Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: aprecieri furnizori Eurogradina şi Multeplante  (Read 4143 times)
skyandfirefly
Membru

« on: January 15, 2013, 10:04:57 AM »

Bună ziua!
Doresc o apreciere despre furnizorii Eurogradina şi Multeplante, cine a cumparat pomi fructiferi de la ei!
Mulţumesc pentru ajutor!
einsteinitza
Moderator

Gradinaritul nu e un hobby, e o obsesie

« Reply #1 on: January 15, 2013, 10:44:04 AM »

Multeplante sunt seriosi, dar daca dai un search la MUlteplante aici pe forum vezi ca sunt discutii despre ei.
Eu personal iti pot recomanda inca un furnizaor de pomi fructiferi, extrem de priceputi, tot ce am luat a fost de cea mai buna calitate, iti fac recomandari in functie de zona.
http://pomifructiferi.com/index.html

skyandfirefly
Membru

« Reply #2 on: January 15, 2013, 02:50:45 PM »

Mulţumesc pentru informaţie!
Rux
Roza

« Reply #3 on: January 15, 2013, 04:01:45 PM »

Si eu sint multumita de Multe plante.
anasstasia
Roza

Dracea, Teleorman

« Reply #4 on: January 15, 2013, 09:51:49 PM »

Es, ai luat si trandafiri de la acea firma?

Danero2004
Moderator In Gradina
Roza

Moderator In Gradina

« Reply #5 on: January 30, 2013, 10:22:35 PM »

Multeplante sunt seriosi, dar daca dai un search la MUlteplante aici pe forum vezi ca sunt discutii despre ei.
Eu personal iti pot recomanda inca un furnizaor de pomi fructiferi, extrem de priceputi, tot ce am luat a fost de cea mai buna calitate, iti fac recomandari in functie de zona.
http://pomifructiferi.com/index.html

super ok nenea Roman

flordel
Roza

Nu va speriati ca nu sunt eu

« Reply #6 on: January 30, 2013, 11:22:53 PM »

E clar, numai eu am tras lozul necastigator de la Multeplante. Undecided

sandaveturia
Roza

« Reply #7 on: January 31, 2013, 01:30:36 PM »

Si eu am luat de la multeplante.ro asta toamna , mai mult tufe ornamentale. Sa zicem ca in general a fost ok, plante viguroase si sanatoase. Dar am luat o iarba ornamentala care mi se pare uscata ( totusi, ii dau inca sanse, o tin in ghiveci sa vad ce intentii are pe 2013) si o veigella cu frunze visinii pe care tot in ghiveci am lasat-o, pana o pun in gradina, de care iar zic ca arata cam extenuata. Le dau o sansa la  fiecare, acum primavara o sa vad daca am avut eu drptate. In rest, au fost ok. Deci raman si eu cu parerea impartita in doua...

calinmara
Membru

« Reply #8 on: August 08, 2013, 10:29:52 AM »

Bună ziua!
Doresc o apreciere despre furnizorii Eurogradina şi Multeplante, cine a cumparat pomi fructiferi de la ei!
Mulţumesc pentru ajutor!

Fereste-te de Eurogradina. Am cumparat de o gramada de bani tot felul de plante fructifere si unele au venit mucegaite , iar altele nici macar n-aveau radacina in pamantul in care au venit. Nu stiam eu de ce nu se mai prind odata si sa dea frunze!! Am aruncat banii pe geam. Am intrebat chiar de garantie cand au venit si mi-au spus ca-mi dau 10 zile. Pai cum sa dai timp la planta sa dea frunze doar in 10 zile si  mai mult, sa iti arate ca s-a prins?!
flordel
Roza

Nu va speriati ca nu sunt eu

« Reply #9 on: August 08, 2013, 02:17:12 PM »

Eu crezand ca numai eu am avut ghinion cu Multeplante am mai facut o comanda in primavara.
Una bucata Lagerstroemia indica, care era uscata, nu i-a dat nici macar o frunza cu tot udatul si cu toate ploile din primavara/vara.
Una bucata Cratagaeus Laevigata Paul's Scarlet care numai scarlet n-a fost, adica este soiul comun, roz.
Sunt curioasa plantele lui Sanda cum au fost pana la urma.

sandaveturia
Roza

« Reply #10 on: August 08, 2013, 08:53:25 PM »

Iarba ornamentala este carex bronzita, A crescut, deci s-a prins. Iar veigella cu frunze rosii are ceva probleme de adaptare, creste greu si nu stiu ce o sa fie la iarna. Eu le dau credit totusi, am luat in primavara trandafiri la ghiveci de la ei si se comporta ok.Se dezvolta si infloresc. Testul principal va fi dupa iarna. Eu sunt pentru multeplante!

crina_irinel
Membru

« Reply #11 on: April 18, 2014, 12:59:07 AM »

profund dezamagit de eurogradina. am primit coletele cu trandafirii comandati dar, cand le-am deschis, din cinci trandafiri doi erau uscati. apoi, din zece  pomi comandati, doi erau degerati...un pom era cu totul alt soi decat ceea ce comandasem...contactati telefonoc mi-au comunicat foarte intrigati, sa le trimit comanda inapoi ...pe cheltuiala mea....nu recomand aceasta firma....m-au indus in eroare cu pliantele de buna calitate care promiteau ca firma e serioasa....pacat...
sandaveturia
Roza

« Reply #12 on: April 19, 2014, 02:14:28 PM »

Cei de la multeplante (sweetgarden) au flori de calitate.Au fost ok cand mi.au venit, trandafirii au trecut testul iernii, am comandat de mai multe ori de la ei.Nu fac reclama, tot ce am luat a fost ok.Un minus am pt ei: plantele sunt mici, trebuie bine ingrijite de cumparator ca sa aiba sanse de reusita.Probabil si pretul dicteaza. Daar, pe ansamblu, eu sunt multumita.

Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to: