Gradina Anasstasiei de la tara

Started by anasstasia, March 02, 2011, 12:45:15 PM

Previous topic - Next topic

gabi_gabriella

Ce de culori!!!
Am crezut ca numai irisii mei au luat-o razna. am si au 2 care vor sa infloreasca . Unul pare a fi ca al tau.Celalalt e inca in stadiu de boboc gras nedeschis deloc

Rux

Si eu am la fel ,sursa fiind mama lui Popgeo. +apl

anasstasia

Irisii mei sunt de la o prietena din Bulgaria. Am vrut sa-l tai, sa-l iau acasa sa ma bucur de el insa am uitat.

Da Es, m-am bucurat fantastic. Cand am ajuns era un timp oribil, rece, cetos, tare umed si neplacut. Insa si asa m-am bucurat de ce am vazut in gradina. Pe la pranz insa a iesit si soarele si cu atat mai mult a fost o placere sa inspectez fiecare trandafir in parte.

einsteinitza

Stanjeneii parca nu merita taiati, sa nu regereti, din cate imi aduc aminte nu au viata lunga in apa.
Si la noi a fost o zi de toamna frumoasa si insorita. Pacat ca dimineata e bruma.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

neata bruma groasa prima bruma groasa groasa asta inseamna ca ies afara pe la 12 oricum au anuntat ca se incalzeste zdaravan adica in jur de 18-19 grade

anasstasia

Ceva din "gradina" anasstasiei de la oras acum  ;D

M-am mai dotat cu un raft, iar acum rasadurile mele stau mai bine decat inainte.

Astazi am completat lipsurile pe care le aveam la tomate si castraveti. Pentu ca am avut lipsuri si la ardei si vinete, am pus seminte in plus si apoi m-am trezit ca am foarte multe seminte de vinete puse la germinat. Credeti ca m-am indurat sa le arunc??? Nici vorba.

In plus, am semanat astazi si tomatele si ardeii pentru bloc (6 fire de tomate si 4 fire de ardei iuti). Sunt puse special pentru vecini, sa le culeaga ei cu mana lor cand vor creste. Asta in semn de multumire pentru ca ma tolereaza pe mine si rasadurile mele.

Am stat vreo 2 ore sa le pigul, sa le rotesc, sa seman noile seminte. As sta numai printre ele, mor de dragul lor.





Tavita cu castraveti si praz:


free photo hosting

Fetele:


free photo hosting

In tavita mica lipita de geam sunt vinetele puse de mila (din cele care au germinat mai multe si nu am putu sa le arunc)


windows 7 print screen


windows 7 print screen

Iutii:


image upload no compression

Binenteles, ca orice gradinar priceput, am si aerisire :))))


adult photo hosting

geodezia


anasstasia

Multumesc Geo. Pentru mine a fost munca, mai ales ca nu ma ajuta nimeni, eu sunt mititica si mi-e destul de greu sa rotesc zi de zi alveolele. Semanatul l-am facut tot singura. Dar, comparativ cu titanii, eu sunt o gluma.

geodezia

 :x :x :x :x
stiu tocmai stiind ca si tu ai multe probleme am spus ca este mult de munca
in conditiile date este munca de titan
nu suntem producatori industriali dar in conditiile de sanatate existenta este f greu deci multa munca
eu iti doresc sa ai productie cit mai multa si gustoasa

anasstasia

Saru' mana! Iti doresc la fel si mai ales, multa sanatate!

geodezia


einsteinitza

EČ™ti dusa!  =)) ce faci cu toate?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro