Banca de seminte II

Started by einsteinitza, September 26, 2011, 07:50:37 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

Eu mai am ceva seminte. Cine nu a primit,daca vreti,vad ce mai am si scriu si va trimit.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

geodezia

sorry dar nu am stiut ca mi-ai trimis semintele  .am cerut semintele de ardei dar nu am primit nimik . ai batut tu ceva apropouri da imi pica fisa cam greu pina nu vad ce si cum . dar nu e nimik neobisnuit la mine .. si anul trecut ai trimis de 2 ori trandafiri si nu a ajuns nimik .. imi pare rau dar posta romana se adeverete ca este o posta pur si simplu . eu nu ma mai supar ca nu am de ce ma supara .. sunt atit de rai .ma gindesc ca ei cred ca sunt bani in plicuri le deschid le pica fata cind gasesc seminte si  le lipesc la loc .. faza este ca nu ai voie sa pui in plic bani sau valori si atunci le desfac nu poti reclama .. asa si cu semintele se bizuie pe faptul ca trebuia colet nu scrisoare . am patiti chestia asta cind am pus semintele acum . a vazut ca am ceva in plic si mi-a zis ca nu trebuie plic ci colet .. sunt rai asta e

einsteinitza

Stati putin, este cineva aici care a primit plicul fara aviz?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

ES ,eu anul trecut am primit plicul direct de la postas ,fara aviz.
Anul acesta am primit avizul de la postas si mi-a zis sa merg la oficiu ca am un" plic". Dupa ce am fost sa ridic plicul aproape gol si dezlipit mi sa spus ca asa a ajuns  si nu am mai vrut sa fac reclamatii.
Ulterior cand am intalnit postasul ,mi-a zis ca nu a vrut sa-mi aduca el plicul ca era desfacut ,de aceia ma trimis la oficiu.
Repet -Nu te simti tu vinovata pentru "obiceiurile" unora  +ham
Mai am seminte de anul trecut si daca mai doresc ceva si aveti voi ,sant sigura ca ma ajutati +hug numai sa pot eu munci  :-bd

einsteinitza

Nu, e vorba ca eu le-am pus pana la urma colet pe toate, ca sa puteti sa verificati greutatea, si integritatea coletului, dar uite ca nu mi-a venit in minte sa va spun expres asta. Acolo pe mandat era trecuta greutatea, si coletul trebuia sa corespunda. La asta ma refeream.
De dat seminte, sigur ca iti dau, eu cel putin, asa ca nu asta e problema.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

emilia68

Si la mine a venit plicul cu mandat...nu mi-a adus postasul acasa a trebuit sa merg dupa el la oficiu...
Draga Es te rog sa nu te simti tu vinovata de ce s-a intamplat...din pacate la posta romana sant angajati si niste oameni iresponsabili...care cred ca au dreptul sa desfaca coletele altora...

ionutsu92

LA fel si la mine a sosit mandat postal si am fost la ghiseu' de la posta sa  ridic personal plicul cu seminte.
Spre norocul meu nu a patit nimic...era intact . Pana acum nu am avut nicio problema de genu cu Posta Romana.
Si am trimis cateva zeci de plicuri cu seminte.....s-au invatat doamnele cu mine  :D
O singura data m.a intrebat doamna de la ghiseu ce tot trimit eu in plicuri si i-am spus ca sunt niste seminte ....nu a avut nimic de obiectat.
Toate cele bune!

larisa

pe data de 8 martie a ridicat si sotul meu pachetelul de la posta ,mi.a enumerat numeroase nume de seminte .A fost atit de incintat de toata actiunea,mai ales ca uitasem sa-i spun ca participasem la banca de seminte.mii de multumiri si sa ne ajutam si la anul.cine doreste seminte de quamoclit sa scrie mp .in mai poate primi semintele

sandaveturia

Geodezia, iti trimit eu din plicul de la Es seminte de ardei daca vrei! Spune-mi doar si ma conformez!
Es, multumesc mult! A sosit plicul, sunt super multumita! +dns pupici multi!

einsteinitza

Sa va fie de bine, ma bucur ca totul e in regula.


Deci, ideea e in felul urmator. Deoarece eu trimit prin coletarie nu ca scrisoare, coletele au mandat pe care il semnati , pe care este trecuta greutatea coletului, si unde confirmati integritatea acestuia.
Din acest motiv am ales in ultimul moment sa fac asa, ca sa nu apara plicuri disparute, fiindca plicul il pui si nu stie nimeni.
Asa ca, data viitoare, aveti grija sa cantariti coletul in fata lor daca vi se pare ceva suspect.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

na nu-i problema ca d-na Gabriela 61 imi da citeva seminte de la dinsa nu mai calatoreste de la tine .. e mai aproape  de la dinsa fiind aici in  Tg Jiu fara peripetii postale . multumesc