Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: www.planteo.ro - bulbi de calitate, import Olanda  (Read 10625 times)
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« on: October 01, 2012, 10:26:21 PM »

Pe www.planteo.ro puteti gasi bulbi de calitate superioara, import Olanda.

1.Bulbi de lalele (circumferinta 12/+, aceasta dimensiune fiind cea maxima la care poate ajunge un bulb de lalea). Lalele simple, duble, timpurii, tarzii, greigii, fosteriana, papagal, multiflora, viridiflora, botanice, etc.
2.Bulbi de narcise (circumferinta 12/+, 12/14, 14/16, 15/17, 16/18: cu cupa mare / mica, trompeta, butterfly, split corona, duble, pitice, etc.
3. Bulbi de zambile simple sau batute.
4.Bulbi de fritillaria - varietati inalte sau pitice, cu frunze variegate.
5. Bulbi de iris.
6.Bulbi de ghiocei de "vara" cu circumferinta 10/+ si 14.
7. Bulbi de muscari varietati deosebite.
8. Bulbi de allium varietati deosebite.
9. Bulbi de eremurus gigant - robustus - inaltime 2 metri.
10. Bulbi de hyacinthoides.

5  Motive sa alegi Planteo:

1. Dimensiunea bulbilor. Bulbii comercializati de noi sunt foarte mari. Cu cat bulbul este mai mare, cu atat florile sunt mai spectaculoase si mai mari.

2. Autenticitatea varietatii.  Furnizorii cu care colaboram pun un accent deosebit pe calitatea bulbilor, dar si pe autenticitate. Astfel, procesele de recoltare, selectie, depozitare si comercializare au loc astfel incat riscul de a primi altceva decat ati achizitionat este foarte mic, aproape 0.

3. Calitatea bulbilor. Colaboram doar cu producatori de bulbi cu traditie, din Olanda. In acest  fel  dumneavoastra aveti certitudinea ca veti primi bulbi de cea mai buna calitate, atent selectionati si verificati in permanenta in laboratoare de la stadiul de seminte (sau bulbili) pana la maturitate.

4. Suma minima de comanda - 20 lei.

5. Numarul de bulbi. Dorim (pe cat posibil) sa nu impunem anumite canitati minime de bulbi / soi. Astfel dumneavoastra puteti avea in casa / gradina o gama diversificata de plante, soiuri si specii diferite.
Opal
Roza

« Reply #1 on: October 05, 2012, 11:38:33 AM »

Preturile mi se par imense
2,9 lei un bulb?
Si sunt modele care le gasesti in mod obisnuit prin magazine
Eu mi-am comadat afara si cu toate taxele au ajuns sa fie 0,8-1 ron bulbul
Vorbesc de lalele parrott sau duble
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #2 on: October 09, 2012, 04:09:29 PM »

Preturile sunt mai mari pt ca:

1.Dimensiunea bulbilor este cea maxima , de 12/+, si nu 10/11 sau 11/12 cum sunt majoritatea bulbilor care se comercializeaza.

2. Se respecta varietatile, adica infloreste cum trebuie, nu se fac incurcaturi.

3. Se poate comanda chiar si  cate un bulb, nu se impun anumite cantitati.

4. Comanda minima este f. mica - 20 lei.

Imi puteti spune va rog: Ce circumferinta au bulbii de care spuneti dvs ca ati comandat din afara cu 0,8 - 1 leu /bulb? Pt ce cantitati sunt acele preturi ?  Care este situl respectiv ? Va multumesc!
popgeo
Roza

« Reply #3 on: October 10, 2012, 10:08:30 PM »

Buna Alexandru,

Am facut comnada de 3 narcise, 1 Eremurus si 4 ghiocei Gravetye's Giant prin website-ul  tau .   

Care e situatia cu comanda  ?  As dori sa trimit un pachet ramburs  la parintii mei. 

Comanda e  pe numele de George Pop.

tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #4 on: October 13, 2012, 10:41:17 PM »

Buna Alexandru,

Am facut comnada de 3 narcise, 1 Eremurus si 4 ghiocei Gravetye's Giant prin website-ul  tau .   

Care e situatia cu comanda  ?  As dori sa trimit un pachet ramburs  la parintii mei. 

Comanda e  pe numele de George Pop.

Buna ziua popgeo,

Imi cer scuze pt intarzierea raspunsului, ma asteptam sa-mi apara pe e-mail cand cineva imi scrie pe forum.
Comanda nu apare in sistem, probabil ca nu a fost finalizata pt ca pana acum nu am avut astfel de probleme. Va rog sa incercati din nou sa lansati comanda sau sa-mi spuneti ce fel de narcise doriti si sa-mi trimiteti adresa de livrare pt coletul ramburs.

Va multumesc!
popgeo
Roza

« Reply #5 on: October 15, 2012, 03:20:42 PM »

3 Narcise pink Charm

5 Leucojum Graveteys Giant

5 Ghiocei flore pleno

1 Eremurus Robustus.

Daca este, as mai vrea si o fritillaria cu flori galbene si una rubra. (cu flori rosii)

tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #6 on: October 16, 2012, 03:22:30 PM »

Avem narcise pink charm, leucojum gravetye giant si eremurus robustus.

Ghiocei flore pleno,  fritillaria cu flori galbene si rubra nu mai avem de ceva vreme, apare produs indisponibil cand dati click pe el.

Va rog sa-mi dati adresa de livrare. Va multumim
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #7 on: October 16, 2012, 03:35:51 PM »

Am pregatit niste pachete speciale de bulbi, la preturi reduse. Calitatea este aceeasi, superioara.

http://www.planteo.ro/oferte-promotii-bulbi-de-flori-de-toamna

tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #8 on: October 22, 2012, 07:38:38 PM »

Poze reale ale bulbilor:

- bulbi fritillaria
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #9 on: October 30, 2012, 05:20:48 PM »

Reduceri finale de preturi! Livram doar bulbi mari si sanatosi, acum la pretul de producator si unii chiar sub pretul de producator. Stoc limitat!
1.Pachet 10 bulbi lalele duble cu circumf.12/+ (6 Granny Awards si 4 Royal Acres) pret 11.99 lei;
2. Bulb fritillaria cu flori mari si frunze variegate - varietate foarte rara - 29.99 lei, circumferinta bulb 20+ ;
3. Eremurus robustus - tija florala de 2 metri, tubercul urias -  22.99 lei;

Mai multi bulbi de flori pe www.planteo.ro
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #10 on: November 04, 2012, 12:46:24 PM »

Bulbi zambile cu circumf. 15/16: Aiolos, Moody Blues, Yellow Queen, Ibis: 1,5 lei;  mov Woodstock 1,8 lei, roz-rosu Janboss, circumf. 19+ 1.99 lei:

Linkuri:
http://www.planteo.ro/bulbi-zambile/bulbi-zambile-simple/bulbi-zambile-albe-Aiolos
http://www.planteo.ro/bulbi-zambile/bulbi-zambile-simple/bulbi-zambile-albastr-Moody-Blues
http://www.planteo.ro/bulbi-zambile/bulbi-zambile-simple/bulbi-zambile-galbene-Yellow-Queen
http://www.planteo.ro/bulbi-zambile/bulbi-zambile-simple/bulbi-zambile-roz-Ibis
http://www.planteo.ro/bulbi-zambile/bulbi-zambile-simple/bulbi-zambile-mov-Woodstock
http://www.planteo.ro/bulbi-zambile/bulbi-zambile-simple/bulbi-zambile-rosii-Jan-Boss
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #11 on: May 06, 2013, 09:03:00 AM »

Paste fericit tuturor!
Venim cu reduceri semnficative, de pana la 50%! Cateva exemple:
Bulbi crini dubli lancifolium Flore pleno, circumferinta bulbi 18/20 cm, pret 5,9 lei/bulb;
Bulbi crini tiger Sweet Surrender, circumferinta bulbi 14/16 cm, pret 3,99 lei/bulb;
Bulbi crini orientali dubli Polar Star, circumferinta 18/20 cm, pret 7,9 lei/bulb;
Bulbi crini trompeta Pink Perfection, circumferinta 20/22 cm, pret 5,9 lei/bulb.

