Probleme tehnice

Started by Aricica, May 06, 2007, 11:44:12 AM

Previous topic - Next topic

cara

deci, acum am sters noi o parte din topicurile si pozele mari, nu e cazul sa va mai pierdeti timpul cu cititul din urma si stersul. cand o mai fi nevoie facem strigare!  ;D

oricum disponibilitatea voastra si dragul de Mushuroi n-au ramas neobservate si neapreciate!

Felix

Quote from: penelopa on November 25, 2008, 11:06:54 PM
Eu as fi de acord sa contribuim si noi, userii, cu ... ceva, taxa...... acolo. Simbolic si cine  vrea .  ;)
Picatura cu picatura se face Ocean ! (Mai, da` ce`nteleapta sunt  ;D)

Orice contributie a unui membru este binevenita..insa nu cred ca forma de "taxa" este ok...Nici chiar pentru cei ce castiga din vanzare plantelor nu vreau sa ma gandesc la "taxe"..este un cuvant urat :)))

Eu zic ca orice membru care doreste sa contribuie cu ceva la dezvoltarea sitului este binevoit sa o faca(in contul de mai jos)  dupa cum doreste, cit doreste si daca doreste...ca sa fie totul optional 100% :))

Cont BCR - Agentia Iasi:
RO92 RNCB 0175 0932 3663 0001
Titular: Panainte Felix
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

penelopa

...... defect profesional, Felix  :(    Lucrez cu "taxe aeroportuare" , "taxe de acces"  etc.   ;D

vernil

Quote from: Erwin on November 25, 2008, 09:23:42 PM
P.S. Vernil, daca te-ai suparat... asta e... se mai intampla. Dar da-mi voie sa-ti spun o chestie. Forumul e gratuit, iar ca sa avem tot mereu spatiu de "papat" cineva scoate bani din buzunar. Uneori mai trebuie sa renuntam la cate o chestie in favoarea alteia.

Era perfect daca spuneati de la inceput ca nu mai este spatiu si ca trebuie cumparat. Daca intelegi problema, gasesti si rezolvarea. Mi se pare corect sa cotizam cu o suma de bani. Asa, am tras concluzia gresita ca Felix avea ceva cu pozele mele (care se pare erau supradimensionate fata de cerintele forumului) si multe altele. Comunicati cu noi, veti descoperi ca suntem inteligenti, uneori chiar geniali ! Ca asa e neamul nostru  ;D

gabriela jalba

Citesc abia acum (5 pagini in urma...). Pot sa va zic ca in primavara mi-am sters singura o parte din postarile vechi,care nu mai aveau sens. Felix iti multumim pt spatiu!!! si ma bucur ca in sfirsit accepti un ajutor material. Vorba cuiva:" sa n-avem vorbe la proces!! " De subliniat ce a zis Felix :da cine vrea,cit vrea,cind vrea. Cred ca asa pusa problema,nu vor aparea discutii de genul:..da'...citi bani s-au strins..??? Da'....ce-ai facut cu ei...???? Stiti multi ca problema banilor a distrus un forum care mergea bine. As fi moarta de suparare sa se intimple asa si aici!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

stefana

Quote from: gabriela jalba on November 26, 2008, 09:25:12 PM
Stiti multi ca problema banilor a distrus un forum care mergea bine...
Nu problema banilor a gonit oameni de acolo  :-X .
Ci faptul ca numai adminul avea voie sa gandeasca liber, sa-si exprime adversitatile, sa puna in discutie daca unul din forumisti isi deschide forum specializat... Iar in momentul in care au fost dati afara, fara drept la replica, unii care au ajutat din rasputeri la nevoie, a inceput si destramarea echipei de baza.
Banii au fost stransi acolo special pentru dezvoltarea extraordinara a site-ului (incluzand revista periodica, carti de vizita..., actiuni deosebite fata de alte forumuri din domeniu). Nu pentru plata providerului si altor cheltuieli ce s-au dovedit inutile.
Am tinut sa reamintesc astea pentru ca am impresia ca toti cred ca a fost o cearta pentru bani. Nu-i adevarat !!!
Si UE iti cere socoteala daca nu realizezi programul finantat din banii lor ;D

Felix, e bine ca donatiile sa ramana absolut anonime.
Va rog sa nu stergeti mesajul asta, ca sa nu mai fie mereu discutii pe tema acelui forum

Felix

Quote from: stefana on November 27, 2008, 09:51:13 AM
numai adminul avea voie sa gandeasca liber, sa-si exprime adversitatile, sa puna in discutie daca unul din forumisti isi deschide forum specializat... Iar in momentul in care au fost dati afara, fara drept la replica, unii care au ajutat din rasputeri la nevoie, a inceput si destramarea echipei de baza.

