Permutari ,combinari si aranjamente ...in gradina mea

Started by Rux, June 07, 2010, 07:26:16 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Rux, nu te grabi, scrii cand ai chef si timp.
Ei, un gratar e binevenit, mai ales acum, ca s-a mai racorit, parca merge seara sa faci focul, ca pana acum nu iti venea.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Hai, că te-a umplut acum Claudiu de  "măcănitoare" şi "găgăitoare"! :)
Claudiu, răţuştele alea, mititele şi drăgălaşe, din filmuleţ îmi plac şi mie. ;) Cred că aş face o excepţie cu ele. ::)

vernil

Rux, dar ceva care sa semene a balta, ai in gradina ? Si ce faci cu atatea oua de la atat de multe rate si gaste. Mi-e imi place mult omleta din oua de rata ... bun-bun ...

penelopa

Quote from: Vernil on August 18, 2010, 01:38:59 PM
Rux, dar ceva care sa semene a balta, ai in gradina ? Si ce faci cu atatea oua de la atat de multe rate si gaste. Mi-e imi place mult omleta din oua de rata ... bun-bun ...
......... bun-bun dar, greu-greu la ficat! ;D

Rux

Vernil ,raspunsul este da !
Pene ,eu am ficatul tare !Rezist !
Si mai cred ca amanam gratarul pe alta data ,din motive obiective !
Portie dubla data viitoare !

einsteinitza

Radeti voi radeti, dar pe mine tare ma tenteaza sa pun si niste rate in tarcul de pasari, adevarate.Deocamdata n-am gasit sursa de bobocei. ???
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

O farfurie cu alune culese astazi din gradina mea!

Sa zicem ca este o mica gustare in loc de gratarul  promis !

P.S.Claudiu ,o veverita ,ceva ?

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Rux, ale tale sant cu adevarat "alune de padure". :D Ale mele sant "alune de gradina  :D .

Mihai


penelopa


Ionela

(Era sa zic ale mele sunt superbe dar lipsesc cu desavarsire :D :D)

Yam yam ce-mi plac alunele! +hypno Si ce bine arata!!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Rux

Acum doua zile in gradina mea ,mi-a deshis poarta gradinii doamna Toamna . I-am urat bun venit !

Claudiu

Quote from: Rux on September 20, 2010, 06:36:26 AM
Acum doua zile in gradina mea ,mi-a deshis poarta gradinii doamna Toamna . I-am urat bun venit !

Auzi ... ... da' alune mai ai?

Rux

Claudiu , tradu-i te rog "donsoarei  "ca da mai am . Si ca anul trecut aveam si o surata a ei in vizita . Anul asta nu a mai dat pe acolo ..Poate ca daca am in gradina din nou  o donsoara asa de frumoasa o sa mai vina si altele ..ca-mi place ce populata este gradina mea ..Mersi ... este superba poza !

einsteinitza

Ce superbi boboci, Rux, ce frumos va fi toamna la tine in gradina! +apl +apl +apl
Claudiu, cam pofticioasa minunatia .
Apropo, stie cineva daca masculul si femela de veverita au aceeasi culoare?Tot am cautat si n-am aflat.?Eu am patru veverite in curte, caraghioase foc, vin pe salcami si se uita pe geam, de la distanta, de pe tulpina salcamilor, cu capul in jos, asa stau si se uita, si mai si chitaie din cand in cand, sarind.Sunt foarte simpatice, sunt doia adulti si doi mai tineri.Trei sunt negri aproape, unul e maro roscat.Ma gandesc ca sunt diferiti dupa sex.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

hawky

Quote from: Claudiu on September 20, 2010, 08:16:59 AM
Quote from: Rux on September 20, 2010, 06:36:26 AM
Acum doua zile in gradina mea ,mi-a deshis poarta gradinii doamna Toamna . I-am urat bun venit !

Auzi ... ... da' alune mai ai?

Grozava! Ai dresat-o sa fie asa expresiva?  +hypno

Rux


einsteinitza

Supwrb, mai ales acum, toamna.Sa nu le tai florile ofilitea acum, unii th fac macese foarte mari.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Pufa

Einstenita, in ce zona stai de ai veverite in gradina?

einsteinitza

Gradina o am la Slanic Prahova.Vara nu vin, dar de toamna pana primavara sunt prin gradina, sau pe gard, mai ales acum, cand sunt la furat de nuci.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Ruxiţo, vezi că ai neşte promisiuni neonorate, bre! :)

Rux


einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Ruginita ori nu,tot inchisa ramane poarta gradinii...............