Gradina Anasstasiei de la tara

Started by anasstasia, March 02, 2011, 12:45:15 PM

Previous topic - Next topic

anasstasia

Deocamdata am putine flori pe care sa le postez deoarece anul trecut am avut doar 5 trandafiri, toti in primul lor an de dezvoltare iar pozele nu sint numeroase.
Doream sa va cer opinia deoarece doream sa mai achizitionez in primavara aceasta citiva trandafiri si nu am gasiti topicuri cu ei: Heidetraum  si  Lili Marleen. Multumesc.


penelopa

Orice început e... bun început, Anasstasia!  ::)
Aşteptăm să vedem cum evoluează grădina ta. +dns

flordel

Sa ai spor la gradinarit!

O observatie, mie poza aia de la Golden Showers nu mi se pare ca seamana deloc cu GS. Sa spuna si altii, dar zau parca nu-i el.

stefana

Scuze pt off-topic   Anasstasia, plz  ;;), seteaza-ti data pe care o afiseaza aparatul: pozele apar ca fiind din 2005 ;D. Eu am si acum niste poze pe care apare ca ar fi facute in anul 2000, desi habarn-aveam de aparat digital pe atunci  =))

anasstasia

Stiu ca unele poze apar asa. Idee este  ca de cite ori incarc bateriile se reseteaza la anul 2005. Si binenteles ca eu uit asta mai mereu...

anasstasia

Quote from: flordel on March 02, 2011, 01:08:38 PM
Sa ai spor la gradinarit!

O observatie, mie poza aia de la Golden Showers nu mi se pare ca seamana deloc cu GS. Sa spuna si altii, dar zau parca nu-i el.

Mai postez si alte poze. Daca nu este el mi-ar placea sa stiu cum se numeste. Culorile variaza usor din cauza luminii si aparatului foro.
http://anasstasia.sunphoto.ro/trandafiri_2010/17750042
http://anasstasia.sunphoto.ro/trandafiri_2010/18786510

Din pacate alte poze nu am. Pot sa spun ca intr-un  an a crescut mai mult de 2m, deci urcator cred ca este...

einsteinitza

Nu-i GS, mai trebuie poze.

Ai un inceput frumos, bravo.Toti am inceput asa, eu cel putin mai eram si tufa pe deasupra. =))
Esti mult mai avansata de cum eram eu, asa ca vei avea p gradina minunata.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Es (scuze pentru prescurtare, insa imi este mai usor la scris), te alinti, zau. Deci am cel putin un necunoscut. Si evident un alt necunoscut va fi Reine des Violettes.

Carina

Pai da, dar am vazut ca ai trimis pozele cu acest Golden Showers la HMF, ceea ce e laudabil ca initiativa si act de curaj dar ar trebui totusi sa trimiti cand esti absolut sigura de ce ai in gradina.
Cu trandafirii astia la punga poti avea multe surprize neplacute, de multe ori inauntru nu e ce apare pe eticheta  :-\

anasstasia


einsteinitza

Toata lumea-mi zice Es, nu-i problema.
Tu nu stii cum eram acum 15 ani, ziceam ca vreau doar o padure ca plantele necesita timp si nu ma pricep.Voiam doar multi pomi, sa stau pe o banca in padure.Si acum, ma dau florile afara dinc urte si inca nu m-am oprit. =))
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Si eu vreau pomi fructiferi.O gradina cu legume si pomi fructiferi. Offff, ce dor mi-e de tara...

Mihai

Daca ai timp suficient şi determinare probabil ca vei reuşi.
Nu te gandi ca in 2-3 ani ;) :D

anasstasia

Nu ma gindesc la 2-3 ani, deoarece pomilor fructiferi le trebuie timp sa creasca. Gradina de zarzavat, daca ai terenul curatat se face repede.

vikcelmic

Draga Anastassia, ti-am admirat gradina si albumul foto, in care cel mai mult mi-au placut trandafirii , leusteanul si tu  ;) Sa nu ma intelegi gresit, dar trebuia sa faca cineva remarca asta.  :D
Imi place ca esti hotarata si vrei sa stii multe lucruri; sa intrebi , ca aici lumea este de treaba, raspunde si ofera informatii cu duiumul. Rar gasesti atatea explicatii. Ai vazut ce frumos se discuta despre patarea neagra, ce subiect interesant, doar ca aici eu mi-am descoperit niste limite.

anasstasia

Vik, multumesc. Acest lucru m-a determinat sa ma inscriu pe acest forum. Cantitatea imensa de informatii postata la topicul trandafiri.

Mihai

Şi nu numai acolo gaseşti informaţii sa ştii.

penelopa

Quote from: vikcelmic on March 02, 2011, 09:26:09 PM
Draga Anastassia, ti-am admirat gradina si albumul foto, in care cel mai mult mi-au placut trandafirii , leusteanul si tu  ;) Sa nu ma intelegi gresit, dar trebuia sa faca cineva remarca asta.  :D
Imi place ca esti hotarata si vrei sa stii multe lucruri; sa intrebi , ca aici lumea este de treaba, raspunde si ofera informatii cu duiumul. Rar gasesti atatea explicatii. Ai vazut ce frumos se discuta despre patarea neagra, ce subiect interesant, doar ca aici eu mi-am descoperit niste limite.
... şi eu la fel, Vik!  :) Stai liniştită, nu sutem singure, dar noi am avut tăria să mergem mai departe.

Scuze, Anastasia, pentru off topic. Nu vreau să-ţi întinez grădina în niciun fel şi nici încrederea în opţiunile tale.
Te admir pentru tinereţea ta şi maturitatea ta! :)

anasstasia

Acum 2 saptamini am implinit  30 de ani. Numai tinara nu mai sint. Inca trebuie sa ma adaptez la schimbarea prefixului. Deocamdata nu am iesit din depresie. :-\
Limitari avem cu toti, in toate zic eu. Omul destept (zic eu) este cel care isi cunoaste limitele. Si stie ca mereu are ceva de invatat. Iar eu am multe de invatat de la voi.

einsteinitza

La multi ani si bucura-te de varsta asta, ca acum esti mai inteleapta. Ce-i aia depresie?  :P Depresie ca  ai ajuns la o varsta mai frumoasa? Vezi de treaba!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia


gabi_gabriella

La multi ani ! si da-o incolo de depresie .Ce ?!?!? asta-i varsta de depresie ?!?!?!?

anasstasia

Pai cam este. Dar nu mai zic ca o sa spuneti ca ma alint...

Mihai

La mulţi ani şi din partea mea.
Ai toata viaţa inainte stimata doamna.
Aaaaa şi sa mai ştii ceva.......Omul deştept este cel ce işi depaşeşte limitele ;)