vernil - colectie hibiscusi

Started by vernil, July 03, 2010, 01:43:24 PM

Previous topic - Next topic

vernil

Nu prea am conditii sa ii cresc ca la carte, dar ma straduiesc. Am luat microbul de la Ani si Stefana  :D, apoi i-am vazut si pe ai lui GetaV ... Ele sunt vinovatele principale  :D










vernil

In toamna/iarna au murit foarte multi, dar cu ajutorul lui Nicol, Miha, Stefana, Marmo, Ani, Gomez, Geta, Doina, Gabriela, Vickyluia - ce multi prieteni am!  :-* Am reusit sa am din nou hibiscusi! Multumesc!  :-*



Rux

VERNIL ,SINT  SUPERBI TOTI ! si ziceai ca nu ai conditii sa-i cresti....

gabiee

foarte frumosi !!!!!!!!!!!!
felicitari  , rozul acela din poza 7 imi place la nebunie

penelopa

Gabiee, rozul acela imi place si mie  :), mai ales ca e si superdotat:  5 pistile! ;D

vernil

Multumesc! Poza nr.7 este chiar Zaragoza. Pene, nu iti place ciclamul super-dotat, adica prima poza ? Din acela pot lua lastari.


paraschivvvv

Vernil sunt hibi superbi dar si realizarea pozelor este perfecta.Felicitari!

penelopa

Nu, din rozul acela am şi eu unul ... chiar dacă e mai puţin dotat.
Vreau alte culori. :)

einsteinitza

Rux, ce curcubeu ai acolo :D :D A venit varaa 8)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gty

    sunt superbi !
ft ingrijiti si stralucitori

vernil


ioana_ralu

Felicitari.Sunt minunati cu totii.
Cand vei avea de dat din cel cyclam involt ,zaragoza si koening,vreau si eu te rog

carmenlorena

Lorena

adda2000

vernil sunt minunati hibi tai si au culori aprinse si pline de viata!

vernil

Multumesc. La inceputul lui martie, la anul, voi avea lastari. Trece repede timpul.   +dns

Sa mai adaug si Sunny Toledo, floarea e micuta, dar culoarea speciala, corai. Recunosc, imi plac foarte mult hibiscusii cu flori aprinse, intense.


adda2000

vernil sunt si frumoase culorile aprinse parca planta arata plina de viata si bucurie cad vezi culorile ei intense!

Pufa


vernil

Merci, fetelor. Pufa, o parte din butasii care ti i-am dat sunt din acesti hibi, numai ca nu mai stiu care cum sunt. Mai am o serie de dat, poate ne intalnim iar. Si catre Adda am o datorie.  +hug

Pufa

Iti multumesc mult pentru butasi +rsp
Daca ai vreo zi libera in weekend si vrei sa stam de vorba{toate 3],sa ne telefonezi ;D
Te rog sa nu imi mai dai butasi de hibi, ca nu stiu ce olectii sa mai fac :D am inceput cu colectia de gloxi,acum vreau sa devolt colectiile de violete si achimenesi. TU esti "de vina" pentru colectionatul de hibi :D

adda2000

Quote from: Vernil on September 23, 2010, 11:53:36 AM
Merci, fetelor. Pufa, o parte din butasii care ti i-am dat sunt din acesti hibi, numai ca nu mai stiu care cum sunt. Mai am o serie de dat, poate ne intalnim iar. Si catre Adda am o datorie.  NU AI DATORIE cand doresti sa ne intalnim sa imi spui ce mai vrei ,ca si eu trebuie sa ajung la doamna geta sa ii duc bananul dar nu am avut timp nici macar sa-l scot

geodezia

sa-ti traiasca sa infloreasca .foarte frumosi

johnny77

   Superbi, fara comentarii, daca va intereseaza sa face-ti schib de butasi, s-au sa-mi vindeti ceva batasi.

anasstasia

Tiiiiiii, ce frumosi sint. Eu sint total antitalent la aceasta planta. Am inteles insa ca nici nu am conditii potrivite de pastrare peste iarna, nu o pot tine in repaos ca sa functioneze corect.

constantin

sunt superbisi fotografiile sunt de calitate .sa va bucurati de ei.