Cel mai bun îngrāsāmânt

Started by drone1952, April 20, 2013, 02:59:52 PM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

Just !!!
Deocamdata sintem numai o apa !!! ....pamint.........cind o vrea Dzeu.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

anasstasia

Pai pina la urma si fetele (Es si Claude) tot de kaka spuneau, insa de animale.  ;D
Eu nu inteleg de ce trebuie sa ne suparam unii pe altii. Sint sigura ca nimeni nu este rau intentionat. Viata este si asa grea, daca ne mai si suparam unii cu altii... +hug

einsteinitza

Au intrat de cativa ani si la noi fosele de genul asta, numai ca sunt la case particulare nu sunt municipale.
Arhitectii seriosi le recomanda clientilor fiindca este fosa fara nici un fel de grija. ;;)
Nu au nevoie de nici un fel de substante, nu au nevoie de nici o intretinere. In primul rand se produce o decantare, apoi o fermentare si  la sfarsit rezulta o apa care poate fi deversata in orice canal de ape pluviale, poate fi folosita la udatul gradinii. In 15ani se strange pe fundul fosei o galeata de pamant, deci nu are nevoie de nimic intr-o viata. Nu miroase, nu are nici macar un iz, e geniala!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Nicolae12

Salutare tuturor,eu am folosit balegar de stana maturat,in primavara asta,numai ca mi-au iesit o multime de buruieni :o,am adunat deja o serie din ele,acum a plouat si au iesit altele ???

einsteinitza

Balegarul nu a fost fermentat cum trebuie. Temperatura nu a crescut la fermentat suficient sa omoare semintele.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Nicolae12

  A fost cumparat ocazional, adus de pe camp,30 ron caruta ,arata foarte bine,am bagat deja 3 carute in gradina,sper incet incet sa scap de buruieni.Problema este ca nu sunt acasa tot timpul sa ma ocup de gradina.