Balul reginei primaverii 22-25 aprilie 2010

Started by lovetulip, February 21, 2010, 07:36:06 PM

Previous topic - Next topic

Ionela

Practic acum imi pun problema daca nu era normal sa o votez  pe ea... dat fiind ca fotografia m-a cucerit! Inseaman ca de fapt si laleaua mi-a placut enorm! Totusi am putea sa facem macar o clasificare cu 3 locuri pe podium?? La concursurile de miss cum zice Stefana ;) totusi sunt macar 3!
As zice : Locul 3 - regina 18 de la Nicol
              Locul 2 - regina 6 de la Nicol
              Locul 1 - regina din fotografia 3 a Stefanei

Daca nu-i bine asa, raman pe final cu laleaua nr 3 si fotografia sa in pole position la ambele categorii!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

stefana

Observati cat de atent am "cercetat" , floare cu floare, reginele lui Vio :D (daca nu trebuia sa ne intoarcem acasa eu as fi stat ore intregi acolo  ::) ). Si eu si Nicol am detectat gandacelul verzui ascuns printre petalele uneia. La Nicol este prima din seria "reginelor", la mine este asta

vernil

Din ce a postat Nicol sunt impresionata de eleganta lalelei nr. 8 ... la colorit ma topeste nr. 3, care o am si eu, cand se desface complet, marginile sunt albe si ondulate ... ea ramanand rosu pur ...

Ionela

Absolut ;) Mai era si o fotografie cu o albina ;D ;D ;D  Absolut fantastice si reginele si fotografiile.. si desigur fotografii nostri iscusiti ;)

Intrucat Vio a anuntat ca va fi plecat in aceasta perioada, propun ca Stefana sa contabilizeze rezultatul votului, stabilind si restul conditiilor.
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

stefana

Aaa, pai el e seful, el stabileste conditiile si termenul!
Si primavara este abia la mijloc, oricine doreste poate participa la dezbaterile pentru alegerea Miss-ei :)

Ionela

Atunci daca-i timp mult la dispozitie..  vom astepta sa revina el ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Deci, votam pozele sau lalelele? Adica, aleg dupa frumusetea pozei sau a florii.Ca la flori am mari probleme, imi plac multe ??? ???
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Si una si alta. Eu am inteles ca votam laleaua regina si fotografia cea mai reusita!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Nu imi schimb obtiunile, ramane la fel, poza a 3-a a Stefanei si laleaua din prim plan, rosu-grena cu margini franjurate.

stefana

In mesajul sau prin care ne invita la Vaslui, Vio a scris doar atat
Quote from: vio on February 21, 2010, 07:36:06 PM
...
-Se va alege soiul cel mai frumos care este inflorit in perioada datei respective.
-Ulterior se va face un concurs cu cele mai frumoase poze facute de vizitatori.
Nu stiu ce o fi decis intre timp, dar el a initiat mereu concursuri deosebite  ::). Altfel, o sa ne limitam doar la admirat flori de exceptie.

georgette

In sfarsit am reusit si eu sa le pun in album..o parte!
mie cel mai mult mi au placut  http://georgette.sunphoto.ro/lalele-vaslui_2010/14102758
desigur ca in marea aceea de flori e cumplit de greu sa alegi..dar daca totusi trebuie, Charming Lady ar fi prima apoi Angelique si inca vreo 4-5  ;D

lovetulip

Multumesc draga Felix . Datorita acestui forum,mi-am facut prieteni in toate colturile tarii. Multumesc celor prezenti la Vaslui.Multumesc Rux.Multumesc Marmoset. Concursul nu poate continua deoarece multi prezenti la Vaslui,nu-i mai vad logati pe forum. Declar Sharming Lady,Regina a primaverii. Multi au apreciat-o.

lovetulip

Un premiu special a fost inmanat baiatului Sophiei care dupa plecarea celor prezenti la Vaslui,a recitat fara greseala poezia din acest filmulet. Felicitari!

http://www.youtube.com/watch?v=7ZMIw28-T9Y

diana

Quote from: vio on April 26, 2010, 08:52:22 PM
Datorita acestui forum,mi-am facut prieteni in toate colturile tarii. Multumesc celor prezenti la Vaslui.Multumesc Rux.Multumesc Marmoset. Concursul nu poate continua deoarece multi prezenti la Vaslui,nu-i mai vad logati pe forum. Declar Sharming Lady,Regina a primaverii. Multi au apreciat-o.

"Multumesc draga Felix" dar e cazul sa va dau cu putin Flit! Vio, macar puteai sa spui "prostilor" de aici ca regina balului e stabilita >:( !  Orice comentariu este inutil!

stefana

In zilele cat am stat la Vaslui, n-am stat numai la pensiune, am colindat foarte mult prin oras, pentru ca imi place sa cunosc locurile.
Puteti sa-mi spuneti ce pomisori sunt acestia ?



Diana, fiecare este liber sa aleaga locul unde se simte bine, nu avem de ce sa-i reprosam ceva lui Vio. Eu ii multumesc ca am putut admira minunatiile din gradina lui  ::).

einsteinitza

Primul cred ca e un prunus ,dar e grau.Ceilalti fara frunze, nici o sansa.
Dar cred ca postarea e mai bine sa o pui la determinari de plante, poate stie cineva.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Stefana, probabil ca si eu as fi vizitat Vasluiul de la un capat la altul. Apoi mergeam in directie inversa, lateral , numaram magazinele, numaram copacii, eventual oamenii care trec pe strazi ... Te admir, sincer!

stefana

Sa stii, chiar asa am facut, l-am strabatut de la gara pana la pensiune pe jos. Si nu a fost chiar usor. Pentru ca este un oras destul de frumos si imi pare rau ca n-am avut timp sa merg si "lateral".
Uite niste contraste vechi-nou:

Ghiciti ce sunt cladirile respective?

vernil

Si eu la fel ca tine fac cand ajung intr-o localitate/oras strain ... pe jos. Cand m-am intors din Dubai, am constatat ca am slabit mai mult de 5 kg. De la mers pe jos ....  Una din cladiri sigur e primaria. Asa-i ?

Felix

Merci, "draga" Vio ..ptr ironie..si...adio.
M-am saturat de ironiile tale..de figurile de stil ale lui Mihail, de mofturile si intrigile lui Ozi, ale lui Myky si Mada ..asa ca le doresc succes pe alte situri.
Adio tuturor..si delete account.

Comentariile sunt inutile :)

"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

diana

Quote from: stefana on April 26, 2010, 09:55:46 PM
Diana, fiecare este liber sa aleaga locul unde se simte bine, nu avem de ce sa-i reprosam ceva lui Vio. Eu ii multumesc ca am putut admira minunatiile din gradina lui  ::).
Desi am zis ca orice comentariu e inutil.... Stefana, nimeni nu cred ca ar indrazni sa reproseze ceva lui Vio! Dar pentru mine a sunat mesajul lui exact asa cum am scris! Eu una am inteles situatia in care ne aflam... pacat ca facem o drama!

einsteinitza

Probabil s-a strecurat o greseala, laleaua ar trebui sa se numeasca Charming Lady, nu Sharming Lady.
Nu exista Sharming Lady.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ati

Nu va suparati dar ce sa antampla aici
poate eu eram cam ocupat dar iar se cearta cineva ???
Nui frumos doar nu pentru asta suntem aici nu ???
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

diana


penelopa

Şi nu s-a certat nimeni, Ati! :) Am vrut doar să continuăm  jocul (concursul) început aici de Vio dar, se pare, definitivat în altă parte şi, tot el s-a supărat  şi a plecat ..........  cu jucării cu tot.  >:(