Clivia

Started by penelopa, August 29, 2007, 04:07:51 PM

Previous topic - Next topic

georgette

Wau! Atunci sa ma duc cit pot de repede la ea..si cind te gindesti ca aproape mi a dat o cu forta...imi vine sa mi trag palme..puteam sa iau  6-7 pui atunci!da ce era sa fac cu ei?! ???

martipan

 :D :D :D Foame mare la clivii,sunt scumpe tare in magazine ;D !
Saptamana asta ai la cine te duce la o cafea,sa inteleg :D :D :D !!!


ioana_ralu

Si ala e frumos,deci.........sacosica e pregatita ;D.Binenteles daca mai faci rost.

gabi_gabriella

Daca mai este vreun puiut, as vrea si eu unul , te rog !

myky


georgette

Quote from: martipan on August 22, 2008, 10:10:37 PM
:D :D :D Foame mare la clivii,sunt scumpe tare in magazine ;D !
Saptamana asta ai la cine te duce la o cafea,sa inteleg :D :D :D !!!
bai ,Marti,nu-ndraznesc...ca io de merg la careva la cafea ..ala tre sa fie bazat frate!(sa fie "producator" serios- sau mai bine zis  "consumator convins"! :D) altfel e-n pericol defaliment :D :D , iar tantica  asta e pensionara si ,saraca ,nu mi a gresit cu nimik!! ;) :D :D

georgette

Bai ,fratilor-i durere: mai mult ca sigur e AGAPHANTUS!!! Am bagat acu' un google la el si l am "vizualizat"...cam ala este!! asa ca ....de i o mai avea ,pregatiti sacosele pentru altceva decit ati vrut  ;) :D

ioana_ralu

Nu-i nimic,si asta tot crin se numeste ,ce daca-i african.Il primim cu multa caldura ca sa-i placa si la noi

myky


martipan

Uire ca eu de-ala tocmai ce am primit acum o luna-doua un pui,dar sigur se gasesc doritori ;D !
E,mai Georgette,asta este,atunci in loc de cafea,un pahar cu apa,maica,de-aia buna,de la robinet  ;) !

larisa

Daca n-are pui pt toti ,are seminte ,asa ca intr-un fel sau altul tot impaci pe toti ;D

georgette

copii,am fost si am adus 6 bucati pui agaphantus!! acusica sa va vaz care cum va impac!!pt care n o sa ajunga mai am 3 pui de spatifilum ..

larisa

Eu renunt la agapantus ,ca pot sa-mi iau de aici ,da te rog la altcineva

liana

georgette, daca mai ramane vreunul, vreau si eu un pui de agaphantus, te rog.

ioana_ralu



myky

georgette,  o iei si tu in ordinea numerelor de pe tricou

georgette

Am luat ordinea "de pe tricouri" si "clasamentul" arata astfel:
Lizi2
Liana
Ioana-ralu
Gabi-Gabriela
Myky
si..Larisa daca mai vrea


Lizi2 ....nu stiu daca ai urmarit dar intre timp s a "descoperit" ca nu e vorba despre clivie ci de Agaphantus ;asa ca daca il mai vrei scie mi pe mp! Fetelor astept adresele voastre ....si cine vrea spatifilum sa zica acum ;tot fac pachetele! ;)


larisa

Georgette ,am spus sa dai la altcineva ,ca aici gasesc bulbi de agapantus ,clivia se gaseste mai greu si e si foarte scumpa .

georgette

Eu te am intrebat sa nu fac vreo gafa. Daca renunti tu,atunci i o trimit lui Roxi care nu are.. :-*

rox94ana

multumesc mult, georgette! :-*

georgette

Fetelor azi ma ocup sa va fac coletele...vad ca ajunge pentru toti ..sper sa ajunga cu bine si la voi..va anunt cind le am pus la oficiuca sa urmariti la voi.Mai are sa mi trimita adresa Myky si Liana. :-*

myky

mie poti sa mi-l dai cand ajungi in bucuresti
ajungi anu asta, nu?