unde sa le pun, adica pozitionare in curte, dar le descurc eu. Nu stau bine la ghiveci, mi se par si atinse de cloroza.
Risc sa fiu off topic, se poate sterge, dar asta e poza cu butasii de magnolie in plan secund, in primul plan o cataratoare neidentificata inca, luata ca magnolie.

Schnuppe

Vezi ca au la Rosafruct Augusta louisa exceptionala , merge de minune cu magnolia cataratoare  :D :D :D

myosotis

Magnolia cataratoare seamana cu Dipladenia.

sicamin

Si eu m-am gandit la Dipladenia ,dar parca aceia are un pic mai lucioase frunzele.