Banca de seminte II

Started by einsteinitza, September 26, 2011, 07:50:37 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Cum adica? Nu inteleg, ti-au lasat doar seminte de ardei?
Neaparat sa faci reclamatie te rog.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

emilia68

Da , au ramas numai plicurile cu seminte de ardei.

Era desfacut plicul...a incercat sa-l lipeasca inapoi dar nu s-a mai lipit...
Sigur ca am depus scrisoare de reclamatie...dar  nu stiu ce sanse sant sa se gaseasca semintele... >:(

gabriela61

astazi am ridicat plicul cu seminte de la posta si va multumesc tuturor si tie Es in special pentru munca de a le aduna de la toti si trimite tuturor doritorilor.Dar cu asta sa nu crezi ca ai scapat caci de unele dintre ele trebuie sa te intreb cate ceva.Adica de la ce sunt boabele acelea negre cu dunga alba din tecile acelea ca de mazare? Si ardeii sunt de gradina sau de ghiveci sau merg toti in gradina?Inca  o data multumesc Es.

sicamin

ES am primit si eu plicul si iti multumesc mult pentru efortul depus ,de a ne face o surpriza placuta,dar cu parere de rau si eu am primit plicul desfacut . Am 5 pliculete in total  :'(. Ardeii iuti mi-au lasat2 pliculete si tagetes,cosmos si zorele .
Nu am mai facut nici o sesizare ca nu mai aveam nervi sa mai stau la ghiseu. Au spus ca plicul a venit desfacut. Nici lipici nu a mai avut pe el ,probabil ca a fost de mai multe ori desfacut si lipit.
ES ,te rog sa nu te superi ca am scris despre situatia asta.Tu nu ai nici o vina ,stiu ,dar ma revolta faptul ca nu mai poti avea incredere in Posta asta. +ham.

einsteinitza

Imi pare foarte rau, nu ma supar pentru ca ai scris, asta ar fi culmea, ci pentru ce s-a intamplat. Mai ales ca eu am avut o mare parte de seminte straine,foarte frumoase, pe care le-am pus in joc.

Gabriela, tecile alea sunt de la DanaT, o planta urcatoare fasole africana parca -mereu uit cum se cheama- care nu se mananca, dar florile sunt frumoase, iar pastaile alea sunt un mov minunat, zici ca sunt vopsite.Ardeii iuti sunt un amestec de soiuri deosebite, de la bunicutz, daca te uiti pe site-ul lui vezi ce chestii deosebite are pe acolo.Sunt de gradina, insa toamna ar fi bine sa iei cativa la ghiveci fiindca au perioada lunga de rodire.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Radu

Quote from: emilia68 on March 09, 2012, 02:55:45 PM
A ajuns azi si la mine plicul...si am avut o surpriza foarte neplacuta!  :(
Plicul era desfacut...si nu mai erau in plic numai semintele de ardei  >:( >:( >:( >:(
Semintele de flori au fost scoase...sefa  de la oficiu mi-a spus pot sa depun o scrisoase de reclamatie dar sanse nu sant sa se gaseasca semintele.
Destul de trist ce se intampla....in ultima perioada s-a mai intamplat sa nu ajunga scrisori de la mine la destinatie sau invers..
Ce sa faci asta e....oricum ES eu iti multumesc mult pentru efortul depus...si ma bucur pentru voi toti...sa aveti flori frumoase,,,dar sa le postati aici pe forum sa le vad si eu!

Chiar dacă (şi evident) că nu recuperezi seminţele,  te rog din suflet să depui reclamaţie.
Prin firea mea nu sunt reclamagiu, dar începe să mă supere neglijenţa arogantă de tip "hambuger si bere" sau de tip "bine că mai exist".
Voi semna, alături de tine, un protest adresat PTTR..

Rux

La mine ,nu a ajuns inca plicul .

Cel de  anul trecut  Nu l-am primit ,desi Es mi l-a expediat !
Asta e ! +ham

Si inca ceva ... una dintre colegele de  aici  mi-a trimis ,in urma cu vreo doua luni ,un plic cu seminte .
Nu a ajuns nici  pana  azi ,desi adresa era exacta .  +ham

Cel mai sigur si mai sigur ,este ,totusi ,un plic cu confirmare de primire !

Radu

NU e posibil, într-o societate dotată cu poştă, să ajungă plicuri desfăcute sau să nu ajungă deloc. 
Vă spun pe bune, dacă poştaşul meu mi-ar aduce corespondenţa desfăcută.... l-aş cafti până ar scoate şi scrisorile dinainte de a mă naşte.

gabriela jalba

Ma uimeste ce srieti voi!!! Nu mi-am inchipuit ca e posibil asa ceav. Bine macar ca ati scris,si asta e un semnal pentru mine sa fiu atenta cum timit ceva. eu am trimis la Claude un plic,simplu si a ajuns bine.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Plicurile au fost lipite foarte bine, le-am verificat de doua ori fiind si pliculete mici in ele, si mai ales ca erau plicuri cu hartie peste lipici, care se scotea, e imposibil sa nu le fi lipit bine.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

emilia68

Vai de mine ES...sa nici nu te gindesti ca tu nu ai lipit bine plicurile....sigur ca au fost bine lipite..

Tu ai vrut sa ne faci o surpriza minunata...fapt pentru care iti ramanem datoare....

claude

Eu m-am cam invatat minte cu posta, asa ca mai ales la colete, le pun cu valoare. Nu costa mult si macar stau linistita ca nu trimit plante de 2 milioane care se pierd pe drum si eu raman cu buzele umflate de tot  ;D  Asa macar recuperez banii si poate in felul asta se gandesc mai bine inainte de a suti coletul, ca daca e pe spezele postei atunci poate se fac investigatii  ;D

Am trimis si eu de curand doua scrisori cu seminte, din fericire au sosit, dar de obicei si astea le pun cu valoare, e mai bine  ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

La mine a ajuns astazi pachetelul. Es l-a lipit foarte bine, chiar am avut de furca pina l-am desfacut.  :-bd Multumesc tuturor participantilor si pentru faptul ca am fost inclusa.
Imi pare rau ca au fost probleme cu primirea plicurilor, nu este normal sa se intimple asa ceva. Cite sint insa anormale...si eu spun sa faceti reclamatie si sa solicitati ulterior si un  raspuns, nu doar sa fie depusa o reclamatie si atit.

Radu

Am ridicat azi pacheţelul de la poştă. E ok, intact.
Sărbătoare.   ;;) :-bd
Mulţumim, Es.  +rsp

gabriela jalba

Se vede ca astia din moldova-s mai cuminti !!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Rux

Si eu am primit astazi pachetul!

Es ,tu l-ai lipit foarte bine ,asta-i clar ,doar ca unii sint inventivi.
Din curiozitate ,cred ,au deschis cealalta parte a plicului !!!!!!! =)) =)) =)) =)) =)).
Cred ca nu au luat nimic ,sau foarte putin si probabil  doar ce era mai intesant !(pentru ei )
Oricum eu sint foarte multumita si vreau sa-ti multumesc Es pentru munca depusa  cit si tututor celor ce au jucat acest joc.!


einsteinitza

Daca si tu ai patit asa..e clar, dea cum trimit doar in colet, ambalate in asa fel incat sa nu se auda ce-i inauntru. :-\


Radu, sa-ti fie de bine, sa te bucuri de ele.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

emilia68

Draga Es , cred ca i-ai facut foarte curiosi acolo pe cei de la posta  ::)vazind atatea plicuri dolofane...au fost curiosi sa vada si continutul lor! =))

Azi am fost din nou la posta sa vad ce se poate rezolva...sefa de aici din comuna a sunat la Oradea....de acolo ne-au spus trebuie sa dau o declaratie ce continut a avut plicul...???....Cred ca nu mai ai de unde sa stii nici tu ce fel de seminte ai introdus in plic....Asa ca ramin doar cu o reclamatie in caietul de clienti... >:(

gabriela jalba

Nu ajunge sa spui in declaratie, doar"  30 ( sau cite-'or fi fost) de pliculete cu seminte de flori si legume |" ? Ce,daca le enumeri,ti le da inapoi pe sortimente??
Es ,mie mi se pare dubios ca toate plicurile au fost deschise. Cred ca asta s-a intimplat la oficiu in Slanic. Parca nu-mi vine a crede ca in toate celelalte orase,s-au vorbit sa desfaca plicurile.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Radu

Eu repet... a ajuns ok, la mine.


gabriela jalba

Inteleg ca tu,ca si mine,ai avut un pachetel,nu un plic.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Da, de acum nu voi mai pune plicuri. Daca vreti sa repetam ,sa ajungem la Banca III, atunci voi face doar pachete la cutie.
Nu Gabi, la Slanic nu se putea, cred, fiindca sunt doua fete pe care le cunosc, pe una din ele mai ales am ajutat-o, nu facea asta la mine.Sper si cred. Cred ca cineva de pe masine, la sortare, etc, a auzit in punga semintele si a fost curios. Eu trimit margelele pe care le fac de la Slanic, si nu am patit niciodata sa nu ajunga sau sa fie desfacute pachetele.E ciudat, dar sunt sigura ca am gresit fiindca se auzeau seminte, acum primavara mai ales, era clar ca tentau.
Imi pare rau, mai ales ca, desi le-am amestecat, am si ale sla fiecare cateva pliculete care ma gandeam ca o sa va placa farte mult, pe gustul fiecaruia.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Stai linistita ... NU te mai framanta . Nu este vina ta .
La mine ,cred ca a fost doar curiozitatea .
Sau eventual ,daca a luat ,a luat un plic  doua ,asa de control !
Este exclus sa se fi desfacut singur (plicul )
Era lipit la mijloc cu o picatura ,  dar partile laterale erau intoarse  ca niste urechi . =)) =)) =))

einsteinitza

Plicul tau era un plic foarte solid, cel mai solid de fapt, chiar l-am remarcat. Vad ca Geodezia nu zice nimic, sper sa fi ajuns.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Pai asat zic si eu ! Nu se putea desface singur! =)) =)) =))
Dar ,cred cu tarie  ca nu am fost   "jefuita" si a fost doar vorba de curiozitate !
Sau eventual un plic -doua ! Sa fie recompensata munca !