Gradina Einsteinitzei

Started by einsteinitza, January 30, 2008, 10:12:32 AM

Previous topic - Next topic

edita

rectific,cred ca o saptamana pana ma obicnuiesc cu atatea frumuseti :o

einsteinitza

Nu, nu cred, daca ii voi fotografia fiecare isi va putea alege in cunostinta de cauza, ca multi au luat plasa cu ce au cumparat. Ultimul exemplu, Herkules.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

edita

Si cand ma gandesc ca am vrut sa-l comand si eu da in ultimul moment l-am schimbat cu Amadeus.Oricum lista ta ar constitui o sursa impotanta de informatii si cred ca toata lumea ti-ar aprecia munca.

einsteinitza

Pai de-aia lucram in comun la soiuri acolo, sa spuna fiecare cum se comporta, ce probleme are in diferite zone fiecare soi, sa avem o baza de date mai completa.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

mare ti-e gradina Es de ai atitia trandafiri ........

geodezia

pune mai multi la inradacinat ca decit sa luam cine stie ce culori (eu stan patitul ) mai bine luam de la tine si stim ce luam .unde vad poze sa stim ce sa iti spunem sa ne pui la inradacinat pentru la toamna sau primavara ? Eu m-am saturat de ai de bakker care imi trimit numai aiureli in loc de ce le cer si pe urma mai si mor .

einsteinitza

Poze vexi in albumul de anul trecut, dar cat de curand se umple si albumul de anul asta, doar ca la mine abia acum incep sa infloreasca.
http://home-and-garden.webshots.com/album/572785639NaNYwc?vhost=home-and-garden
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

edita

Cred ca in august vei avea multe cereri Es.Sa speram ca vei putea sa le faci fata ;D ;D

geodezia

Nu vrea sa mi se deschida las ca ma duc acasa la fiimea la calculator poate  pot de acolo sa vad minunile ca vreau si eu ceva ceva  sigur .Multam

edita

Da,chiar acum ma uit si nu-MI VINE SA MA DEZLIPESC de ecran.Fara cuvinteeee....

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Ma Es asta calculator codat de la OMV si de-aia nu ne lasa sa ne uitam pe webshots asta .ca e singurul unde nu ne lasa sa ma uit in rest ma lasa si sun si photobucket da la asta nu ma lasa .da ma duc acasa ma uit notez si miine pun ce vreau din trandafiri

edita

Poti sa ne spui din care esti dispusa sa "cedezi" butasi" ?Vreau sa ma inscriu si eu la coada,"macar" cu 2-3 ;D

einsteinitza

Pai din toti, dar face-ti si voi liste rezonabile, doi trei-patru, sa nu chiar casapesc gradina. Si vedem cu trimisul, cam nu prea fac pachete, dar vedem cum facem.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Edita ca crapa inima in mine pina ajung acasa ia vezi are ceva pistriti sau galbini muica ca de aia caut de 10 ani si cumpar pe pachet galbeni si poze frumoase si imi ies tot roz de iar cu gheara in git .Si poate mii pui si mie aci sa ii vaz ca nu deschide porcaria asta codata deloc
LAsa Es ca vine fiimea la bucale la toamna sau nepoata si rezolvam transportul ...nu-i bai solutii gasim noi ca doar suntem fumeii inventaive mincale-ar muma

edita

are tot ce-TI POFTESTE INIMIOARA,doar sunt 338 de soiuri,nu 20 ca la mine si alea jum. fara nume.Cu mutatul pozelor sa vad daca ma pricep...

edita

cred ca trebuie sa mai astepti pana acasa,Geo,cu vizionatul pozelor.Nu vreau sa fac vreo prostie in albumul lui Es.Daca nu imi mai da butasi? ;D

edita

Imi pare rau eu sunt incepatoare in ale gradinii dar si in ale calculatorului...

einsteinitza

Uite Geo,sa rezisti pana acasa
urcator
tufa mare
urcator
tufa medie
tufa medie
tufa mare
elegant
elegant
tufa medie
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

edita

Es,cum se numeste al doilea?Cred ca ma apuca baturile pe scaun ;D

einsteinitza

Ferdinand Pichard.E si extrem de parfumat.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

edita

E minunat.Indraznesc sa sper la un butas? :o

edita

Scuze Es,l-am identificat si in album.Atatea frumuseti mi-au aburit ochelarii.Cred ca toata saptamana familia o sa manance mancare de ....trandafiri ;D

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

SUPERB ,SUPERB,SUPERB!
De altfel am mai vazut ceva poze din "parcul tau " ca nu-i gradina asa-i clar !
Este o incantare doar sa vezi pozele ,dapa-i sa-ti mai simti gadilat si nasul de parfumul lor !
WAW !