Trucuri pentru alungarea animalelor nedorite

Started by einsteinitza, June 07, 2010, 07:41:17 AM

Previous topic - Next topic

claude

Mersi, ma gandeam si eu ca arde, de-aia nu m-am incumetat...ca putoarea in cateva zile cred ca se duce, dar fiind multe galerii aproape de suprafata ma gandeam ca vor fi afectate radacinile prinse.
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

Mai bine chemi tot satul si trageti o hora acolo pe terenul tau! Unde propagate direct si fara bani pe masinarii! ;D
Pune un mesaj de ajutor aici poate mai vin cativa...
De obicei cartitele fac galerii pe sub terenuri care nu prea sunt circulate....
Daca mergi, tropai, etc...pleaca. Si fara caca te rugam! :P

claude

Pai, da, numai cu ajutoare, ca eu dau ture suficient pe ternurile alea, dar la cat cantaresc tropai degeaba, ca nu se sinchisesc  :D   Pai treaba cu tropaitul ar fi cam ca si tuburile alea cu vibratii ce le infigi in pamant, am cumparat unul (din fericire, am zis intai sa-l testez, ca-s scumpe ca dracu') si asa efect a avut ca scoteau musuroaie chiar langa el...se simteau la spa probabil, la vibromasaj  ::) Asa ca si tropaiala ar fi tot un vibromasaj, nu?  ;D
Razi tu de faza cu caca, da' eu chiar sunt disperata, toate mi le da cu cracii-n sus! Ziceam pe un alt topic ca mi-au furat un smoc de menta, iti imaginezi???????  +ham
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Ionela

 =)) =)) =))  Sunteti de pomina :yrk Cred ca mi-ar trebui niste cartite ca material didactic :'(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sandaveturia

Azi am primit cateva seminte de floare contra cartitelor. Are cineva, e buna la ceva?Mie pana acum nu mi-a scos cartitele trandafirii, doar un crin de toamna a inghetat anul trecut din cauza lor. dar ma gandesc ca bulbii n-au multa viata din cauza lor. E adevarat ca isi face Leo treaba, adica alearga in toata curtea si s-au mutat cartitele in spatele casei, dar pe caldura asta nici el nu are chef de alergat saracu"