CONCURS - VIOLETE de la frunze la plante

Started by Erwin, November 18, 2007, 10:18:09 PM

Previous topic - Next topic

gabriela iuliana

 :)Felicitari Liana ,pupici pt tine si frunzulita mama :-*


lyana

Ce frumos Liana , multe felicitari , esti tare !!! :-*

simona72

ma duc si eu sa vad daca au iesit ceva,va spun mai tarziu

simona72


gabriela iuliana

 :)Am umblat la frunze sa le ud si am observat ca amandoua au pui:una are unul micut si cealalta 3-4 mai maricei,deoarece nu am aparat am rugat pe cineva sa vina maine sa-mi faca poze,deci revin maine cu poze.. :D

Nicol Caloian

Iuliana, ai iesit pe locul secund! Felicitari!

simona72

la mine nu iese nimic deci ma declar invinsa.felicitare castigatoarelor si va felicit din suflet.

Erwin

Quote from: liana on June 18, 2008, 09:35:01 PM
Frunzele mele de violeta puse la prins pentru concurs au cam fost neglijate. Si azi , cand m-am uitat mai atent ce credeti ca am observat? La baza unei frunze se vede ceva verde, cred ca vrea sa scoata un puiut. Uitati-va si voi:

Felicitari!
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

lyana

Yupiiii si la o frunza de violeta de la mine rasare firava o frunzulita micuta , sunt foarte bucuroasa ;D :D, am sa pun poza mai tarziu ;)va pup si mult succes la toti :-*

gabriela iuliana

 :DAm revenit cu poze,imi cer scuze ca nu am putut mai devreme dar am avut probleme cu netul:



Este aceeasi frunzulita dar i-am facur mai multe poze ca sa se poata vedea mai bine(are 3 puiuti mici)

Nicol Caloian

Deci:
locul intai - Liana
locul 2 - Gabriela Iuliana
locul 3 - Lyana
Sponsori:
Nicol - o violeta cu flori alb cu lila
Oana - 6 frunze de violete
Cara - Prity Miss Kely
Erwin - fara precizari

cara

cum spuneam la topicul de violete, sa ma anunte organizatorul cui trebuie sa trimit pe Miss Kelly :)

gabriela iuliana

 :DMultumesc mult Nicol,ma simt atat de bine,nu prea sunt norocoasa de felul meu... :-*

lyana

Asa cum am promis , afisez si eu poza cu singura mea frunza de violeta care m-a bucurat enorm , cand am vazut puiutul micut :D

[attachment deleted by admin]

Nicol Caloian

Quote from: cara on June 25, 2008, 08:44:07 AM
cum spuneam la topicul de violete, sa ma anunte organizatorul cui trebuie sa trimit pe Miss Kelly :)
M-am gandit asa:
Liana (locul 1) si Gabriela Iuliana (locul 2) va rog daca puteti sa alegeti intre violeta de a Cara (Miss Kely) si cea de la mine. Lyana (locul 3) va primi frunzele de la Oana. Daca Ervin isi precizeaza oferta vom avea si mentiune.
Ce parere aveti? Este OK?

lyana

Din partea mea este OK Nicol , multumesc frumos !!! :-*

Erwin

Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Erwin

Cred ca violeta de la mine merge la locul 3 si frunzele la mentiune. NU e asa mai corect? Sau...
Nicol, de fapt tu hotarasti.
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Nicol Caloian

Erwin are dreptate, e mai corect asa. Deci la locul 3 revine violeta de la Ervin si la mentiune frunzele de la Oana. Nu stiam cu ce participa Erwin la sponsorizare si de aceea am repartizat premiile in acea varianta.

:-[ Ervin, in cazul in care ai anuntat cu ce sponsarizezi concursul te rog sa ma scuzi ca n-am fost suficient de atenta.  :-[

Pentru mentiune voi oferi frunze din fiecare fel violete pe care le am.

gabriela iuliana

 :)Pentru mine e ok cum ar fi ,o las pe Liana sa aleaga,dar am o mare rugaminte din sufletel,te rog frumos Erwin ai putea sa-mi dai o frunzulita de la acele violete superbe :-[(scuze ca am indraznit).
  Multumesc mult pentru premiu si felicitari tuturor participantilor,chiar si celor care nu au castigat premiu dar au castigat experienta... :) :-*

Erwin

Quote from: Nicol Caloian on June 26, 2008, 10:53:38 PM
:-[ Ervin, in cazul in care ai anuntat cu ce sponsarizezi concursul te rog sa ma scuzi ca n-am fost suficient de atenta.  :-[

Pentru mentiune voi oferi frunze din fiecare fel violete pe care le am.

Nu mai stiu nici eu daca am anuntat sau nu.  Incep sa imbatranesc?
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Erwin

Quote from: gabriela iuliana on June 27, 2008, 08:19:33 AM
am o mare rugaminte din sufletel,te rog frumos Erwin ai putea sa-mi dai o frunzulita de la acele violete superbe :-[(scuze ca am indraznit).


Sigur, primesti frunze de la toate. Lasa adresa in PM.
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

liana

Multumesc mult....eu nu am reusit sa mai intru pe forum ca un traznet mi-a ars calculatorul si a trebuit sa il duc la reparat. Daca nu se supara nimeni eu mi-as dori violeta de la Nicol pentru ca mi-am cumparat un puiut de Prity Miss Kely.
Felicitari Gabrielei si Lyanei, inca odata multumiri.

Erwin

Fulgerul a nimerit exact calculatorul tau?
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro