Pages: 1 2 3 [4] 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Balul reginei primaverii 22-25 aprilie 2010  (Read 22713 times)
Ionela
Moderator

"Domnule Dumnezeu, lasa-ma sa fiu eu!"

« Reply #75 on: April 26, 2010, 11:41:13 AM »

Practic acum imi pun problema daca nu era normal sa o votez  pe ea... dat fiind ca fotografia m-a cucerit! Inseaman ca de fapt si laleaua mi-a placut enorm! Totusi am putea sa facem macar o clasificare cu 3 locuri pe podium?? La concursurile de miss cum zice Stefana Wink totusi sunt macar 3!
As zice : Locul 3 - regina 18 de la Nicol
              Locul 2 - regina 6 de la Nicol
              Locul 1 - regina din fotografia 3 a Stefanei

Daca nu-i bine asa, raman pe final cu laleaua nr 3 si fotografia sa in pole position la ambele categorii!

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

stefana
Guest
« Reply #76 on: April 26, 2010, 11:44:02 AM »

Observati cat de atent am "cercetat" , floare cu floare, reginele lui Vio Cheesy (daca nu trebuia sa ne intoarcem acasa eu as fi stat ore intregi acolo  Roll Eyes ). Si eu si Nicol am detectat gandacelul verzui ascuns printre petalele uneia. La Nicol este prima din seria "reginelor", la mine este asta
vernil
Guest
« Reply #77 on: April 26, 2010, 11:45:59 AM »

Din ce a postat Nicol sunt impresionata de eleganta lalelei nr. 8 ... la colorit ma topeste nr. 3, care o am si eu, cand se desface complet, marginile sunt albe si ondulate ... ea ramanand rosu pur ...
Ionela
Moderator

« Reply #78 on: April 26, 2010, 11:50:34 AM »

Absolut Wink Mai era si o fotografie cu o albina Grin Grin Grin  Absolut fantastice si reginele si fotografiile.. si desigur fotografii nostri iscusiti Wink

Intrucat Vio a anuntat ca va fi plecat in aceasta perioada, propun ca Stefana sa contabilizeze rezultatul votului, stabilind si restul conditiilor.

stefana
Guest
« Reply #79 on: April 26, 2010, 11:58:15 AM »

Aaa, pai el e seful, el stabileste conditiile si termenul!
Si primavara este abia la mijloc, oricine doreste poate participa la dezbaterile pentru alegerea Miss-ei Smiley
Ionela
Moderator

« Reply #80 on: April 26, 2010, 12:08:14 PM »

Atunci daca-i timp mult la dispozitie..  vom astepta sa revina el Wink

einsteinitza
Moderator

Gradinaritul nu e un hobby, e o obsesie

« Reply #81 on: April 26, 2010, 02:28:03 PM »

Deci, votam pozele sau lalelele? Adica, aleg dupa frumusetea pozei sau a florii.Ca la flori am mari probleme, imi plac multe Huh? Huh?

Ionela
Moderator

« Reply #82 on: April 26, 2010, 02:29:37 PM »

Si una si alta. Eu am inteles ca votam laleaua regina si fotografia cea mai reusita!

vernil
Guest
« Reply #83 on: April 26, 2010, 02:35:33 PM »

Nu imi schimb obtiunile, ramane la fel, poza a 3-a a Stefanei si laleaua din prim plan, rosu-grena cu margini franjurate.
stefana
Guest
« Reply #84 on: April 26, 2010, 02:36:12 PM »

In mesajul sau prin care ne invita la Vaslui, Vio a scris doar atat
...
-Se va alege soiul cel mai frumos care este inflorit in perioada datei respective.
-Ulterior se va face un concurs cu cele mai frumoase poze facute de vizitatori.
Nu stiu ce o fi decis intre timp, dar el a initiat mereu concursuri deosebite  Roll Eyes. Altfel, o sa ne limitam doar la admirat flori de exceptie.
georgette
Guest
« Reply #85 on: April 26, 2010, 07:11:19 PM »

In sfarsit am reusit si eu sa le pun in album..o parte!
mie cel mai mult mi au placut  http://georgette.sunphoto.ro/lalele-vaslui_2010/14102758
desigur ca in marea aceea de flori e cumplit de greu sa alegi..dar daca totusi trebuie, Charming Lady ar fi prima apoi Angelique si inca vreo 4-5  Grin
lovetulip
Guest
« Reply #86 on: April 26, 2010, 07:52:22 PM »

Multumesc draga Felix . Datorita acestui forum,mi-am facut prieteni in toate colturile tarii. Multumesc celor prezenti la Vaslui.Multumesc Rux.Multumesc Marmoset. Concursul nu poate continua deoarece multi prezenti la Vaslui,nu-i mai vad logati pe forum. Declar Sharming Lady,Regina a primaverii. Multi au apreciat-o.
lovetulip
Guest
« Reply #87 on: April 26, 2010, 07:58:31 PM »

Un premiu special a fost inmanat baiatului Sophiei care dupa plecarea celor prezenti la Vaslui,a recitat fara greseala poezia din acest filmulet. Felicitari!

diana
Guest
« Reply #88 on: April 26, 2010, 08:53:24 PM »

Datorita acestui forum,mi-am facut prieteni in toate colturile tarii. Multumesc celor prezenti la Vaslui.Multumesc Rux.Multumesc Marmoset. Concursul nu poate continua deoarece multi prezenti la Vaslui,nu-i mai vad logati pe forum. Declar Sharming Lady,Regina a primaverii. Multi au apreciat-o.

