Aloe

Started by Loredana06, May 09, 2007, 07:04:55 PM

Previous topic - Next topic

Nicol Caloian

Nu stiu sa-ti spun. Eu l-am luat acum doi ani de la gazda la care am stat la 2 Mai. Nu avea decat 5 cm.

vernil

Nicol, are vreun parfum aloe ? Felicitari pentru floare!

geodezia

Da da astea nu infloresc decit asa nu sunt cine stie ce de capul lor ca flori .De stea cred ca am vreo 10 pui .vernil daca vrei iti trimit ca am dat pe aici prin sat .ca face multi pui .daca vrei iti trimit cu nepoata cind o veni pe 15 si cu irisi ca parca asa a zis ca vine simbata asta acasa nu am pozat-o ca nu pra bag in seama aloele ca fac multi pui si se inmultesc ca musculitele alea si ca paduchii .si la astea le place uscaciunea si se inmultesc rau de tot astea ale mele cred ca au vreo juma de metru inaltime si le las puii pe linga ele ca daca ii rup puii de uritesec si ele .asa le sustin pui coroana si stau mai mult timp cu frunzele verde .daca le rupeti puii si le lasati chele se fac urite le creste tulpina ca un lujer asa si se uritesc da asa daca le lasati puii consuma din hrana mamei ramine si mama adunata si cresc  si puii frumos ca mai este o planta o am eu da tot asa nu am pozat-o ca am zis ca nu e interesanta care face tot asa florile ca aloea .o s-o pun pe fi-mea sa le pozeze si poate vreti sa va trimit ca cred ca are 50 de pui nu am despartit-o si am mutat-o intr-un vas de 20 kile si sa o vedeti cum s-a facut de mare .poate o sa imi spuneti si cum o cheama