Leandrul

Started by myky, April 04, 2007, 10:32:37 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

E fain!!! Si uite asa Mada,imi dau si eu cu palma in cap....ce culoare o fi leandru asta??.....Am doi prinsi,marisori,dar nu am scris pe ei...Sa nu mai spun ca s-au prins si cei de la Cara,cafre nici ea nu stia ce culori sint...
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

gabi, ai sigur unul alb, a facut radacini si e plantat in ghivecel

gabriela jalba

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky


vivi23ro

eu mi am achizitionat un leandru portocaliu , simplu as pune poza dar cum nu sint acasa nu am adresele de transformat pozele.. poate imi dati voi o adresa sa pot pune pe forum pozele

cara

nu cred sa existe vreun computer care are windows si care sa nu aiba Paint.

cu Paint poti micsora poze.

vivi23ro

m ai spart de tot..... crezi ca sint experta in calc? lasa ca te prind eu pe m,es si poate iti arat acolo , te ai facut rea.... ;D

cara

poi hai ca-s pe mess

vivi23ro

dupa indelungi chinuri si multa rabdare din partea lui Cara iaca si rezultatul......


[attachment deleted by admin]

AngelEyes

Adorabil leandrul  :)

Fleurf

 Superb Vivi! Sa-ti traiasca!

gabriela jalba

Eu la asta i-as zice ,culoare "somon". E mult mai aproape de realitate ,decit portocaliu...Sa-ti traiasca!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Vivi, este tare frumos! Cred ca Gabi are dreptate in privinta culorii.

vivi23ro

somon sau nu e mai deosebit ca nu am gasit in romaniai culoare din asta... am mai primit ceva butasi  dar cred ca aia sint dubli daca pot revin cu poze , ca nu erau infloritii cind mi au dat

doina

Aveti niste leandri superbi , toti imi plac  :D . Imi pleaca o prietena in concediu in Grecia si i-am data sarcina sa-mi aduca si mie butasi de leandru de pe drumurile lor  ;D

lala

Vivi,uite si marfa mea........eu sa-ti spun drept visez la un schimb ::)da nu-i bai daca nu se poate!! :'( :'(

[attachment deleted by admin]

valentyna

al meu nu a inflorit.are vreo 70cm.tre sa-i fac ceva? ??? ??? ???

vivi23ro

lala o sa am sa iti dau leandru dr mai incolo cind mai se dezvolta ca deocamdata e batz, vad ca incep sa mi se peinda rosu simplu, alb simplu si o piersica zic eu diferita de ce am , deocamdata nu am poze dar sper sa fac simbata asta ca iar ma duc la soacra mea i n Serbia, eu caut galben...

penelopa

Măăăi, abia acum am văzut cum v-aţi luptat în leandri!!!! ........ că mă băgam şi io mai devreme  ;D

Să-ncepem, aşadar:
Erwin,  amorezată de leandri ............ puţin spus.  ;)  Îi ador !

Deocamdată, am 2 cu flori albe-duble  şi parfumaţi, unul roz bătut cu floarea ca un trandafiraş, un roz bătut  cu flori mai micuţe (de la Gabi), unul proaspăt achiziţionat cred....... ceva ... "somon",  unul cumpărat butaş astă-primăvară de la Carrefour care se voia roşu dar , numai bobocii sunt roşii iar florile sunt simple, mari, roz-lila si,
Mădă, dragă,  de la tine s-a prins  un "snop"  din cele 2 de câte 3  butaşi fiecare. A crescut dar încă nu a înflorit. Abia aştept să văd dacă n-o fi chiar  ăla galben bătut.
Am să le fac poze la flori şi când le am pe toate vi le arăt.

cara

oameni buni, ia ziceti daca s-a prins bvreun butas din cei adusi de mine din Grecia  ::)

liana

Cara, la mine s-a prins, si are boboc, asteptam sa vedem ce culoare este....

lala

Valentyna,poate ii trebuie ingrasamant!! ???

mamaruta

Ma bucur ca s-au prins, Pene. vara este simplu de prins butasi, fac radacini in apa....am pus la prins niste lastari acum 2 saptamani si au deja radacini. Problema este...ca nu stiu de care sunt...am scris un bilet...ghiveci 1...dar nu mai stiu care e ghiveciul 1.
Anul asta nu mi-a inflorit cel alb, simplu.... :'(
Merg in Grecia in septembrie si poate mai gasesc ceva oferte interesante prin piata salonicului, sau in drum.....incert drum, Mateo tot spune ca nu avem bani si de plimbari extinse (dupa ce terminam sejurul scurt in Halkidiki).

lala

Myrela,ai leandru rosu?? :o :o :o Vreau si euuuuuuuuuuuu!!

Myrela

Nu-i asa ca e superb? 8) :D
este doar un fir, dar deschid lista ;)
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.