Trandafirii gradinii mele

Started by trandafira, December 30, 2011, 02:57:22 PM

Previous topic - Next topic

trandafira

Anass, care poza e trucata, a mea sau de pe HMF? Daca e a mea, mai incarc poze cu trandafirasul si din alte unghiuri. Hahaha!

anasstasia

De a ta spunea. Nu putea sa creada ca un trandafir atit de mic a facut manunchiul acela de flori. Ne contraziceam, eu spunind ca se poate, el nu si nu  =))
Nu-i nevoie de poze din alte unghiuri, ca eu te cred.

trandafira

Iata si gradina mea acum in noiembrie. Trandafirii sunt asa frumosi, nu am putut sa-i tai si sa-i pun in vaza, desi.... stiu ca nu vor mai rezista mult.
http://trandafira.sunphoto.ro

einsteinitza

Ce frumos, bine ca i-ai prins inca cu flori, superb.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

trandafira

M-a impresionat rezistenta lor la frig si bruma. Tin minte ca in primii ani luam de la Hornbach tesatura pentru infasurat plantele. Dupa invelire si dezvaluire toamna si primavara si dupa intepaturile spinilor, am hotarat ca nu pot face asta la atatia trandafiri, mai ales ca au crescut f mari. Si am decis sa-i las doar cu musuroi de pamant din padure la baza.Nu am pierdut in toti acesti ani decat cate o ramura, doua, nu tot trandafirul. Mi-e mila de ei ca vor suporta din nou geruri aspre, vanturi puternice,  ii iubesc asa de mult incat nu pot sa tai un trandafir si sa-l pun in vaza sau sa-l usuc. De-as avea puterea  as pune o plapuma invizibila peste toata gradina.

einsteinitza

Gandeste-te ca sunt unii care traiesc pe culmile muntoase, vezi discutia de la Din vechile gradini....
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

masaro77

Quote from: trandafira on December 30, 2011, 02:57:22 PM
 


Am si niste trandafiri "ciudati", in sensul ca trandafirii pomisor nu au rezistat peste iarna, altoiul a inghetat, eu am curatat ramurile si iata ce a aparut:
 
dar si acest trandafir format din mai multe flori!


























einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

trandafira

Constat ca nu mai am nicio poza in "gradina". Voi cum faceti ca sa micsorati pozele si sa le attach in forum? Eu ma dau batuta cu resize-ul din Paint. Nu am rabdare sa micsorez sutele de poze!

Ionela

Uite pun eu o poza in gradina ta ;D

Incearca sa deschizi pozele cu Microsoft Office Picture Manager, apoi click sus la Picture unde se afla Resize. Click si acolo, apoi in dreapta Predefined width x height. Acolo alegi varianta care iti convine si gata.
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

trandafira

Quote from: Ionela on February 11, 2013, 02:29:53 PM
Uite pun eu o poza in gradina ta ;D

Incearca sa deschizi pozele cu Microsoft Office Picture Manager, apoi click sus la Picture unde se afla Resize. Click si acolo, apoi in dreapta Predefined width x height. Acolo alegi varianta care iti convine si gata.

ok, dar este acelasi procedeu daca le deschid  pt a le micsora cu Paint. Tot una cate una!!!! Asta voiam sa evit. Le voiam pe toate dintr-un folder sa le micsorez deodata.Nu am rabdare pt fiecare in parte.

Sa nu-mi spui ca trandafirul acela alb ,superb cu mijloc galbui este tocmai ce-mi doresc eu ! Il doresc, il vreau, i-am facut deja loc in gradina - in imaginatia mea- micsorez gazonul!!!!

Ionela

E frumusica foc, Elfe ;)
Stiu ca il are Es si are si niste poze absolute, nu ca asta de-am chinuit-o eu +ham
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Avea! :D ca au disparut cu webshots! +ham
Dar butasi am, asta nu a disparut :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

trandafira

Es, musai trebuie sa mai urci putin si... pentru trandafirul de dulceata si pentru Morning Jewel.

trandafira

Mi-as dori acest trandafir, BURGUNDY ICEBERG, mai ales ca nu mai vreau Th ci Floribunda.Il are cineva?