Roger Lambelin

Started by Rux, January 15, 2012, 08:48:31 AM

Previous topic - Next topic

Rux

Daca Dan nu   inceput acest  topic ,iaca ma avant eu ..

           Un trandafir cu istorie ...la mine in gradina!
 
           Toata lumea interesata isi aminteste celebra comanda la sarb. Eu am comandat trei trandafiri . Nu a avut nici unul si atunci sarbul ,ca  sa-mi ostoiasca durerea  mi-a trimis un trandafiras rahitic ,fara semne de identificare .  Unde sa-l plantez in  miez de iarna la -11 -12 grade si zapada de pe aici ?
           L-am cazat la o gazda perfecta: la Es in beci . A fost tratat regeste ... impachetari cu nisip ,masaj   de hidratare ... cind a fost nevoie  ...
           In primavara  ,a sosit cu bine  acasa la el. L-am numit (parca premonitoriu)  "SIR" atribuindu-i un titlu onorific pentru ca era un invingator.
           Ei bine ,ratusca ceea urata s-a transformat in lebadoi . A crescut voiniceste ... este pe picioarele lui acum si sper la primavara sa se arate in toata spendoarea .

          Claude ,parca tu zicea-i ceva de el ,nu ?  Si Dane ,tu il ai in gradina .. zii tu mai multe ~


         

einsteinitza

Floarea e foarte eosebita, parca- i garoafa.
E parfumat?
Arata foarte bine. +apl +apl
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Este superb. Floarea este deosebita. Foarte frumos.

claude

Sigur, Rux, eu il comandasem la sarb, era unul din cei pentru care ma rugam sa nu lipseasca din comanda  +ham   Desi citisem pe diverse site-uri ca-i fitos, mi se pusese pata pe el, ma uitasem foarte mult la el si la Baron Girod de L'ain, care ii seamana un pic, are si el petalele bordate cu alb,nu stiam pe care sa-l aleg din cauza parfumului, ca nu gasisem 2 care sa spuna acelasi lucru despre parfumul lor  ::)

Daca nu o sa-mi dai un butas de Lambelin te cotropesc si-l iau cu totul  ;D  :D 
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

dancoman

Nici nu imi inchipuiam sa aiba cineva de pe la noi asa frumusete!!!Rux,din pacate nu il am ,sunt doar poze cu ce mi-as dorii,sper sa-ti creasca mare,sanatos ...pentru a te,, milostivii,, si de noi in urmatorii ani!!!! +apl +apl +apl :-bd

einsteinitza

 :D :D :D
Rux, ai mare grija de el, se pare ca e SIR de-adevaratelea.
Foarte frumos ai desris aventura, si acum ma minunez cum au rezistat ei acolo in beci, si ce frumos s-au prins.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Daca s-a ocupat o experta de ei.... Parca te vad in beci facind operatii de resuscitare. :yrk

flordel

Si mie-mi place, dar nu l-am luat c-am citit ca-i sclifosit... ;D
Vad ca la tine ii prieste! +apl

Rux

Sa inteleg ca trecem la liste ? Prima este moasa -nasa -Es !
O sa fiu cu ochii-n patru va promit   ! Si asa am stat cu ochii pe el ,nu aveti grije ... =)) =)) =))

Mersi Es ,da chiar a fost o aventura . Cand va auzeam ca-i plantati  iar  la mine erau -12 grade  si zapada mare .. nu credeam ca o sa ma mai aleg cu ceva  din comanda aia .

Si  .. o fi sclifosit ,dar probabil ca  s-a indurat de mine de catre ori l-am laudat ,apreciat ... si innobilat cu titlu de "sir ".

Acuma , fara gluma ,mie nu m-i s-a parut a fi  altfel decit ceilalti ... Din contra .

claude

Rux, cum sta cu remontanta, repeta bine?
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux

Claude ,sa stii ca da.
Uite o sa caut mai tarziu poze cu el ,in diverse faze. Sper ca le mai am ...


Rux

Incep cu spinii ! ;D

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Pai da ,nu ? Stai sa vezi ca mai am ceva poze.

flordel


einsteinitza

Claude, eu zic sa apesi pe primul buton, cel mai mare, vezi tu ce se intampla! =))
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Afurisitelor, va radeti de nestiinta mea   :D
Am apasat pe toate butoanele, Es, si inca tot n-am priceput cum sta treaba  =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux


anasstasia

Claude, pozarul meu a fost folosit doar pe functia auto, nu am facut nici o setare si merge ok. Daca fac poze de aproape apas pe MACRO, fac vreo 30 de poze, ramin cu 2-3 dupa si  asta e.
Fetele vor sa te descurajeze sa nu mai faci poze  :P, ca au vazut ele ce e la tine in curte  :-bd

anasstasia

Eu te sustin pentru ca sint antitalent in tehnica si aparatura noua (nici acum nu stiu ce poti face cu un iphone si nu am atins un leptop  =)))....asa ca se poate si mai rau

claude

 +hug Mersi pentru sprijin anastasia, las cotoroantele sa-si rada de mine si pe urma...mai vedem  =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux

Alta poza.

flordel

Frumos mai e, tare m-am mai uitat si eu la el!  ;)

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Stau si eu si ma intreb, astia de vand roze de ce nu le-or poza. Este atata de usor...
Adica poze facute de ei cu planta, floarea, neprelucrate cu photoshop... :-\