Asta este o greseala de baza, intalnita destul de des, din pacate.
Adminul oricarui site este si el ..om...si are limitele lui...nu toti ne pricepem la toate :) ..insa uneori este dificil sa recunosti asta..

Quote from: stefana on November 27, 2008, 09:51:13 AM
Felix, e bine ca donatiile sa ramana absolut anonime.
Va rog sa nu stergeti mesajul asta, ca sa nu mai fie mereu discutii pe tema acelui forum


Stati fara grija..pastram anonimatul..doar rezultatele vor fi facute publice :))
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

vernil

Sunt intru totul de acord cu Stefana. Din pacate, in timp dispare interesul pentru o astfel de comunicare virtuala, absolut necesara pentru toti. Fiindca oameni suntem, si nu avem cum sa cuprindem tot. Si temerilor vechi li se pot adauga oricand altele, noi.
Felixu_, sigur vei avea excedent  :D

martipan

Vaaai,cat ma bucur ca totul s-a rezolvat !!!!
Sa ne fie de bine...si de vorba ;) !

einsteinitza

Confirm ce a spus Stefana, problemele au aparut cand s-a pus pumnul in gura, am patit-o si eu, si capacul a fost minciuna cu banii fara rost de altfel
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Felix

Imi pare rau ca am fost nevoit sa sterg pozele :(..stiu ca asta a afectat multe postari, dar la momentul respectiv chiar nu am avut ce face...Singura solutie ar fi ca fiecare sa isi reataseze imaginile respective la postarile vechi..

Referitor la forumul de care vorbiti...din cate stiu este gazduit pe un server dedicat, ceea ce inseamna ca undeva, intr-un centru de date, exista un PC care functioneaza doar ptr ei....la un moment dat aceasta este singura solutie ptr un site sa mearga fara probleme(ma refer la momentul in care traficul si volumul sau sunt f mari)...insa aceasta solutie costa foarte mult...
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

lovetulip

Dragilor care aveti acces la butoanele de comanda.CHIAR NU ARE LOC LISTA MEA CU SOIURILE DE LALELE? Va promit ca o sa scriu mai putin numai sa incapa.Prin magazine mai sunt stocuri nevandute si cineva m-ar putea ajuta.Am sters 150 de postari vechi.Va rog faceti loc si listei mele.

                                                                                                   Vio

cara

mai vio, esti culmea!  >:(
lista exista! cine e interest s-o consulte are de facut doar un click ca s-o deschida.

Erwin

Vio! Citeste atent ce scrie acolo unde era lista. Citeste ce scrie cu albastru. :))

Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

simonaelena

Imi cer scuze, abia acum am citit postarile referitoare la stergerea mesajelor. Pentru ca timpul nu imi permite, rog pe cei care pot si vor sa stearga orice cred de cuviinta din postarile mele. Promit solemn sa nu ma supar!

cara

breeeeeeeeeeeee! gata cu stersul sau editatul postarilor!
s-a rezolvat problema!

Codruta

Am si eu o problema... Pana vineri primeam e-mail atunci cand se scria la un topic in care am ales sa fiu notificata. De sambata nu mai primesc nimic. Nu am schimbat nimic in setari asa ca nu inteleg de ce nu mai primesc nimic. Stiu ca pot vedea si aici pe forum unde s-a mai scris dar cu notificarea din e-mail era mult mai simplu; ma trimitea direct la urmatoarea postare dupa ce cele citite deja.

cara

verifica in "notification" daca setarea e activa.

Codruta

Este activata. Toate cele 3 optiuni de la "notification"sunt activate. Ultima optiune nu am inteles exact ce inseamna dar oricum este activata si ea.
Este activata si optiuneaq "notify me of replies" din pagina de raspuns de la "additional options".

cara

atunci... poate ca e doar o problema temporara.
sa asteptam sa vedem daca se rezolva...  ;D

vivi23ro

si eu am aceiasi problema de vreo 2 zile nu mai primesc nici o antentionare ca s a raspuns la un subiect la care am scris si eu sau ca am primit mp uri

Codruta

Deci buba nu-i numai la mine. Au trecut deja cateva zile de cand nu primesc nimic in e-mail :(

gabriela jalba

nici eu nu mai primesc notificarile!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Felix

O sa verific si ...reparam :) ..e normal sa mai apara si accidente...
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

gomez99

am gasit ultimele mesaje in mailul meu la "JUNK". e posibil ca sa se fi schimbat unele criterii de evaluare a adreselor de email si softurile sa nu le accepte pe cele "comune" sa cum vreti sa numiti domeniile private. sau poate ca nu se regasesc pe o lista pe undeva. vreau sa zic ca poate nu e o problema a forumului ci una de politica de autentificare pe net.
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999