Night Owl

Started by einsteinitza, April 24, 2010, 10:41:46 PM

Previous topic - Next topic

Schnuppe

Pai da , si in UK englezul sta pe lista de asteptare , e chiar logic , doar nu vroia prietena sa-l primeasca acum cind incepe vara . Se inscrie frumusel pentru la toamna .

Schnuppe

In fond si daca ar ajunge la 30-40 de dolari cu tot cu transport tot s-ar merita , comanda unul singur si anul urmator face butasi din el . E catarator , asta se misca repede . In felul asta peste 2 ani am avea aproape toti Night Owl . 

gentiana

Ea a vrut sa cumpere la vas de productie,in georgia e cald
Si i s-a raspuns ca trebuie sa se inscrie  pe lista ca au mai multe cereri decat pot momentan onora
Incearca sa se intereseze in mai multe parti,se pare ca se "fabrica" in cantitati mici fata de cerere
Schnuppe tu crezi ca din state pana aici rezista doar butasi?
Daca prinzi "posta romana" o scrisoare face 10-14 zile

Ionela

Sau ai surpriza sa nu mai ajunga deloc...  >:( >:(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Schnuppe

Eu spun ca rezista mai bine butasii . Daca se uda radacinile foarte bine sau se pune o bucata de pisla imbibata cu apa la radacini si se ambaleaza in sac de hirtie sau de plastic atunci nu are de ce sa nu reziste . Chestia e ca sacul sa fie etans , daca se usuca pachetul atunci s-a dus . Toamna e mai rece , si prin cala avioanelor e rece , deci nu prea ar avea motive sa moara de cald .

gentiana

Ok
Tu ai primit  doar butasi,asa ambalati?

Schnuppe

Da , numai butasi , sint incredibil de rezistenti !

gentiana


samy

Am gasit un site in SUA care livreaza si in afara americi. Dar va fi destul de scump, pt se plateste si un certificat fito-sanitar pe langa transportul care va fi substantial si el. Cat despre rezistenta butasilor la transport: am avut butasi care au rezistat aproape o luna si s-au prins toti. Depinde cum sunt impachetati.

http://www.gardenvalley.com/shop/roses/climbers/924-night-owl-climber/

einsteinitza

Cine vrea?
Vreti?
Eu cam da ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

ES, la ce categorie trec superba bufnita?? Tocmai mi-am amintit ca l-am lasat pe dinafara si-apoi am uitat sa ma informez asupra lui! >:( >:(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Quote from: einsteinitza on June 13, 2010, 06:25:13 AM
Cine vrea?
Vreti?
Eu cam da ;D

Eu vreau dar as mai vrea si Ebb Tide , daca tot ar fi sa luam din USA . La Night Owl as pune bani sa luam unul dar astept sa-mi dai tu butas peste un an -doi , nu ma grabesc , nici nu stiu unde sa-l pun .

geodezia

ma inscriu si eu vreau
TH
Ebb Tide  1 buc
Fire n Ice 1 buc
Henry Fonda 1 buc
Midnigth blue 1 buc
grandiflora
All american magic 1 buc
rock & roll  1 buc
scientimental 1 buc

claude

Candideaza cu succes pentru lista de favoriti  :D  Are o culoare minunata, nu-mi pot lua ochii de la el! Cred ca plin de flori va fi un soc vizual. Deocamdata are abia 50 cm  :D

     
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

E extraordinar! Nu degeaba ma perpeleam eu. Superb!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cristinaf

Frumooos! +apl
Canta-i, dadaceste-l, vrajeste-l, numai zi-i sa creasca mai repede ca vrem si noi. :D

claude

Da, Es, chiar e splendid, azi m-am dus de vreo 10 ori sa ma uit la el  :D  Lasa ca daca pana spre sfarsitul verii creste sa pot recolta mugur, iti altoiesc unul s toamna viitoare il ai  ;)

Cristina, il descant zilnic daca trebuie  :D  

P.S. Culoarea din poza e cea reala
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Nu, in nici un caz anul asta, vorbim anul viitor. Sa nu cumva sa tai din el anul asta! Multumesc, dar ai grija de el! ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Dalia

Trandafirul asta e vedeta anului! Ce ne mai zgandaresti, mai Claude!  ;D

adrianam

Sa -ti traiasca si sa-ti infloreasca!
Si mie imi place nespus de mult!  :)

flordel

YooHoo! Ce bine arata! ;D

Rux

Dintre toti trandafirii prezentati ,asta m-a impresionat cel mai mult . Deosebit . Ma gandesc ce spectacol face toata  tufa.