Sporturi de iarna- ski, sanius, patinaj, etc....

Started by flordel, February 22, 2012, 11:35:49 PM

Previous topic - Next topic

flordel

Poze din weekend-ul trecut... ;)
La ski in Poiana Brasov. ;;)

anasstasia

Waaaaaaaaaaaaw, am cazut pe spate. Zici ca nu sint poze facute la noi in tara. Peisajul este divin  :o :o :o

yorasta


Carina

Ce poze faine ai facut  :o
Si eu am fost sambata la schi in Poiana, cred ca ne-am intersectat. Daca ai vazut una lunga de-i tremurau genunchii pe schiuri atunci eu eram  ;D
Din pacate eu n-am avut parte de asa priveliste, era o ceata pe Postavaru de nu se vedea la 2 metri, plus un pic de viscol pe care l-am simtit din plin pentru ca nu m-am dotat inca cu cagula.  :(
Si chestia cea mai naspa, erau niste cozi la telecabina si telegondola, de-ti pierea tot cheful de schi, tot cate 40 de minute am stat la coada.
Asa ca de-acum ne-am hotarat sa mergem o zi in cursul saptamanii, e mai liber

einsteinitza

Ce frumooos!
Si ce liber, si ce soareee!
Ce peisaj superb!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Ma bucur ca v-au placut, a fost intradevar senzational.  +dns
Cum zice Carina, sambata a fost ceata cam pana la teleski-ul de la Ruia si destula lume, insa nu cred c-am stat 40 de minute, eu as estima cam 15-20.
Eu n-am cagula, nu le pot suferi, de altfel nici casca nu port ca nici pe alea nu le pot suferi. Cred ca atunci cand or deveni obligatorii ma las de distractia asta. ;D

geodezia


einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Da, dar poate cand or deveni obligatorii ma lasa genunchii! =))

Opal


gabriela jalba

Super poze!!! Poza 4 e de ...straniu!!! de necrezut!!! Nu se mai vede culoarea bradului. Formidabil!!! sa-ti fie de bine! si tie Carina si la cit mai multe iesire,ca astea-s sanatae,indiferent cit stai si astepti.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

flordel

Multumesc, Gabi, asa e, iti iei o doza de frumos, optimism si sanatate. +hug

DanaT

Desi nu se incadreaza la ski, sanius, patinaj eu ramanand fidela trekkingului cu siguranta se incadreaza in peisaj. Si tot de weekendul trecut, pe Clabucetul Azugii...
 
Bucegii vazuti din alt unghi:

Si cativa monstruleti lasati liberi prin padure....
 

anasstasia

Doamne, ce frumos e....Nu am mai fost la munte de acum 3 ani  :'( :'( :'(

DanaT

Tot albumul e aici http://outdoors.webshots.com/album/582388569cCZmcV
Primele doua poze sunt de sambata cand ningea si era mohorat, restul pozelor sunt de duminica cand vremea s-a facut frumoasa rau si am si razbatut pana sus...

anasstasia

Efectiv simt ca o gheara la inima cind vad atita frumusete....Multumesc pentru poze Dana, sint minunate  +hug

gabriela jalba

Iarna sta nu am iesit in munte. Tare rau imi pare.Pozele voastre imi reamintesc ce am pierdut.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Ce superb, cate frumuseti gasim pe cararile noastre!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

tara este frumoasa pacat ca este locuita de romani

einsteinitza

Nuuu!
Nu e asa, e foarte frumos ca-i locuita de romani. Fiecare popor are falitii lui.
Dar uite ca romani suntem si noi, iubitori de frumos, muncitori, curati in suflet, si multi altii de langa noi, romanii sunt un popor de oameni tari, care rezista mereu, care, majoritar au un suflet curat, chiar dac asunt lichele printre ei, mai muncitori de ex decat grecii, sunt enorm de multi oameni culti, citit, care au minti sclipitoare...
Un popor nu trebuie judecat dupa revistele de scandal si dupa televiziunile de circ.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Flordel ,abia acum am vazut postarile astea. Superbe imagini.
:-bd