Angela

Started by Schnuppe, May 30, 2010, 02:27:45 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

 :D :D
Claude, vor fi mai multi asa! :D
Nu se sprijina de gard, sau poate, dar intra prin gard, e mai mare pe partea cealalta, fiindca incolo e sudul, acolo se uita ea. In gradina mea e doar o bucatica. Cladeste anual strat peste strat, ma amuza cum am facut pegging acum cativa ani, acum sunt niste scobituri betele alea suport! :D
Ma duc rar in gradina mamei, poate voi face poE, e si un Saxengruss ;D =)), urias, a ajuns sa cucereasca terasa de la etaj!

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

BoboROM

Quote from: Schnuppe on June 03, 2013, 08:59:42 PM
Referitor la Muntead Wood , ca tot nu va mai fi anul acesta pe blog , o sa mentionez aici :  inaltimea s-a stabilizat la 170-180 cm iar latimea la 340 cm .  Consider ca la maturitate , in zona mea , ar trebui sa ajunga la 180 - maxim 200 cm inaltime si poate 400 cm diametrul  !

Daca ai timp, ne-ar fi utila o poza cu dimensiunile actuale ale lui MW, rar vezi un MW si chiar alt trandafir de dimensiunile astea. 

anasstasia

Waw, am dat rateu mare cu Angela. Am pozitionat-o foarte prost vazind poza anterior postata.

Rux

Si al meu s-a dezlantuit. Este laaaaaat ,dar nu-i bai.

In toamana am dat butasi si din cite stiu eu s-au prins.Cred ca este fara fite nici la acest capital.Este un trandafir deosebit ,asta-i clar.

flordel

Quote from: Schnuppe on June 03, 2013, 08:59:42 PM
Referitor la Muntead Wood , ca tot nu va mai fi anul acesta pe blog , o sa mentionez aici :  inaltimea s-a stabilizat la 170-180 cm iar latimea la 340 cm .  Consider ca la maturitate , in zona mea , ar trebui sa ajunga la 180 - maxim 200 cm inaltime si poate 400 cm diametrul  !
Stau sa ma gandesc c-as putea sa-l pun in loc de urcator in fata casei. Daca s-ar duce la 2m ar fi OK. Culoarea este buna, s-ar asorta cu ce mai am pe acolo.

gabi_gabriella



Multumes Rux, anul asta a facut primele floricele.E inca mic , de abea are 10-15 cm dar da semne ca va creste .2 butasi i-am pus prost si trebuie sa ii mut la toamna pana nu cresc prea tare
Tare imi pla ce floarea ..e asa delicata

Rodica Stacescu


Rux

Gabi-Gabriella,ma bucur ca s-a prins. La mine sint uriasi,au cucerit tot ,au strivit practic tot ce era in jur.

gabi_gabriella

Rux, si eu ma bucur ca s-au prins si ma bucur ca la unul i-am ales locul potrivit
Pe ceilalti 2 o sa-i mut la toamna
Rodica , nu sunt sigura dar pare a fi Alba maxima , infloreste doar o singura data  dar merita

gabriela jalba

Abia acum am " descoperit-o " . La mine e prost plasata si imi place foarte mult prin florile ei deosebite de toti ceilalti tradafiri. Deja o iubesc muuult !
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=