iepuri

Started by lovetulip, February 01, 2008, 05:59:28 PM

Previous topic - Next topic

costieanuconstantin

sau mai simplu : un sac de morcovi si doi de varza in gradina si nu-ti mai rod pomii,

sau si mai simplu cu o mana de mirodenii si 200 ml. de vin rosu, si ceva invitati ;)

larisa

e mai buna a doua reteta dar mai intii trebuie sa -i pui sare pe coada

costieanuconstantin

iepurii sunt buni numai toamna, dupa ce da o bruma, cad frunzele, manaca ceva boabe , varza,morcovi  si vin singuri in gradina ,care este propiettatea mea,si ce e in gradina mea este proprietatea mea , la discretia mea ;D ;D ;) ;) :D :D

penelopa


Meşteriţi-vă o sperietoare în mijlocul grădinii  ;)
Una  care ştie să cânte  precum  "Kerida".  ;D

Erwin

Pene, pune o poza cu sperietorile tale. :))


Cred ca tu ti-ai pus in gradina o poza de dimensiuni 2x2 m cu Querida :))
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

cara

cine pana mea e Querida asta pe care o stie toata lumea numa' io nu?  >:(

Dan Hibiscus

chiar nu stii...........e Zavoranca' ... querida e numele dat de Carcotasi ...

cara

Quote from: danero2005 on June 28, 2008, 12:03:01 AM
chiar nu stii...........e Zavoranca' ... querida e numele dat de Carcotasi ...

tulai!  :o

apoi io, dragul meu, nu vad televizorul decat cand il sterg de praf!  ;D
mai prind cate ceva din zbor si cand ii intreb pe-ai mei, se irita   :( 
(de obicei ce intreb eu e depasit de saptamani sau chiar luni de zile, so...)

sa nu radeti si voi de mine ca ma 'nervez, daaaaaa? >:(

larisa

Io ,sigur nu rid Cara ,ca si eu sunt in urma cu stirile ,nu acum ,dintotdeauna ,ca taman cind erau stirile eu aveam program la bucatarie ,ca numai cu stiri si fotbal nimeni nu traieste ,si cind intrebam si eu  ceva o faceam taman cind nu trebuia si in loc de explicatii,primeam..........reclamatii,asa ca mai ai un membru in club

einsteinitza

Cara,cat de bine te inteleg si ma amuz.Eu cu sotul meu nu prindem televizor cu saptamanile.Eu am noroc cu netul ca lucrez mereu pe net si pot citi forumul,altfel,...
Dar cand mergem la Slanic unde mereu ne intalnim cu prietenii,acestia fac ochii mari cand vorbesc de diversi politicieni sau vedete si noi intrebam uimiti'' cine-i ala?''
Preferam timpul liber sa-l pierdem prin gradina,pe malul lacului :)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

larisa

si apropo de iepuri
In Wurzburg ,am avut mult timp la dispozitie si ca sa nu ma plictisesc mai faceam si ceva treaba in gradina (ceva spatiu pe linga gard ,de jur imprejurul casei),aveau trandafiri ,lavanda si crini ,si tufe din astea ce ramin verzi tot anul,si un iepure venea si sapa sub tufa de lavanda ,eu ziua astupam ,el seara sapa ,era ceva ca in Odiseea ,cind Penelopa tesea ziua si noaptea strica .Am facut de vreo 3 ori dar de-acu ii pusesem gind rau bietului animal,era ca o competitie ,care pe care ,,il si vedeam in tava ,cu legume ,cimbru si vin alb,dar cum nu am destul singe rece ,l-am iertat.asa ca am astupat iar gaura si la inceputul ei am pus un ghiveci de ceramica ,el a sapat ca de-obicei dar cind a ajuns la ghiveci s-a oprit ,pentru totdeauna ,ma gindeam ca va incepe sa sape in alta parte dar nu ,el avea ceva cu tufa de lavanda,numai acolo sapa ,

costieanuconstantin

ce se mai aude cu iepurii prin gradini,nimic nici-o miscare, sau s-a dotat toata lumea cu scula lu' cara !!! ;D ;) :D

Dan Hibiscus

ieri am scos folia de pe pomi ca nu mai am sanse sa vad iepuri ....imobiliarele deh!.... si am lasat pomii sa respire si sa i piste un pic frigul sa le intareasca coaja in schimb nu la fel de usor scap de cartita/caine de pamant...sau ce o mai fi ala de face movile de pamant si imi intra si pe la radacini si daca nu le mananca iepurii le usuca aerul din "santierul" cartitei/cainelui de pamant.

Cit despre sistemele alea cu radiosunete si vibratii ...apa de ploaie , nu am pus si nici nu am sa pun..mai bine iau un caine :P gratis:P

penelopa

.... sau, poţi să latri tu la ... movilele alea  :P ... eventual, zgurmi puţin prin ele  :D

Dan Hibiscus

Quote from: penelopa on February 23, 2009, 12:45:09 PM
.... sau, poţi să latri tu la ... movilele alea  :P ... eventual, zgurmi puţin prin ele  :D

esti f reaaaaaa    :P :P :P :o

Codruta

Am auzit ca nu le plac trepidatiile la cartite asa ca mai bine joaca o hora moldoveneasca pe langa pomi ;)

mihail

buey...vezi ca ai unul diliu in pravalie,cinta spune poiezele timpite...i-al pe el....sperie tot!  ;D

Dan Hibiscus

:D vezi ca eu am rez cu graurii :P