"Multumesc draga Felix" dar e cazul sa va dau cu putin Flit! Vio, macar puteai sa spui "prostilor" de aici ca regina balului e stabilita Angry !  Orice comentariu este inutil!
stefana
Guest
« Reply #89 on: April 26, 2010, 08:55:46 PM »

In zilele cat am stat la Vaslui, n-am stat numai la pensiune, am colindat foarte mult prin oras, pentru ca imi place sa cunosc locurile.
Puteti sa-mi spuneti ce pomisori sunt acestia ?

Diana, fiecare este liber sa aleaga locul unde se simte bine, nu avem de ce sa-i reprosam ceva lui Vio. Eu ii multumesc ca am putut admira minunatiile din gradina lui  Roll Eyes.
einsteinitza
Moderator

« Reply #90 on: April 26, 2010, 08:59:06 PM »

Primul cred ca e un prunus ,dar e grau.Ceilalti fara frunze, nici o sansa.
Dar cred ca postarea e mai bine sa o pui la determinari de plante, poate stie cineva.

vernil
Guest
« Reply #91 on: April 26, 2010, 09:05:41 PM »

Stefana, probabil ca si eu as fi vizitat Vasluiul de la un capat la altul. Apoi mergeam in directie inversa, lateral , numaram magazinele, numaram copacii, eventual oamenii care trec pe strazi ... Te admir, sincer!
stefana
Guest
« Reply #92 on: April 26, 2010, 09:14:44 PM »

Sa stii, chiar asa am facut, l-am strabatut de la gara pana la pensiune pe jos. Si nu a fost chiar usor. Pentru ca este un oras destul de frumos si imi pare rau ca n-am avut timp sa merg si "lateral".
Uite niste contraste vechi-nou:

Ghiciti ce sunt cladirile respective?
vernil
Guest
« Reply #93 on: April 26, 2010, 09:18:57 PM »

Si eu la fel ca tine fac cand ajung intr-o localitate/oras strain ... pe jos. Cand m-am intors din Dubai, am constatat ca am slabit mai mult de 5 kg. De la mers pe jos ....  Una din cladiri sigur e primaria. Asa-i ?
_Felix
Administrator

IASI

« Reply #94 on: April 26, 2010, 09:21:08 PM »

Merci, "draga" Vio ..ptr ironie..si...adio.
M-am saturat de ironiile tale..de figurile de stil ale lui Mihail, de mofturile si intrigile lui Ozi, ale lui Myky si Mada ..asa ca le doresc succes pe alte situri.
Adio tuturor..si delete account.

Comentariile sunt inutile Smiley

Optimists see a glass half full.
Pessimists see a glass half empty.
Engineers just see a glass twice the size it needed to be.
diana
Guest
« Reply #95 on: April 26, 2010, 09:42:03 PM »

Diana, fiecare este liber sa aleaga locul unde se simte bine, nu avem de ce sa-i reprosam ceva lui Vio. Eu ii multumesc ca am putut admira minunatiile din gradina lui  Roll Eyes.
Desi am zis ca orice comentariu e inutil.... Stefana, nimeni nu cred ca ar indrazni sa reproseze ceva lui Vio! Dar pentru mine a sunat mesajul lui exact asa cum am scris! Eu una am inteles situatia in care ne aflam... pacat ca facem o drama!
einsteinitza
Moderator

« Reply #96 on: May 05, 2010, 06:51:23 PM »

Probabil s-a strecurat o greseala, laleaua ar trebui sa se numeasca Charming Lady, nu Sharming Lady.
Nu exista Sharming Lady.

ati
Roza

Satu Mare

« Reply #97 on: May 21, 2010, 10:28:44 PM »

Nu va suparati dar ce sa antampla aici
poate eu eram cam ocupat dar iar se cearta cineva Huh?
Nui frumos doar nu pentru asta suntem aici nu Huh?

tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/
diana
Guest
« Reply #98 on: May 22, 2010, 07:23:26 AM »

Ati, stai linistit, asta a fost demult!
penelopa
Guest
« Reply #99 on: May 22, 2010, 12:08:01 PM »

Şi nu s-a certat nimeni, Ati! Smiley Am vrut doar să continuăm  jocul (concursul) început aici de Vio dar, se pare, definitivat în altă parte şi, tot el s-a supărat  şi a plecat ..........  cu jucării cu tot.  Angry
Pages: 1 2 3 [4] 5   Go Up
  Print  

Jump to: