Buff Beauty

Started by einsteinitza, June 28, 2012, 08:24:07 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Un trandafir plantat in toamna. S-a dezvoltat foarte bine, are un aer delicat, vad ca face floare dupa floare.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Carina

Cateva buchetele si de la mine  :)
Al meu creste taaaare incet, e in anul doi dar pot spune ca am acoperitori de sol de aceeaşi varsta mai mari ca el, nu stiu cand va ajunge sa arate ca in reviste  ::)

einsteinitza

Interesant, ce inseamna diferenta de zona, eu chiar ma uitam ca are o viteza.......si florile la tine sunt putin mai deschise, e drept ca al meu e sub niste meri.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Sunt curioasa cum reinfloreste la voi, in general imi place trandafirul acesta.

Dalia

Al meu, plantat in toamna, s-a dezvoltat destul de bine. Am lasat doar un boboc, care urmeaza sa se deschida. A inflorit foarte frumos la voi.

einsteinitza

Asa arata, de asta ziceam ca a mers foarte frumos
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Carina

Chiar ca e foarte frumos, e aproape dublu fata de al meu si vad ca se duce in sus. La piticul meu crengile sunt la orizontala şi florile stau pe pamant, abia am reusit sa le pozez. Asa ca m-am enervat pe el si la toamna il mut si eu sub un mar  +ham

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cristinaf

S-a gandit sa faca spectacol in gradina acum, in toamna. In poza e doar un buchetel, dar are vreo patru la fel inflorite acum. S-a dezvoltat frumos dat fiind ca e primul lui an, imi place, dar sa vad cum va rezista la iarna. Deja incep sa ma ingrijorez, desi afara sunt 30 de grade. :D


Carina

Si eu imi retrag toate cuvintele urate la adresa lui. Dupa ce m-am tot plans ca nu creste s-a hotarat sa-mi inchida gura si a crescut peste un metru jumate vara asta. E un trandafir care imi place foarte mult

anasstasia


cristinaf

Oare nu o fi schimbat olandezul si al meu e "Prosperity"? ??? Ca totusi parca e diferit, nu am vazut pana acum la el flori galbene, doar albe cu crem in mijloc.

GElax

Interesat,văd că e portocaliu...de trecut pe lista de dorinţe! ;D
Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

cristinaf

Si Buff Beauty adevarat, ca pe celalalt inlocuit, n-am reusit sa-l identific.
Ptiu, ptiu, sa nu-l deochi, tare-mi place trandafirul asta. Deocamdata-i mic, dar nu se lasa, e plin de flori. :x





einsteinitza

Da, arata fin si delicat!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro