Comanda de toamna

Started by einsteinitza, September 21, 2011, 10:00:05 AM

Previous topic - Next topic

claude

 =)) Carina, macar pune-l sa izoleze fonic podul, ca nu stiu daca la trandafiri le place rock-ul  =))

Geodezia, ia uita-te pe www.oldroses.co.uk, poate gasesti la ei ce vrei  ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

Claude, nu-ti sugerez sa iei din UK decat daca chiar ti s-a pus pata pe ceva anume si nu mai gasesti nicaieri. Este mult mai scump.
Ai incercat sa gasesti prin Germania, Olanda, Belgia, pe aici? Ar fi mai avantajos.
Dar daca ai un "fix" anume atunci imi retrag sfatul.... ;D

claude

FAta de altii din UK au preturi mai ok, pana-n 9 lire, deci cam 11€, e un pret normal, pana la urma, e drept ca sunt ceva nemti care vand cu 8-9 euro, dar, cum ziceai si tu, n-au aia pe care mi s-a pus pata   ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

Ayrshire Splendens
blue magenta
Louis XIV
astia 3 m-ar interesa intr-o viitoare comanda

einsteinitza

Geo, vezi ca Dancoman are pe Osiria, poate e cel pe care il cauti. :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

BoboROM

Are Osiria de la Ciumbrud la Hornbach (6-7 lei). Stiu pe cineva care a luat din aceeasi sursa si a iesit ce trebuie.

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

da ma da are pamint nu gluma acolo .. eu ce am ... cit sa rim si eu cu spa in pamint ca sa nu zic ca ma joc prin tarina

einsteinitza

Geo, ziceam sa cumperi de la ea nu sa iti faci si tu.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

ihi acu venii de acasa ....

flordel

Geo, ia investigheaza tu un pic, poate o avea femeia ceva interesant.... ::) ;D

geodezia

nu prea stiu pe unde vine da ma interesez sa vad ce si cum ..

dancoman

nu stiu unde sa postez,asa ca ,,ma bag,, si eu pe-aici sa va ,,povestesc,, despre ,,fratii nostrii,, de la rasarit!...uitati un site(pentru livrari in Moscova)....sa facem comparatie intre noi si ,,EI,,(daca exista asa ceva....sau mai bine spus....daca exista acel ,,noi,,!!!!):http://chudo-clumba.ru/ishop/1527

flordel

Da, nu exista, daarrrrrr....Noi putem comanda din restul Europei unde preturile sunt mai mici, banuiesc ca ai facut transformarea din ruble. ;;)
Adica ne expediaza aia coletul si gata. Cei din Rusia trebuie sa plateasca certificat fito-sanitar, taxe vamale, etc.
Un trandafir Guillot, Orard, Masad este 21 Euro.

dancoman

eu spuneam ca la ei se gasesc,nu trebuie sa faca comanda in alta tara...si preturile pleaca de la 8RON(din ce am vazut-la cei sarbesti de pe site-ul respectiv-rusesc)...si multi sunt in jur de 7-10 euro...era bine daca ,,aveam,, si noi pe cineva pe-acolo!:)

flordel

Si tu ai dreptate Itzic... :D
Dar chiar daca aveam pe cineva pe acolo nu-i putem aduce (teoretic) fara certificat din ala.
Mai bine uita-te pe la unguri, polonezi, cehi, din astia de genul UE.
Am gasit o pepiniera in Ungaria cu preturi foarte bune.

dancoman

...am venit eu din Caucaz cu palmieri,si din Pamir cu.....toate tampeniile(din pacate atunci nici nu stiam cum arata patrunjelul cand ,,goneam,, si io p'acolo-se,,....acum daca-s mai pleca prin Taskent....singuru' lucru care l-as lua cu mine ar fi foarfeca!!!!:))))) ;D :P....tb. sa ,,umblu,, la relatiile de prin ,,Kishinevsky gorod,, ;D!!!!