Detalii si alte plante speciale pe www.planteo.ro
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #12 on: May 06, 2013, 09:22:45 AM »

Bulbi crini OT Sheherazade, circumferinta 16+ cm, pret 4,99 lei/bulb;
Bulbi crini specie Leichtlinii, circumferinta bulbi 16/18 cm, pret 4,5 lei / bulb;
Gladiole mixte, circumf. 12+, pret 0,6 lei/bulb;
Gladiole pitice callianthus, pret 0,5 lei/bulb - comanda minima 5 bulbi;
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #13 on: November 09, 2013, 09:35:21 PM »

Reduceri importante la trandafiri si bulbi:

Butasi trandafiri englezesti de la David Austin, pret 39,99 lei/buc. Butasii se impacheteaza cu rumegus umed cu putin timp inainte de expediere.
Munstead Wood, The Pilgrim, Brother Cadfael si altii.

Bulbi mari si sanatosi de lalele:
- duble mix, circumferinta 11/12,  0,69 lei / buc;
- Rococo , circumferinta 11/12,  0,89 lei / buc;
- Wirosa, circumferinta 11+, 0,99 lei / buc;
- Black Hero, circumferinta  1,69 lei / buc.

Detalii si multe alte produse: www.planteo.ro

tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #14 on: November 30, 2013, 01:50:13 PM »

Valabil in perioada 28 nov. - 10 dec.: la fiecare bulb de amaryllis achizitionat se ofera CADOU cate un bulbil de amaryllis cu varsta de aproximativ 2 ani (nu este florifer). Varietatea? Surpriza!

Bulbi cu adevarat uriasi de amaryllis Apple Blossom (circumferinta 34/36 cm) , pret 26,99 lei / bulb;
Lemon Star, circumf. 30/32 cm, 26,99 lei / bulb;
Lady Jane, circumf. 30/32 cm, 29,99 lei / bulb;
Evergreen, circumf. 28+ cm, 29,99 lei / bulb;
Splash, ircumf. 30/32 cm, 29,99 lei / bulb;

Multe alte varietati gasiti pe www.planteo.ro
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #15 on: December 30, 2013, 09:19:52 PM »

Bulb hippeastrum Tres chic cu tija crescuta, infloreste in aproximativ 2-3 saptamani. Va avea cel putin 2 tije fiecare cu multe flori. Circumferinta bulb: 28/+, aceasta fiind cea maxima la care poate ajunge, fiind o varietate cybister. Pret 30 lei.

Detalii aici: http://www.planteo.ro/bulbi-hippeastrum-amaryllis/hippeastrum-amaryllis-Tres-Chic
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #16 on: January 14, 2014, 09:49:03 PM »

Revin cu urmatoarea promotie valabila pana pe 20 ianuarie:
la fiecare bulb de amaryllis achizitionat se ofera CADOU cate un bulbil de amaryllis cu varsta de aproximativ 2 ani (nu este florifer). Varietatea? Surpriza!

Cateva varietati din cele comercializate puteti vedea mai jos. Restul direct pe site: http://www.planteo.ro/bulbi-hippeastrum-amaryllis
Bulbi amaryllis Exotic Star, marimea 24 cm, 2 tije florale, 18 lei;
Monte carlo, bulbi cu adevarat uriasi, marimea 34/36 cm, 3-4 tije florale, 26,99 lei;
Rio Negro (cybister), marimea 28+ cm, 2-3 tije florale 29,99 lei;
Bogota (cybister), marimea 28+ cm, 2-3 tije florale, 32,99 lei;

tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #17 on: February 12, 2014, 06:03:22 PM »

Pentru comenzile efectuate de catre membrii forumului pana pe 16 februarie inclusiv : la fiecare bulb de amaryllis achizitionat veti primi CADOU inca 2 bulbili hibrizi (incrucisari din varietatile pe care le comercialziam) cu varsta de aprox. 2 ani.
Bulbi foarte mari si sanatosi de amaryllis (hippeastrum): Splash, Rio Negro, Jewel si altii, pret 30 lei / bulb.

tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #18 on: May 11, 2014, 12:25:09 PM »

Mari reduceri de preturi! Doar cateva din ele:  Dalia Myrtle's Folly, 5,9 lei; hemerocallis Happy Hooligan 12,9 lei, cala (zantedeschia) Orange 6,9 lei, canna En Avant 5,9 lei.
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #19 on: January 22, 2015, 02:43:06 PM »

Ca tot e vremea buna de plantat afara sau in ghivece, vin cu o oferta de nerefuzat. Toti bulbii sunt sanatosi! Ii pastrasem pentru mine, dar din pacate nu mai am constatat ca nu mai am spatiu si timpul necesar.
Livrare prin Posta, cost transport intre 10 si 14 lei in functie de greutatea coletului. Bulbii vor fi bine impachetati astfel incat sa nu inghete in tranzit.
Detalii la nr 0765.292.636

Pachet 124 bulbi la doar 49 lei:
- 30 anemone Mr.Fokker (calit.I);
- 30 iris reticulata (calit.I, usor incoltiti);
- 20 crocus Ruby Giant (calit.I, usor incoltiti);
- 20 narcise duble mix culori (circumf. 10/12 si 12/14) + bonus;
- 15 lalele negre (circumf.12/+, usor incoltiti);
- 5 lalele duble mix culori (circumf. 11/12 cm)
- 2 allium Purple sensation (circumf.14/+cm);
- 1 lalea Rococo (circumf. 11/12 cm);
- 1 lalea Yellow Springgreen (circumf. 11/12 cm);

tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #20 on: January 22, 2015, 08:36:23 PM »

Pachetul de mai sus nu mai este disponibil, a fost achizitionat.
tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #21 on: May 06, 2015, 12:10:20 PM »

Va invitam pe www.planteo.ro pentru a beneficia de reduceri semnificative de preturi! Bulbii sunt foarte mari si sanatosi! Nu credeti? Pentru a va convinge de calitatea bulbilor, prin intermediul Urgent Curier va putem oferi, la cerere serviciul VERIFICARE COLET prin care puteti verifica bulbii inainte sa achitati !!! Cu siguranță veți fi multumiți!

Alternativ, pentru reducerea costurilor de transport puteti achita in cont in avans, situatie in care taxa de transport prin Posta va fi de doar 2,4 lei pentru un colet de pana intr-un kilogram. La fiecare kilogram suplimemntar se adauga 1,2 lei.

Bulbi gladiole My love, circumferinta bulbi 12/14, pret 0,65 lei / bulb!

tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #22 on: May 06, 2015, 12:21:27 PM »

Bulbi foarte, foarte MARI de crini trompeta African Queen, pret 5,9 lei / bulb. Circumferinta bulbi: 20/22 cm.
Magic Star, pret 5,9 lei / bulb cu circumferinta 16/18 cm
Bulbi mari crin Henryi care creste pana la aprox 1,8 metri cu timpul, pret 5,5 lei / bulb. Circumferinta bulbi: 18/20 cm. Din gena lui s-au creat multi hibrizi de crini de talie inalta.
Sheherazade, pret 5,9 lei / bulb foarte mare cu circumferinta 20/22 cm.

tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #23 on: May 06, 2015, 12:31:05 PM »

Dalii calitatea I, tuberculi mari, sanatosi:

Kenora Macop B, pret 6,9 lei / buc;
Allauna Clair Obscur, pret 5,9 lei / buc;
Fashion Monger, 5,9 lei / buc;
Polka, 5,9 lei / buc.

tudose_al3xandru
Narcisa
**

« Reply #24 on: November 02, 2016, 09:25:26 AM »

Va invitam pe www.planteo.ro/bulbi-flori-toamna
De vanzare din stoc cu LIVRARE RAPIDA prin Posta sau curier:
- peste 100 de soiuri de lalele;
- peste 40 de soiuri de narcise;
- peste 20 soiuri de zambile;
- crini, ghiocei, amaryllis, irisi, frezii, anemone, piciorul cocosului, allium si multe altele!
Livram doar bulbi MARI si sanatosi, verificati cu atentie inainte de livrare! Tel: 0721.416.083 sau 0765.292.636. Va multumim!
Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to: