RLG (Radu's Little Garden)

Started by Radu, October 20, 2011, 08:46:50 PM

Previous topic - Next topic

anasstasia

Cum a reusit sa puna scoth-ul sub taste???  =)) =)) =)) A scos tastele?

Radu

Quote from: penelopa on February 27, 2012, 10:25:28 PM
Si eu ma simt (putin  ;D) jenata cand vad cum va canoniti cu lesinaturile astea de rasaduri  =))
O singura data am facut si eu rasaduri chinuite prin casa, in casolte (asa ca Radu), dar a 2-a oara n-am mai avut curaj.  ;D
Mai bine le cumpar! ;)

Da,dar..chinul..e..toata..smecheria.
Stiu..eu..ca..ai..fi..vrut..rasaduri..mai..putin..lesinate..,..dar..sa..le..vezi..mai..acusi........
(punctele..sunt..puse..pentru..ca..tasta.."space"..a..lesinat :D)
Promit..sa..schimb..tastatura.                      

Radu

Quote from: anasstasia on February 27, 2012, 10:31:05 PM
Cum a reusit sa puna scoth-ul sub taste???  =)) =)) =)) A scos tastele?

Dap.....Are..un.deosebit.talent.pentru.asta. :D

claude

Asta-mi aminteste de o gluma facuta pe vremuri unui coleg...in lipsa lui i-am scos toate tastele de la tastatura si le-am pus inapoi cum s-a nimerit...stateam pe urma ca pisica la borcanul de smantana sa vedem ce se intampla cand incepe sa lucreze  ;D Si s-a intamplat ca...a trebuit sa cumparam tastatura, ca aia a zburatacit-o pe geam  =))

Pene, unii mai bolnavi, ca noi, pe vremea asta intra deja in vrie sa faca ceva, sa scurme si-atunci...facem rasaduri, ca afara inca-i zapada  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Asta e sadism. Sa stau sa caut literele pe tastatura dupa ce au fost alambicate.....Dar te recunosc si cred ca tu ai fost capul rautatilor  =)) =)) =)) :-bd :-bd

claude

 :P  Pai daca era prea monoton... ;D  Da' m-am felicitat ca n-am facut operatiunea la laptop, ca trebuia sa vand ceva organ ca sa i-l cumpar inapoi  ::)

Da' mi-ati facut varza postarea cu articolul legat de semanarea morcovilor in mustul zapezii, ati batut campii 2 pagini, lenesii pun pariu ca n-o sa rasfoiasca inapoi, o sa citeasca ultima postare si gata  +ham
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Radu

Quote from: claude on February 27, 2012, 10:40:07 PM

Pene, unii mai bolnavi, ca noi, pe vremea asta intra deja in vrie sa faca ceva, sa scurme si-atunci...facem rasaduri, ca afara inca-i zapada  ;D

Boala.de.primavara,hi.hi.hi.,spuneam.mai.sus...dar.asta.e.valabil.numai.pentru.cei.sub.80.de.ani. ;;)
Lasa,Penelopa,sa.vezi.tu.ce.cultura.iese.din.lesinaturile.astea. :P

flordel

Quote from: claude on February 27, 2012, 10:45:17 PM
:P  Pai daca era prea monoton... ;D  Da' m-am felicitat ca n-am facut operatiunea la laptop, ca trebuia sa vand ceva organ ca sa i-l cumpar inapoi  ::)

Da' mi-ati facut varza postarea cu articolul legat de semanarea morcovilor in mustul zapezii, ati batut campii 2 pagini, lenesii pun pariu ca n-o sa rasfoiasca inapoi, o sa citeasca ultima postare si gata  +ham
So what? ;D

Radu

Quote from: claude on February 27, 2012, 10:45:17 PM
:P  Pai daca era prea monoton... ;D  Da' m-am felicitat ca n-am facut operatiunea la laptop, ca trebuia sa vand ceva organ ca sa i-l cumpar inapoi  ::)

Da' mi-ati facut varza postarea cu articolul legat de semanarea morcovilor in mustul zapezii, ati batut campii 2 pagini, lenesii pun pariu ca n-o sa rasfoiasca inapoi, o sa citeasca ultima postare si gata  +ham

Pai.bine....,unde.e.chestia.cu.morcovii?.....scuze,nu.am.vazut..

anasstasia

Claude, ne facem de cap printre rosiile lui Radu.  =)) =)) ;D ;D

anasstasia

Eh, nici topicul cu morcovii nu a scapat nevatamat  =))

Radu

Quote from: anasstasia on February 27, 2012, 10:51:16 PM
Claude, ne facem de cap printre rosiile lui Radu.  =)) =)) ;D ;D

Hei,hei....stai.usurel.ca.vine.si.cultura.de.spanac! =))

anasstasia

Spanacul nu-mi place. Eu imi fac de cap doar printre culturile preferate  :P

claude

Haaaaa, am postat aiurea.... =)) m-ati ametit de cap, postarea cu morcovii e la morcovi, da' si-acolo s-a batut campii la greu  ;D  =))

Flor, cum adica 'so what', desconsideri in asa hal munca mea de cercetare?  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Da Flor, se poate??? Claude se tot chinuie, face experimente in eprubete, aliniaza astrele ca sa-i iasa morcovii, iar eu am aruncat la misto citeva seminte si hop cu morcovii in toamna  =)) =)) =))

Radu

ufffffffffffff...............imi.e.aproape.imposibil.sa.mai.scriu.ceva.
Trebuie.saies,saschimb.tastatura.
Va.rog.sa.nu.visati.rasaduri.lesinate. :D :D

anasstasia

Lasa Radule, ca la vara-toamna tu o sa rizi de noi mincind rosii la gratar, iar eu o sa alerg prin piete sa cumpar rosii de tara.  ;D

flordel

Se poate...Am mai avut o savanta iminenta in istoria recenta, doctor docent chiar! :P
Acum chiar ma tem ca-s batrana si voi nu stiti la cine ma refer! =))

anasstasia


claude

Eu imi amintesc, deci sunt batrana? Hai flor, las-o jos ca macane, pariu ca-s mai batrana ca tine?  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Adica voi acum vorbiti intre voi iar eu nu inteleg nimic????   :o

claude


Cati ani ai, Anastassia? E vorba de savanta de dinainte de '89  ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Aaaaaa, Lenuta! Pai ori sinteti prea subtile pentru mine, ori am eu mintea prea lenta (si cred ca e a doua varianta). Am facut 31 de ani  :o

flordel


anasstasia

Tu ai vazut virsta mea? Copil? As vrea eu... :-\