Angela

Started by Schnuppe, May 30, 2010, 02:27:45 PM

Previous topic - Next topic

Schnuppe

Un trandafir de parc , Kordes , florile sint roz fosforescent , duble , in forma de cupa . Tufa este foarte mare si extraordinar de incarcata cu flori . Este remontant dar explozia este la prima inflorire . Talia depaseste lejer 1 m , a inaltat deja lastari la 1,7 metri ceea ce mi se pare totusi ciudat pentru Angela . Este unul dintre preferatii mei .


Ionela

Stiti voi de ce va place el ;) 
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Angela, ce mai , nu se dezminte. Poza e din primul val
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Frumos mai e, pe asta il vreau si eu! :-bd

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Pai vreau!  ;D
Nu stiu acum daca mai merge cu prinsul in gradina ca in casa n-am unde sa-i tin la temperatura mai scazuta.
Trebuie sa-i pun cu borcanu' afara.

anna

einsteinitza...te-as ruga si eu daca vrei sa imi dai butas sa pun in gradina,mi-l doresc de mult dar nu am gasit.  :x

einsteinitza

Anna, trimite-mi adresa.
Ale, l-am luat de la Rosafruct, acum ceva ani.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ale

multumesc frumos pentru raspuns. din pacate in oferta curenta nu mai au trandafirul angela.

Mihai

Vin şi eu cu o intrebare:E cam tarziu pentru  a pune butasi acum,nu?

einsteinitza

Nu, din cei lemnificati.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

Anna, vezi ca am trimis din nou butasi de Angela, fii pe faza.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anna

azi am primit aviz postal ,ptr coletul de la coral, a fost pus la posta  in ziua de luni...acum astept si de la tine in urmamtoarele 2 zile...astept cu drag,sper ca de data aceasta sa fie ok.

gabi_gabriella

Quote from: anna on October 26, 2011, 01:56:16 PM
azi am primit aviz postal ,ptr coletul de la coral, a fost pus la posta  in ziua de luni...

si eu  :-bd si maine ii pun la locul lor

einsteinitza

Gabi, de la mine nu ai nimic?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


anna

es nu am primit nimic de la tine pana vineri...nu stiu care ar fi cauza de nu a ajuns.
nu-i nimic poate la primavara voi reusi sa il cumpar, caci acum mi s-au terminat posibilitatile...

einsteinitza

Anna, poate totusi ajunge luni, e a doua oara, acum e colet, in plic cu bule.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

dancoman

Place(si)mie..Angela!!!:)

einsteinitza

Primesti butasi, s-a rezolvat deja. =))
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

dancoman

Quote from: einsteinitza on December 02, 2011, 02:12:39 PM
Primesti butasi, s-a rezolvat deja. =))
...stii ca-s ...rusinos.....n-am zis ,,de asta!!:)...,,dar chiar arata bine....stii ce ma intreb???cum ar fi sa plantezi roze de ,,genul asta,,..alaturat???....sa formezi .....,,un camp ,,etajat,, de mii de flori???....ceva gen 10-15 metri patrati,dar...sa ai si spatiu mult!!!:)

flordel

Cum naiba am uitat sa-ti spun de Angela, sa mi-o pui si mie? >:(

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cristinaf

Am si eu o mare rugaminte, Es, spune-mi te rog ce fel de ghimpi are. Cineva vinde un trandafir adus din Ungaria sub aceasta denumire, dar florile nu seamana. Poate ghimpii sa ma lamureasca, ca in poza ei se vad ca-i are mari si destul de desi. Asa sunt si in realitate?
Asta-i poza trandafirului http://dianadia.sunphoto.ro/NOUTATI/79700059

einsteinitza

Ala din poza nu e Angela, nici poveste. Angela are flori simple, cupate, de un roz o idee somoniu, nu ciclam. Nici cand le deschide nu se deschid complet, floarea nu devine plata. Din pacate ma misc greu cu pozele, am o noua scula tehnica si imi cam prind urechile. ;D
Ghimpii sunt  medii, relativ egal distantsti si cu varful coroiat.Oricum, trandafirul din poza, si daca are ghimpi identici, ceea ce nu cred, nu e Angela in ruptul capului, nu seamna nici la culoare,nici la floare. Dar daca vrei, maine iti pot trimite butasi de Angela.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro