Pages: 1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Sombreuil  (Read 5291 times)
claude
Roza

« Reply #25 on: November 29, 2011, 08:15:59 PM »

Eu azi tocmai imi verificam patinele, ca ma gandeam sa dau maine o tura pe lac ( vreau sa verific daca dupa 10 ani fara sa patinez imi pot rupe gatul)  si tu ne arati flori de trandafir  Grin    rolling on the floor    Oare pe ce planeta traiesc eu?  hammer

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot
einsteinitza
Moderator

Gradinaritul nu e un hobby, e o obsesie

« Reply #26 on: November 29, 2011, 08:20:50 PM »

Pe aceeasi cu  mine rolling on the floor rolling on the floor ca mi-a inghetat lacul de o saptamana.
 rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Dar astea sunt cam  ultimele poze cu trandafiri , inaintea primului val de ger. Era pacat sa nu le pun.

claude
Roza

« Reply #27 on: November 29, 2011, 09:09:11 PM »

You Rock  Cum sa nu le pui, mai ales ca daca pe frigul asta Sombreuil mai face flori imi da ceva sperante ca voi avea si eu, candva, un Sombreuil cu flori!  Grin

Da' al tau totusi nu e lac, e mai mult o baltuta pe langa cel de la mine, care are 1 hectar si mai bine   tongue   Da' daca continua seceta va disparea, ca nivelul e mai jos cu 60 cm decat anul trecut Shocked

adrianam
Roza

Craiova

« Reply #28 on: June 22, 2015, 09:40:25 AM »

M-am intors ieri de la munte si sunt tare ingrijorata pentru Sombreuil si inca doi cataratori care ar trebui sa se inalte mult si sa acopere o zona de vre-o 8m lungime si 4-5 metri inaltime.
Sombreuil se dezvolta destul de bine, creste ca Fat-Frumos si anul acesta este primul an in care a facut foarte multe flori. Din pacate nu am prins decat flori si boboci pleostiti si arsi parca de ploaie!
Ati avut problema aceasta la el?

claude
Roza

« Reply #29 on: June 25, 2015, 03:54:00 PM »

Da, daca-l ploua mult si pe urma mai da si soarele peste el si-l arde, se fac maro petalele. Dar nu mi se pare ceva neobisnuit, nu mi se pare sensibil in mod deosebit, la fel fac si altii. In plus, cam orice trandafir de culoare alba e mai sensibil la ploaie decat cei colorati

adrianam
Roza

Craiova

« Reply #30 on: July 01, 2015, 02:40:03 PM »

Multumesc, Claude!
Al tau cati ani are: Ai o poza cu el din vara aceasta? Pentru ca sa-mi creasca si mie moralul!   batting eyelashes

Pages: 1 [2]   Go Up
  Print  

Jump to: