Hibiscus

Started by gabriela jalba, February 19, 2007, 08:05:33 AM

Previous topic - Next topic

stefana

Avem cam la fel hibii, cu exceptia ultimei achizitii de la Metro. Cu floarea ca un abutilon superb, dar de la care nu tai butas vreo cateva luni, pana nu se "aclimatizeaza" la mine.



Johana

E superb! Sa-ti traiasca si sa-ti faca multe flori....si sa nu ma uiti cand o sa-l coafezi! :)

vickylucia

sunt minunati hibiscusii vostri.Johana si Stefana as dori si eu iastari de hibiscusi.Subscriu si eu la o comanda la Nursey Exotica.Cred ca ar fi bine sa ne inscriem cu plantele pe care le dorim ,apoi sa se calculeze suma,iar la suma destinata transportului sa contribuim in mod egal

Johana

Eu am renuntat (deocamdata) la a mai face comanda la Exotica. Dupa tot ce am aflat de la alte fete, care au facut comanda la ei, nu sunt dispusa sa ma risc la o comanda si sa ma trezesc ca primesc altceva decat am comandat, cu atat mai mult cu cat transport costa destul de mult - 22,5 euro.

vickylucia

daca nu vrei atunci imi poti trimite la schimb sau contra cost din hibi tai?

Johana

Acum a trecut perioada de tundere, iar ce am avut am cam dat. mai am vreo 3 la prins sa vad daca isi dau drumul ti trimit. De la restul imi mai aduci aminte si iti trimit cand se poate.

vickylucia


vickylucia

Johana hibi tai sunt superbi,dar am vazut ca te pasioneaza si justitia[eu t-as putea da purpurie ca cea din avatar]passiflora ,am si eu ceruleea si mov;episcia[nu kohlera]eu am pierdut-o,si am si ate flori,cele inflorite[mai]le-am puspe albm http://ro.fotoalbum.eu/vickylucia/a55740/slideshow

Nicol Caloian

Vickylucia, in bara de sus faci clic pe Profile. In fereastra care se deschide, in dreapta ai optiunea Forum profile information; clic pe optiune si in noua fereastra, in caseta Signature iti pui adresa albumului. In felul acesta va apare automat la fiecare postare a ta.

Johana

Am pus deja adresa albumului,dar din obisnuinta am pus si link-ul!

Johana

Ok, nici o problema!

adrianam

Am cumparat si eu un hibi cu floarea simpla, portocalie.
Nu mai are alti boboci iar floarea din ziua cumpararii s-a mototolit pana sa ajung sa-i fac poza.

Insa tulpina si frunzele mi se pare ca difera mult de hibi clasici pe care ii am.
Sa speram ca se acomodeaza la mine!

vickylucia

Quote from: Nicol Caloian on May 13, 2008, 10:06:57 PM
Vickylucia, in bara de sus faci clic pe Profile. In fereastra care se deschide, in dreapta ai optiunea Forum profile information; clic pe optiune si in noua fereastra, in caseta Signature iti pui adresa albumului. In felul acesta va apare automat la fiecare postare a ta.

m-am conformat,multumesc!
am pus noi imagini cu flori pe album

Codruta

Gabi, am pierdut hibi de la tine :'( Avea ceva frunzulita minuscula si am crezut ca v-a rezista dar nu a fost asa.

Fleurf

  Voi ati dat hibi afara? ca eu am scos azi unul si mai urmeaza unul.

AngelEyes

Sunt si eu posesoarea a 3 pui de hibi,carora li s-a schimbat pamantul inainte de paste....si abia acum si-au revenit cat de cat.Au stat afara de atunci,insa erau frunzele moi,pleostite...soarele ajungea la ei f putin dimineata si pamantul era ud in ghiveci.Nu au inflorit anul trecut si sper ca anul asta sa vad si eu cate o floare macar de la fiecare  :)

gabriela jalba

Quote from: Codruta on May 19, 2008, 10:30:31 AM
Gabi, am pierdut hibi de la tine :'( Avea ceva frunzulita minuscula si am crezut ca v-a rezista dar nu a fost asa.
,
nu-i bai!!! Celalalt care l-am pus merge bine!!!!
De la Diana,acum mai bina de un an,am primit un pui de hibi rosu simplu. Ce-ai deosebit la el,e faptul ca da senzatia ca e catifelat,si e un rosu strident.

[attachment deleted by admin]
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Pune-ma pe lista pentru prima tunsoare!

vivi23ro

hibi i am scos afara din martie....

Codruta

Multumesc Gabi si ma bucur sa stiu ca am o rezerva. Pe 17 iunie vin in tara asa ca daca pana atunci iti doresti ceva de aici te rog sa-mi spui.
Am gasit ceva hibi pe aici la 2 euro dar erau cu flori simple rosii si roz si nu mi-au placut ca florile erau cam ofilite aveau puncte negre pe ele. E normal sa aiba asa ceva?
E tare simpatic hibi de la Diana cu floarea mai mare decat el. Sa-ti traiasca!

cara

gabi, azi am transplantat hibiscusul de la tine (frez simplu) radacinile trecusera prin plasa aia, le-as fi rupt daca o scoteam. asa ca am rupt-o in doua si am lasat-o in ghiveci.
ii bai? ::)

gabriela jalba

Nicol:am notat.
Cara: e ok !!!! Nu era nici un bai daca se rupeau;odrasleau.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

pai am vrut sa-l traumatizez cat mai putin.
arata f bine. ma temeam ca o sa sufere dupa petul din cap, dar nu-i pare rau de el!  ;D

vickylucia

vreau si eu frez deschis ,alb batut,ofer la schimb galben batut,purpuriu si caisa-simpli

Erwin

vickylucia, ai galben batut?
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro